Анна скрининг 1:1000 какво означава

  • 3 458
  • 12
  •   1
Отговори
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Лутайки се в опит да ми бъде диагностициран проблем със субфебрилна температура, ми препоръчаха да направя Анна скрининг. Резултатът е 1:1000- Какво означава това? Разбирам, че е положителен и то доста над нормата от 1:100, но какво следва оттук нататък?

# 1
  • Мнения: 377
Обиковенно е показател за автоимунно заболяване.

# 2
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Да. Именно затова то пуснахме.Но май е твърде висок.
А лекарят ми у в отпуск.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 037
След ANA скрининг 1: 320 ми пуснаха ANA профил за доуточняване на диагнозата.
 /ANA-профил - Пациенти с положителен резултат от ANA- скрининговия тест, подлежат на понататъшно уточняване на специфичността на автоантителата с АNA -профил. Серия от анализи позволяват диференцирането на маркерите /двойноверижна ДНК,SS-A/Ro, SS-B/La, Scl-70,CENP, Jo-1/ за най-честите системни колагенози. Наличието на антитела срещу някои от посочените антигени се асоциира с определено автоимунно заболяване, но тестът намира приложение за потвърждаване на диагнозата, при наличие на насочващи клинични симптоми./

# 4
  • столицата
  • Мнения: 3 760
А къде правихте профила /Ако сте от София/?
Те не са по каса, нали?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 037
Извинявайте, сега виждам поста. Правих го в Цибалаб, аз си го платих, май не се поема от Здравната каса.

# 6
  • столицата
  • Мнения: 3 760
78лв в Цибалаб . Не са по каса.

# 7
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Jo-1 ми е 10. Дават го гранично, но какво означава? Според лекарката нямало причини за прием на лекарства или някакво лечение.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 651
Здравей! При мен е 1:640, но аз съм с Хашимото и вероятно това е причината. Предполагам тази диагноза вече сте я проверили?

# 9
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Аз си имам Хашимото  от поне 5 г. Следя редовно ТСХ, пия еуротирокс, минавам на контролни прегледи редовно. Сега записах час при друг ендокринолог, та да видим.
Но Ана скринингът ми го препоръча личния лекар и го е гледал ревматолог.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 651
Аз си имам Хашимото  от поне 5 г. Следя редовно ТСХ, пия еуротирокс, минавам на контролни прегледи редовно. Сега записах час при друг ендокринолог, та да видим.
Но Ана скринингът ми го препоръча личния лекар и го е гледал ревматолог.

Ами възможно е АНА скринингът да засича Хашимотото, затова да е така. Поне при мен това е причината. Пък и Хашимотото се проявява с различни симптоми, аз често съм отдавала разни проблеми на други евентуални заболявания, а се оказва, че е именно това. Успех на прегледа, дано те успокоят и да намерят причината, която да не е нещо притеснително! Simple Smile

П.С. Аз например имах чести болки в кости и стави, но пак казват, че е от него, изследвала съм се за ревматоиден артрит, слава Богу нямам. Но е добре човек да се проверява от време на време, едно автоимунно често си има компания за съжаление.

# 11
  • столицата
  • Мнения: 3 760
А какви изследвания си пускала, за да изключиш ревмат артрит?Аз имам и субфибрилна температура и Лек оток на лявата ръка. Затова и бях на ревматолог, но каза, че не съм за него.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 651
А какви изследвания си пускала, за да изключиш ревмат артрит?Аз имам и субфибрилна температура и Лек оток на лявата ръка. Затова и бях на ревматолог, но каза, че не съм за него.

Чак сега виждам, че си писала, извинявай. Ревматоложката ми даде лист с изследвания, които да направя -  Креатинин, Урея, Общ белтък, Албумин , Пикочна киселина, Алкална фосфатаза, Калций, Желязо, CRP,
Waaler Rose/RF (ревматоиден артрит), Креатинкиназа, Фибриноген, Обикновена урина и ПКК. Не помня друго да е имало, всичко ми беше в норми.

Общи условия

Активация на акаунт