Неуточнен здравословен проблем

  • 1 235
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте.На 23 години съм и имам неуточнен здравословен проблем.Много бих се радвала за насока от вас към какъв лекар да се обърна,защото вече тотално съм се изчерпала.
Октомври 2021 след преболедуван ковид започнах да имам постоянно температура,съответно направих си изследвания всичко беше наред,казаха,че е от ковида и с течение на времето ще спре,да,ама не.До момента все още съм с температура.Поддържам я до 37,9; 38.
На моменти я усещам,на моменти не. Миналата година юли месец ми се наложи да постъпя в болница,след като вече се прибрах започнаха да ми излизат обриви и имах болки в краката,ръцете. Съмняваха се за синдром ръка-крак-уста,пих лекарства,въглехидратни диети спазвах,къпах се само с хума.Въпреки всичко обриви пак излизаха.Октомври ходих на алерголог категорично заяви,че не е алергичен обрив и нямам алергия.Посъветваха ме за имунолог,свързах се с него и от назначените от него изследвания инф.мон ми беше 297,ана скрининг и титъра положителни 1:320,както и имуноглобулин Е 300.Ходих при инфекционист,пусна ми днк на Епщайн бар вируса,от който стана ясно,че инфекцията е преболедувана,но не е активна. Изследвания за ухапвания от кърлеж,това също не е.Щитовидна жлеза всичко е нормално,вит б12 и фолиева киселина също нормални.При консултация с ревматолог пуснахме ана типиране,имаше наличие на антитела,но не и,за да бъде положителен резултата и каза,че не може да ми постави диагноза,с3,с4 комплемент и д-димер също бяха в норма. Ревматоиден фактор,асат,алат почти всички възможни изследвания са ми пускани. Гинекологично всичко е наред,ходих.Уши,нос,гърло също ходих.Чакам резултат само от витамин д3.Наскоро освен болките в ставите,темп и обривите,започнаха и лимфните ми възли да се подуват,излязоха ми синини на китките и изчезнаха от самосебе си.Много ще ви бъда благодарна според вас към какъв лекар да се насоча.Буквално всеки прехвърля топката към някой друг без никакво становище.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 20:52 от sttteeephaaanniiiee

# 1
  • Мнения: 1 574
Не знам къде си, но поне за България посещение само при един лекар от специалност нищо не означава в повечето случаи. Според мен иди пак на имунолог.

# 2
  • Мнения: 9
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 1 522
Искаш да кажеш, че година и половина всеки ден вдигаш температура 38 градуса. Според мен това не е много възможно. Тялото ти не би издържало. Знаеш ли какво е тялото ти да поддържа с 1 градус повече от нормалното всеки ден в продължение на 18 месеца?

# 4
  • Мнения: 9
Поддържам я ДО 38 съм уточнила. Тоест най-високата температура в рамките на периода,който съм описала е била толкова.
И да,напълно наясно съм какво е.Колкото и странно,ако ще и невероятно да ви звучи.

# 5
  • Мнения: 13 793
по принцип имате ли висока нормална температура ? алергии? период на силен стрес и умора преди обривите и температурата?

# 6
  • Мнения: 9
Здравейте.Нормалната ми температура преди не е била висока и при дори малко покачване винаги съм усещала. Нямам алергии и според алерголога,който посетих също не е алергичен обрив. Не съм имала периоди на силен стрес.

# 7
  • Мнения: 3 118
Това е пост-ковиден синдром.
Ето тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1415220
Прочетете за мастоцитната активация, там има такива симптоми и обриви.
Потърсете още един имунолог, който е наясно с мастоцитна активация и след-ковиден синдром.
Пият се антихистамини.

# 8
  • Мнения: 9
Много благодаря!

# 9
  • Мнения: 13 793
Точно това щях да напиша че за мен е задължително имунологичен проблем които е тръгнал от някъде/нещо. Често хората имат някакви съпътстващи алергии , като изразно средство на имунологична реакция ( аз затова-  питах за алергии - алергиите са пряко свързани с имунитета). Срив би могло да има след стрес и/или боледуване, като боледуването може да бъде предшествано и/или последвано от срив на имунитета.
Аз не визирам че обрива е от определена алергия, а че обрива е резултат от реакция на имунна система на неои си ( минала болест, стрес може и двете) . Виждате ли сега как здраве, алергии и имунитет са обвързани. Едното да се срине и се почва -  температура, обриви , обем на дишане и много други.

Последна редакция: чт, 26 яну 2023, 20:18 от _re_ge

# 10
  • Мнения: 9
Благодаря отново,ще запиша час при друг имунолог. Бъдете здрави!

# 11
  • Мнения: 4 199
хематолог?

# 12
  • Мнения: 9
Обмисляла съм го и най-вероятно и там ще отида.Благодаря!

# 13
  • Мнения: 1 431
Здравейте. Аз нямам представа дали съм карала Ковид честно казано, но може и нещо безсимптомно да е било. Миналата година при мен се започна със странни болки в ръцете, основно китките, понякога и стъпалата. Паралелно и ситна уртикария ми се появява, забелязвам я по ръцете. Появява се и изчезва. Симптомите ми се засилват около цикъл, забелязвам такава зависимост. Пуснах много изследвания и всички са нормални, само АНА ми излезна 1:320 есента, като профилът беше чист. Докторката каза да повторя в лабораторията на Иван Рилски и аз изчаках малко и пуснах. Там ми се показа 1:1280 и настръхнах като видях показателя, а симптомите ми не са по-зле, същото си е. Много съм притеснена да не е лупус и скоро ще ходя на ревматолог, харесала съм си една дама от Софиямед, че за Урвич чувам не много добри неща. Исках да ви питам вие в Иван Рилски ли пускахте изследванията ? Казаха ми, че там е най-добрата лаборатория и там излиза и какъв вид са антителата и общо взето е по друга технология, не както при масовите лаборатории. Иначе ПКК, ДКК, щитовидни, чернодробно, ревмафактор, anti ccp, профилът на АНА ми е чист, само тази АНА е повишена и съм много притеснена, та скоро ще ходя на лекар. Дано не е лупус или ревматоиден артрит Sad На вас какво ви казаха ?

# 14
  • Мнения: 9
Здравейте! Не се тревожете, има възможност и да не е автоимунно. Посетете инфекционист,поне на мен така ми бяха казали,че при положителна АНА и отрицателен профил е възможно да е нещо инфекциозно.При консултацията ми с първия ревматолог каза,че не е лупус,при положение,че профила е отрицателен,а относно ревматоидния артрит,след като ревмафактора Ви е в норма,смятам,че и това не е,въз основа на това,което са ми казвали лекарите.Аз съм от Стара Загора и скоро ще идвам в София,но не съм избрала категорично специалист. Не мога да дам мнение за лаборатории или лекар от там. Когато намерите точния човек,който да Ви обърне внимание и обстойно да изслуша и следи състоянието Ви,всичко ще се оправи. Ходих по много лекари,чух стотици диагнози,от които никоя не беше вярна. И смятам,че най-важно е да попаднеш на точния лекар. Щом всичко друго е наред,значи общото ви състояние е добро, ще се оправите.Желая ви здраве и спокойствие,скорошно откриване на проблема и бързо възстановяване. Ако имате някакви други въпроси какви изследвания съм си правила и т.н,насреща съм,пишете по всяко време!

Общи условия

Активация на акаунт