Хормонални проблеми и Дуфастон

  • 815
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравей те
Незнам вече към кого да се обърна за помощ🥺 боря се от 8 месеца с тези хормони и несе получава нищо,3 месеца пих Достинекс заради висок Пролактин а сега пия Дуфастон по схема!! От както пия Дуфастон ми идва на датата която ми каже докторът ми но миналият месец след "цикалът" ми неминаха и 3 дена и ми дойде пак с 9 дена ужасни болки и много кръвотечение(чиста кръв),пих по 4 хапчета дуфастон зада ми спре и да спря ми но след 3 дни пак ми дойде уж нормалният цикал но беше 2 дни и само цапаше...от 18.08.21 пак започнах да пия Дуфастон
Та вапросат ми е това нормално ли е ??

# 1
  • София
  • Мнения: 28 554
Ендокринолог, ако проблемът е хормонален. Не обикновен АГ.

# 2
  • Мнения: 4
Иследванията са ми добри за диабета и за щитовидната жлеза😭 смених 3 ма доктори и само хапчета пия без резултат🥺🥺🥺само напълняване

# 3
  • София
  • Мнения: 28 554
Както казах - трябва ендокринолог. Трябва да се види откъде идва високият пролактин.

# 4
  • Мнения: 4
Благодаря ви

# 5
  • Мнения: 11 337
Направиха ли ви снимка или ЯМР на главата?

Само висок пролактин ли имате и как е взета пробата? Пролактина се завишава при стрес. Трябва да сте седели поне половин час преди вземане на кръв.

И малко съм изненадана за лечението, което ви провеждат. При висок пролактин и отхвърлен вариант за аденом на хипофизата са изписвали няколко месеца противозачатъчни, а не само прогестеронов препарат.

# 6
  • Мнения: 4
Неса ми правили снимки.. а изледването си го правих сутрин на гладно

# 7
  • Мнения: 15
Здравейте! На 26.09 ми дойде цикъла, продължи до 30. 09(беше нормален). На 07.10 започна кървене, което продължава до днес. Ходих на преглед при 2ма различни гинеколози, като индвамата казаха, че няма нищо притеснително на ехографа. Пролактинът е в норма. Пих 2 седмици кистоп по препоръка на лекар. Не подейства и сега от 06.11 пия дуфастон 2х1 до 25ти ден на цикъла. И така 3 месеца ми каза да го пия. Успоредно с всичко това от април тази година правим опити за забременяване.
Въпросът ми е на кой ден от прием на дуфастона се очаква това кървене да спре и бихте ли ми препоръчали нещо?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт