Влюбен съм, но тя иска да сме само приятели

  • 8 948
  • 251
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
"Тя ти призна, че те харесва, че е влюбена в теб, а след това казва, че не е готова за връзка?"

Да, аз затова съм тук и питам вас също за мнения. Знам, че не е нещо нормално, което чувате всеки ден.

# 46
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Ама виж сега, ляля, щом публикуваш публично, във форум, не можеш да ми забраниш да чета и да коментирам... Аз тълкувам писаното от моята гледна точка и от моите преживявания. Ако на теб не ти харесва, това не е мой проблем.

# 47
  • Мнения: 5
Е чакай малко, кой на кого какво е забранявал :Д
Аз съм тук за малко помощ, не създавам проблеми на никого, дори обратното, благодаря че въобще обръщате внимание и изказвате мнение.

# 48
  • София
  • Мнения: 971
Авторе, това е подвеждане и игра с чувствата. Особено щом те е и лъгала. Имаш право да си разочарован, ядосан, но нищо не можеш да направиш. Някои хора не могат да отказват и може твоята приятелка да е такава.

Aida_n, нямам нищо против коментарите, когато са осмислени и градивни, а не с цел хвърляне на камъни и плюнки напосоки ... Grinning

# 49
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Е чакай малко, кой на кого какво е забранявал :Д
Аз съм тук за малко помощ, не създавам проблеми на никого, дори обратното, благодаря че въобще обръщате внимание и изказвате мнение.
Към ляля беше постът ми, авторе, не към теб.

Аз съм последният човек, мило момиче, който би хвърлил камък...
Гузен негонен бяга, казват старите хора.

# 50
  • Мнения: 2 204
Аида, идеята ми е, че една жена не винаги ще е наясно със себе си (нито е длъжна да бъде) и когато не е, може да се получи разиграване на друг човек окей,  но това не пречи да и прави чест, че поне когато е наясно със себе си(!) си казва в прав текст - не се влюбвай, не се хаби с илюзии - спестявайки драма и тръшкане на отсрещния.

# 51
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Мхм, да - тя казва - не се влюбвай, и той щрак, натиска едно копче и не се влюбва.... Така ли се случват нещата в живота? Интересно...
Има ли чувства, има и драма, няма начин да няма.

И какъв е смисълът от този разговор, след като единият от двамата вече има чувства?!

# 52
  • София
  • Мнения: 971
Аида, логиката ти е убийствена! Че то и в реалния живот някой може да се влюби в теб, само защото го поздравяваш и си учтива с него! И какво правиш, ако те обвини, че си го излъгала и си му дала напразни надежди, че е влюбен, че трябва да спиш с него.... Joy

# 53
  • Мнения: 2 204
Има доста смисъл в това да ти помогнат да не паднеш от прекалено високо.

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 332
"Тя ти призна, че те харесва, че е влюбена в теб, а след това казва, че не е готова за връзка?"

Да, аз затова съм тук и питам вас също за мнения. Знам, че не е нещо нормално, което чувате всеки ден.

Дори при това положение, съветът ми остава същият - дистанцирай се. За мен, това са едни от най-опасните хора в любовта, хем имат чувства, хем не знаят какво искат. Пускат въдичката и после бягат. И щом имаш чувства и ти, има много потенциал тя да те разиграва както й дойде.

ляля, подозирам, че хората не са се влюбвали в теб, защото си им казвала добър ден. И едва ли всички са луди и те обвиняват без причина. Може да има нещо подвеждащо в поведението ти, за което не подозираш.

# 55
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Аида, логиката ти е убийствена! Че то и в реалния живот някой може да се влюби в теб, само защото го поздравяваш и си учтива с него! И какво правиш, ако те обвини, че си го излъгала и си му дала напразни надежди, че е влюбен, че трябва да спиш с него.... Joy
Явно говорим на различни езици и четем различни казуси...
Ти наистина ли мислиш, че като кажеш на някого - не се влюбвай в мен, а в същото време му показваш, че не ти е безразличен, в него няма да се породят някакви чувства?!
Значи говорите си, че имате чувства един към друг, но ти не си готова на нещо по-сериозно, тоест го разкарваш от живота си. Тоест ти всъщност нямаш никакви чувства се оказва, иначе не би говорила едно, а вършила друго.
Какви са тия ситуации с поздрави и учтивост, за съвсем други неща става въпрос. Прави се на две и половина щом искаш. Така ти изнася не само във форума май.

# 56
  • Мнения: 10 993
Вчера и сина ми ме пита същото,само че в обратната ситуация, той е харесван, много иска да си запази приятелството с едно момиче, но не иска връзка с нея. И ме пита какво да прави, за да не я нарани. Понеже той е малък, специално му казах да не се разделят. Заедно си излизат, супер компания са. Аз много си ценя приятелите, не искам никой да губя, толкова ми е трудно да си харесам някой, така че съвет да се разделяте не давам. По скоро ти си преодолей чувствата, пък като срещнеш друго момиче, просто ще си пренасочиш енергията там.

# 57
  • София
  • Мнения: 971
Елунария, отлично знам какво искам и очаквам от събеседника си! Проблемът в чатовете е, че не знаеш какво иска отсрещната страна! А това с чувствата се изтърка вече! Няма как да знаеш някой непознат в чата дали наистина е влюбен или се прави на такъв за единия секс, че чак и да го жалиш, да се поставиш на негово място и да му съчувстваш. Вие двете Елунария и Аида, като разберете, че някой е влюбен във вас задължително ли правите секс с него за да не му нараните чувствата?! Grinning

# 58
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Момиче, казусът е - двамата са влюбени. Поне така твърди тя.
Така твърдиш и ти - веднъж се влюбих, ама не исках и не знам какво си и той ме блокира.
Значи ти изобщо не си наясно нито със себе си, нито с чувствата си, нито знаеш какво е любов, нито знаеш какво е да си влюбен.

Пак казвам - всичко това ще е нормално, ако сте на по 13 - 15 години. Ако си на толкова, кажи, да не се хабя да се обяснявам.

Ако става въпрос само за някаква псевдо любов само в някакви чатове, също кажи да не се хабим. Смешно е. Ако наистина става въпрос само за чат...

# 59
  • INFJ
  • Мнения: 9 332
Елунария, отлично знам какво искам и очаквам от събеседника си! Проблемът в чатовете е, че не знаеш какво иска отсрещната страна! А това с чувствата се изтърка вече! Няма как да знаеш някой непознат в чата дали наистина е влюбен или се прави на такъв за единия секс, че чак и да го жалиш, да се поставиш на негово място и да му съчувстваш. Вие двете Елунария и Аида, като разберете, че някой е влюбен във вас задължително ли правите секс с него за да не му нараните чувствата?! Grinning

Не, но това какво общо има с разговора? Аз ти казвам, че е безсмислено да се предупреждавате каквото и да е в началото, и да разчитате, че отношенията ще останат същите с времето... нереалистично е. Днес би ми било лесно да кажа, че не искам връзка с някой непознат, но нямам никаква представа дали това няма да се промени след 2 месеца комуникация с него.

christina1980, как ще си преодолее чувствата, ако продължи да се вижда с нея? То не е задължително да спрат комуникация завинаги, но в момента по-добре за него е да не я вижда. Иначе само ще става по-зле.

Общи условия

Активация на акаунт