Завръщане или не от чужбина в България?

  • 20 213
  • 414
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 697
hrupka майка ми , сама в България, при пълно обездвижване ... не знаели от какво , но не направиха скенер или мрт на гръбнак  я изписаха от болница и никой не се поинтересува как ще оцелее нататък.  Ако не бяхме ние да платим на човек да се занимава денонощтно с нея и т.н. и по нататък да ходи по лекари и рехабилитация и лекарствата са страшно скъпи , то тя сигурно щеше да си умре пред самата болница защото беше абсолютно неподвижна и сама.
ТЕЛК за помощник? Смешна работа. Човек , който не може да се движи сам трябваше сам да отича къде ли не да събере не знам колко изследвания , да ги занесе на другия край на София , да го направи няколко пъти, че го връщат ... за да изкара няколко мижави процента, защото не може да се връща за n ти път да направи незнам коя си рентгенова снимка малко по- от друг ъгъл ... И това при положение че виждат съвсем ясно всички, че тя е абсолютно неподвижна, на стол , и че не може и една крачка да направи сама ...
Всичко става със страшно много пари и ангажимент и ако си сам и се разболееш и ако никой не е до теб си мъртъв с всичките им лекари и човещина. А , да , личната лекарка ... която не можела да дава толкова направления та да се установи проблема. той не бил на едно място . 1 направление и останалите лекари платихме.
Изобщо драма. И човещина колкото естествения подбор да не си губи чара.

Не е рентген , а мрт - 1800 лв. Ако щеш.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 09:55 от bella-ciao

# 406
  • Мнения: 10 993
Операция в частна болница през 02.2020 миома на матката, по спешност с кръвоизлив, 1300 лв. След три дни бях на крака, а след 7 дни обиколих Софето пеша. Оперира ме лекарка, която на външност изглеждаше като 18 годишна ученичка . Банята в болницата беше значително по луксозна и скъпа, от тази вкъщи.

# 407
  • Мнения: 6 697
christina1980 след като родителите ни и техните родители цял живот са градили тази здравна система , а и ние плащаме задължително здравно осигуряване .. би било логично с тези 1300 лева да си пооправиш ти банята, а не да ги дадеш за нещо, за което имаш застраховка. За какво служи според тях застраховката? За да се изплаща за администрацията и поддръжката и на ниво ?

# 408
  • Мнения: 10 993
Аз искам само да живея и да се радвам на днешния ден, не се замислям върху социалните несправедливости. Преди операцията се бях подготвила за края. Бях подготвила и мъжа ми.
Моя приятелка умря от рак на маточната шийка на 31 години. Фамилията е една от първите 100 в държавата. Лечение в Турция за над 40 000 евра не даде резултат. Махнаха и всички вътрешности и се хранеше със сонда и беше на морфин последните дни.
В тоя живот съм видяла достатъчно, за да разбера, че има там един от горе, дето ти определя как и колко ще живееш и е добре да сме смирени.

# 409
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Рентген за 1200лв!!! Няма такива глупости!
ЯМР има за по 200лв на частно и безплатно с направление.
Като е от днес за днес, или в краен случай утре.
Което дава 1000 пъти по-добра информация и видимост от рентген.

Под 90лв преглед нямало.

Операциите започвали от 1800лв. На мозък, може би.

Не съм аз канадският вълк, както се опитвате да намекнете. Нещата, които пише са масови и всеизвестни. Не е някакво чудо, невиждано.
🤣🤣🤣🤣 Единственото което мога да кажа след това абсурдно изказване … Да , сбъркала съм термина , не е ренген а ЯМР на части на тялото(всяка част се заплаща по-отделно, общата сума е вече споменатата). След толкова лекари вече обърквам точно названията.
Искате да ви покажа / докажа с бележки или дори само от интернет ценовия разпис ??? Няма проблем! Лесно достъпна е информацията за всеки който има интернет
Само да ви напомня , че онкоболните , за да не плащат , трябва да минат ТЕЛК, знаете ли колко се бави ТЕЛК-а? Защото аз зная … до тук чакаме срещата с комисията вече трети месец, ако бяхме чакали вьпросния ТЕЛК, за да не се плаща всичко което придружава подобни изследвания , до сега пациента вече да го нямаше …Тоест… имаш пари , лекуваш се, нямаш пари …..
Чакаме сумата за операцията, някъде измежду стоте прегледа, се спомена нещо от рода на 9000 лева , но докато не ни кажат точно сума, не мога твърдя.
Преди 11 години за баба ми взеха : първа операция на крак с поставяне на пирон в Окръжна болница 1800 лева, втора операция в Пирогов , защото първата я бяха направили месари😡, които сложили по-голям пирон и усложнили нещата (просто я чакаха да умре😡, или както каза едно подобие на сестра “за к’во ми я водите , тя е на стара😳😳😳”),3200 лева. Чудно ми е , в тази прекрасна наша здравна система , една жена плащала цял живот здравни осигуровки, как точно ще плати сума възлизаща на пенсията и за няколко години?
Както и да е , кое е странното на операциите от 1800?🤣🤣Че то повече са къде , къде по-скъпи. Но няма проблем, така и така говоря с фиктивен човек, нямам никакъв проблем да покажа всичко което УЖ го нямало … за нещастие в момента и вече два пъти (сега е третия) минаваме по тази “процедура “.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 10:14 от Val

# 410
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Рентген за 1200лв!!! Няма такива глупости!
ЯМР има за по 200лв на частно и безплатно с направление.
Като е от днес за днес, или в краен случай утре.
Което дава 1000 пъти по-добра информация и видимост от рентген.

Под 90лв преглед нямало.

Операциите започвали от 1800лв. На мозък, може би.

Не съм аз канадският вълк, както се опитвате да намекнете. Нещата, които пише са масови и всеизвестни. Не е някакво чудо, невиждано.
🤣🤣🤣🤣 Единственото което мога да кажа след това абсурдно изказване … Да , сбъркала съм думата , не е ренген а ЯМР на части на тялото. След толкова лекари вече обърквам точно названията.
Искате да ви покажа / докажа с бележки или дори само от интернет ценовия разпис ??? Няма проблем! Лесно достьпен  е за всеки който има интернет
Само да ви напомня , че онкоболните , за да не плащат , трябва да минат ТЕЛК, знаете ли колко се бави ТЕЛК-а? Защото аз зная … до тук чакаме срещата с комисията вече трети месец, ако бяхме чакали вьпросния ТЕЛК, за да не се плаща всичко което придружава подобни изследвания , до сега пациента вече да го нямаше …Тоест… имаш пари , лекуваш се, нямаш пари …..
Както и да е , кое е странното на операциите от 1800?🤣🤣Че то повече са къде , къде по-скъпи. Но няма проблем, така и така говоря с фиктивен човек, нямам никакъв проблем да покажа всичко което УЖ го нямало … за нещастие в момента и вече два пъти (сега е третия) минаваме по тази “процедура “.
Това се казва маниакална наглост!
Объркала ямр с рентген, а аз съм бил с абсурдното изказване.

Не било компутури, ами компоти.

Кое било странното на 1800, то все едно праскаме и удряме в кантара на женския пазар. Бутай там, хленчи, реви, тръшкай се, заливай със субективизъм и общи приказки, то затова е форума.
Аз съм бил фиктивният човек. То се вижда кой е с лъжите и общите приказки.
Уаууу, какъв грях , да объркаш термин. Смешен сте …
То се вижда кой е с общите приказки, хвана се заради един термин, за друго нямаше за какво, нали?
Но не успяхте да покажете нищо по темата … само празни думи в едно виртуално пространство.
Казани от човек излизал с малолетни 🤣🤣🤣(във вашия стил отговора), от тук натам всяка ваша дума няма никаква стойност или пък успех да е истина.

И за да не продължаваме с празните приказки:
https://dkc-alexandrovska.com/departments/пулмология/#1491491183184-3-7
Преглед-200 лева(за това че всичко едва ли не били под 90 лева😅🤣).
Няма смисъл да пускам повече линкове, както вече написах, интернет в днешно време е лесно достьпен за повечето хора.
От болница в Барселона ми поискаха 60 евро за преглед по документи, а в софийската болница за същото 175 лева.
И още мнооооого мога да говоря по темата … Как за един ЯМР ни казаха че трябвало да чакаме две седмици по здравна каса , а трябваше да е “за вчера” … Как за спешна биопсия ни дадоха час за след седмица половина …
Искаш или не отиваш на частно. Нямаш време да чакаш, нямаш време да гледаш как ако  не си платиш любимите ти хора умират пред очите ти ….

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 10:27 от Val

# 411
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
От днес : резонанс 500 лева , ПСР 99, и чакаме да кажат за последното изследване за днес колко.
Ето ви я главната разлика с “чужбина”, онкоболен си плаща (а уж не се плащало😡) почти всичко.
До тук само химиотерапия и льчетарепия не е плащал, всичко останало си плаща пациента. Някога когато излезнел ТЕЛК-а, нямало да плаща , до това “някога” той ще е опериран (Дай Боже) отдавна.

Моето лично сравнение с “чужбинско” здравеопазване е с преждевременно родено дете.
Едно в България  и едно в Испания, докато се бореха за животите им, разликата беше че в Испания можех да спя  до него 24 часа в денонощието, лекари, сестри, медицински персонал и не само, всички те гледат и теб като пациент, не само детето ти, успокояват те денонощно, ако не си там звъниш по което и да е време и ти дават информация успокоявайки те (в Три през ноща съм звъняла дори), всякакви улеснения ти дават в болницата.
(За родители идващи от над 50км. се осигурява храна в ресторанта на болницата  и “хотел”(за единя))
В България(София) : майката/ бащата виждат детето ВЕДНЪЖ в седмицата. Гледат ги все едно са престъпници че искат да си видят детето в определения ден,  и информация- все едно им струва пари за да ти кажат.
Моето седем години по-късно е живо…, другото бебенце не успя.
За седмиците в които се родиха , тук ми казаха 70% възможност да живее, там(България)-20%.


BeautifulM, аз ако бях раждала в България, сигурно щях да си остана с едно. 🤣😅 Не мога да си представя през какво минават жените… да ти викат докато си най-слаб и уязвим…., не мога да разбера какво човешко същество ще го направи, но е факт, тъжен и жалък факт.
Добре поне че в последните години пускат (уж) бащите (май в повечето случаи трябва да си платят😡за да влезнат), за да не са сами жените в този момент, но поне го има като вариянт.

# 412
  • Наблизо
  • Мнения: 6 080



BeautifulM, аз ако бях раждала в България, сигурно щях да си остана с едно. 🤣😅 Не мога да си представя през какво минават жените… да ти викат докато си най-слаб и уязвим…., не мога да разбера какво човешко същество ще го направи, но е факт, тъжен и жалък факт.
Добре поне че в последните години пускат (уж) бащите (май в повечето случаи трябва да си платят😡за да влезнат), за да не са сами жените в този момент, но поне го има като вариянт.
Аз съм много благодарна,че родих преди КОВИД и мъжът ми можеше да е до нас при раждането.Не знам какво щяхме да правим...Не сме плащали.
Искам все пак да уточня нещо.Има много неща в България,които са по-добре от другите страни.Но за момента не може да превъзхожда двата големи минуса..

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 11:44 от BeautifulM

# 413
  • Ispania
  • Мнения: 4 483



BeautifulM, аз ако бях раждала в България, сигурно щях да си остана с едно. 🤣😅 Не мога да си представя през какво минават жените… да ти викат докато си най-слаб и уязвим…., не мога да разбера какво човешко същество ще го направи, но е факт, тъжен и жалък факт.
Добре поне че в последните години пускат (уж) бащите (май в повечето случаи трябва да си платят😡за да влезнат), за да не са сами жените в този момент, но поне го има като вариянт.
Аз съм много благодарна,че родих преди КОВИД и мъжът ми можеше да е до нас при раждането.Не знам какво щяхме да правим...Не сме плащали.
Искам все пак да уточня нещо.Има много неща в България,които са по-добре от другите страни.Но за момента не може да превъзхожда двата големи минуса..
Да, съгласна съм че има много неща които са хубави в България, но предполагам че здравната система е сериозен фактор за емигриращи или вращащи се в България.

# 414
  • Мнения: 46 511
Авторът получи достатъчно мнения, а тонът в темата съвсем обезсмисля продължаването ѝ.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт