Почивка на Малдивите /Тема 5/

  • 57 410
  • 780
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 28
Да, Лев Инс са нормални цени, но не включва Covid, което е най-важното покритие реално.

# 151
  • Мнения: 737
Да, Лев Инс са нормални цени, но не включва Covid, което е най-важното покритие реално.
Е как да не включва? Ние си правихме такава март месец. Имаше си Covid клаузи много подробно описани…

# 152
  • Мнения: 2 072
Евроинс също имат Отмяна с Ковид.
Ваксинацията не е задължителна за ризортите, за островите с местно население зависи какво е нивото на ваксинация, но последно като им гледах бюлетина повечето са с над 90%.

# 153
  • Мнения: 2 783
Да, Лев Инс са нормални цени, но не включва Covid, което е най-важното покритие реално.
Е как да не включва? Ние си правихме такава март месец. Имаше си Covid клаузи много подробно описани…

Според мен говорите за различни неща. Отмяна на пътуване включва Ковид, ако случайно ти излезе + ПСР и не можеш да пътуваш, ще ти върнат парите. Иначе гориш. Медицинската застраховка не включва Ковид, яко те остават там карантина няма да ти покрие престоя.

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Аз направих през Уника. Ако пътуването е след повече месец, към медицинската може да се добави и нещо, тип “отмяна на пътуването”. Всичко може да се направи онлайн, както при Алианц.

# 155
  • Мнения: 28
Ще звънна пак на Лев Инс. Иначе да, аз конкретно говоря за отмяна на пътуването при положителен PCR, засега медицинска не мисля да правя. Уника ми потвърдиха, че при такъв случай не отговарят. Странно ми е и на мен, защото е логично да включва и отмяна при положителен PCR, но пак ще им звъня и ще питам.

# 156
  • Мнения: 118
Ами ако ти излезе положителен ПСР, какъв ти е проблема да кажеш че не ти е добре, да идеш на лекар и той да ти даде бележка... Просто си болен, тогава няма как да не ти признаят бележката и да ти върнат парите. Това всичко е за trip cancellation, или дет му викат отмяна на пътуване

# 157
  • София
  • Мнения: 11 573
Проблемът е, че някои компании не покриват Ковид или пък хората изпускат срока, до когато могат да си купят Отмяна на пътуване. И аз съм го изпускала.

# 158
  • Мнения: 1 602
Това със застраховките е интересна тема. От Лев Инс ми твърдяха, че включва Ковид, а в условията им никъде не го пишеше, само на сайта. Брокерка, която като говорих с нея ми звучеше да знае за какво става въпрос твърдеше, че това, което искам (покритие при положителен тест на тръгване) го покриват само Алианц, а Лев Инс не. Даде ми оферти и за двете компании, но посочи това като разлика. В крайна сметка направих през Алианц - просто всичко беше подробно описано и заради 250лв разлика в застраховките не ми се губеше 5цифрена сума (ако нещо се беше объркало). Ще се радвам някой ако има повече информация за Лев Инс да сподели, за да знам за в бъдеще.

# 159
  • Мнения: 229
Ние имахме точно такъв случай през април. Излязоха ни положителни тестовете в деня преди пътуването. Имахме застраховка отмяна на пътуването в Лев инс и върнаха цялата сума.

# 160
  • Мнения: 291
И аз бях сключила застраховка отмяна на пътуване през Лев Инс, но само за хотелското настаняване. Самилетните билети бяха с Катарците, а те предлагаха връщане на сумата, при промяна на плановете, до последния момент. Не се наложи да я използваме, но изрично им прочетох условията и се интересеувах точно от Ковид покритие, та наистина го имат. Условието е, да се сключи до няколко дни след плащането на туристическата услуга/хотел, самолетни билети, цялостно пътуване и др./ Не помня само дали 3 или 7 дни беше срока. В сайта на застрахователя  я има всичката необходима информация. 

# 161
  • Мнения: 118
Ние имахме точно такъв случай през април. Излязоха ни положителни тестовете в деня преди пътуването. Имахме застраховка отмяна на пътуването в Лев инс и върнаха цялата сума.
Добре, но само теста ли искаха, че е положителен, или бележка от лекар, че примерно си болен и не се чувстваш добре и поради това не може да пътуваш

# 162
  • Мнения: 229
Само теста, когато имаш положителен ПСР за Covid-19, си под карантина независимо как се чувстваш. След като не може да излезеш от вкъщи до магазина, се предполага, че няма как да отидеш на ваканция. Веднага се обадихме на застрахователя и ни казаха след изтичане на карантината да отидем до РЗИ, за да си вземем предписанията за карантина, което е достатъчно основание за невъзможност да пътуваме. Имаше и още документи, но не си спомням какви бяха. Ние бяхме положителни всички, но не знам какво става ако само 1 от застрахованите излезе положителен.

# 163
  • Мнения: 100
Здравейте,
Да попитам дали някой от тук четящите се е прибирал от Мале към София с Катарските авиолинии след последното изменение на заповедта за влизане у нас от червена зона?
Ние сме в ризорт, тук ни увериха, че няма задължителен ПСР за да влезем на летището в Мале, писах на катарците, те твърдят, че спазват изискванията за влизане в крайната дестинация, т. е. за трансфер в Катар не искат ПСР. Има ли вероятност да не можем да се качим на самолета без ПСРи?

# 164
  • Мнения: 737
Тази застраховка за отмяна на пътуването малко се обезмисля след като билетите по всяко време можеш да смениш дати или да вземеш ваучер или cashback (за Катарците), а относно хотела- на който и да писах , казаха, че при положителен PCR няма никакъв проблем да сменят датите. В днешните условия всички са много гъвкави и ще се съобразят с вас. Така че се разбирате директно с хотела, получавате писмено по имейл , че може да променяте дати и няма нужда от застраховка Отмяна на пътуването

Общи условия

Активация на акаунт