Почивка на Малдивите /Тема 5/

  • 59 249
  • 780
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 55
Посещение на резорт за ден (освен, ако не е включено в пакет) започва от 80-100 долара на човек. Като това включва трансфер, обяд и достъп до плажа.

# 376
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 156

Аз съм писала назад, че гледах клип на Bulgarian nomads, има го в ютюб, те точно отидоха за един ден до Филанхохи, като се изказаха тип "да видят къде спят богатите". За острова не можах да преценя, но ресторантът приличаше на столова и беше мръсно. Не, че е кой знае какво, де, просто има и по-добри.
Били сме на Фихалхохи, мръсно определено не е, не знам откъде тези заключения Flushed ... Ресторантът е съвсем нормален ( но за мен интериорът на ресторантите не е водещ в избора, прекарваме в тях сравнително малко време от общия престой Grin ), храната беше добра, доколкото си спомням всеки ден имаше различна тема- италианска, немска и т.н, като задължително си присъстваха и местните специалитети. Че има по- добри-  така е, няма спор.
Наскоро четох, че са правили реновиране ( определено има нужда на места ), но не се поинтересувах допълнително какво са пипнали. Дано да са пооправили дигите, че последният път част от плажа беше погълната.
Това е един от ризортите, на които сме ходили повече от един път. Островчето е малко и спокойно, без занимания за деца, което за нас е плюс Wink
Сега погледнах видеото, девойката се е снимала до доковете за доставки, задният вход така да се каже Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 11:30 от marie_curie

# 377
  • София
  • Мнения: 11 708
Написала съм откъде са тези заключения. Не виждам защо трябва да се обяснявам. Във видеото ясно се вижда разпиляна храна по плотовете и по земята имаше, а хората бяха боси. Написала съм, че не е кой знае какво, но  все пак, ако човек има други очаквания, би бил разочарован. Самият ресторант и храната също изглеждаха по-семпли от други ризорти, които се коментират тук.

Във видеото точно преди ресторанта, казват, че отиват да видят как се хранят богатите и как нямало разлика между ризортите затова избрали този за $100. Аз също често избирам най-евтината опция и не спя на лукс, но си знам и си имам точни очаквания.

То човек и на скъп може да отиде, но пак да не е проучил добре и да не е това, което е искал. Манфред, където разказваше за негов приятел и далечен риф и какво още беше.

# 378
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 156
Че аз не съм те карала да се обясняваш 🤷‍♀️ Просто съм била там 2 пъти и имам преки впечатления. Не е луксозен ризорт- не знам някой да го е твърдял, но и мръсно не е. На мястото за сервиране е нормално да има паднали оризчета по плота, почистват се след това. И на Six Senses Laamu не беше по- различно в това отношение, а е 5 звезден. Храна по пода не видях, но е възможно някой да е изпуснал нещо. Хората са боси, защото островът е barefoot и може навсякъде да се ходи бос, т.е няма стъкла, боклуци или хр*чки, които може да настъпиш ( от последните имаше много на Тулхагири например. Там кухнята беше класа отгоре, но китайските туристи обичаха да плюят наоколо Persevere )
За скъпи издънки- Nika не ни допадна и не сме повтаряли. Все пак рифът беше прекрасен, а ризортът- луксозен, да не си кривя душата. Няма конкретна причина да не ни хареса толкова, колкото на Сикс Сенсес или Фиха например. Хем последният е доста по- ниска класа 🤷‍♀️

# 379
  • Мнения: 1 647

Във видеото точно преди ресторанта, казват, че отиват да видят как се хранят богатите и как нямало разлика между ризортите затова избрали този за $100.

JoyJoyJoyJoy

Нищо лично, защотото не е твое мнение, но "ризорт за $100" не е място, където се хранят богатите Joy
Факт, че на толкова много острови има богат избор за всеки джоб, но за тези пари е трудно да се намери лукс Joy

# 380
  • Мнения: 6 304
Привет момичета! Днес получих програмата за пътуване от тур. агенция, пише задължително да носим ПСР, преведен на английски, и в същото време - Свободно влизане на територията на Малдиви , без задължителна ваксинация или ПСР тест. Този ПСР турските авиолинии ли го искат?

# 381
  • Мнения: 2 113
Мисля, че отпадна всичко за Малдиви след 13 март, вкл. и ПСР.

# 382
  • Мнения: X
Ние също ще ходим с турците след Великден. От агенцията казаха, че се влиза свободно. Само декларации се попълват преди заминаването.

# 383
  • София
  • Мнения: 154
Утре живот и здраве летим с турците - ще пиша като се върнем и ще кажа - би трябвало да няма ограничения

# 384
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен, опитвам се да направя ранна резервация за Малдиви през нашите зимни месеци. За сега най- евтин вариант ми излиза през декември. Намерих много добра цена в Reethi Beach Resort, но двата полета с хидроплана излизат колкото половината почивка Sad Дали има някаква фирма от която мога да наема по евтина цена за полета, ние сме група от десет човека дали ако им пиша ще мога да се спазаря за по-ниска  цена как мислите ? Благодаря ви!

# 385
  • Мнения: 6 304
Утре живот и здраве летим с турците - ще пиша като се върнем и ще кажа - би трябвало да няма ограничения

Как е времето? За следващата седмица го дават предимно облачно и валежи Frowning

# 386
  • Мнения: 601
Здравейте и от мен, опитвам се да направя ранна резервация за Малдиви през нашите зимни месеци. За сега най- евтин вариант ми излиза през декември. Намерих много добра цена в Reethi Beach Resort, но двата полета с хидроплана излизат колкото половината почивка Sad Дали има някаква фирма от която мога да наема по евтина цена за полета, ние сме група от десет човека дали ако им пиша ще мога да се спазаря за по-ниска  цена как мислите ? Благодаря ви!

За хидроплана директно с хотела ли говорихте?

# 387
  • Мнения: 739
Здравейте и от мен, опитвам се да направя ранна резервация за Малдиви през нашите зимни месеци. За сега най- евтин вариант ми излиза през декември. Намерих много добра цена в Reethi Beach Resort, но двата полета с хидроплана излизат колкото половината почивка Sad Дали има някаква фирма от която мога да наема по евтина цена за полета, ние сме група от десет човека дали ако им пиша ще мога да се спазаря за по-ниска  цена как мислите ? Благодаря ви!
Защо не филтрирате хотелите с включен трансфер. Много често пускат оферти с вкл трансфер в цената или безплатен трансфер различните хотели. Иначе е безумно скъпо. Ние, когато ходихме също беше с вкл трансфер с вътрешен полет. Oblu също пускат често с free transfers

# 388
  • Мнения: 167
TUI предлагат настаняването с включен трансфер и цената винаги е много добра.

# 389
  • София
  • Мнения: 154
Утре живот и здраве летим с турците - ще пиша като се върнем и ще кажа - би трябвало да няма ограничения

Как е времето? За следващата седмица го дават предимно облачно и валежи Frowning
Не гледайте прогнозата - даваха го за Раа атол през целия престой да вали с гръмотевици почти през цялото време, като го гледах на няколко сайта - валя 2 пъти за цялата седмица - веднъж пръсна малко, с втория път имаше буря през нощта, но на другата сутрин си беше пак нормално слънчево време

Единственото място на което са ни поискали нещо свързано с К-вид беше днес на кацане в София, при напускане на летището, но имаме ваксини и само ги погледнаха. За влизане и излизане от Малдиви трябва да попълните декларация imuga къде ще оставате - има я на сайта им https://imuga.immigration.gov.mv/
Тези дни като се съвзема ще пиша подробнo за Reethi Faru, но с една дума - Уникален Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 апр 2022, 13:21 от allian84

Общи условия

Активация на акаунт