Почивка на Малдивите /Тема 5/

  • 57 472
  • 780
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 196
Здравейте, някой има ли хубав опит с определена агенция за Малдивите? Много искам да си запазя някаква дата за декември още от по-рано.

# 391
  • Мнения: 2 077
allian84, споделете, моля, как стигнахте до острова - с хидроплан или с редовен полет и лодка? разглеждам го за следващата зима Simple Smile

# 392
  • Мнения: 5
Има да...Травелисимо

# 393
  • София
  • Мнения: 154
Reethi Faru - невероятен остров!

Резервирахме през Дертур - Лутфханза, Живка много ми помогна. Единствената ми забележка е, че не успя да ми обясни защо е по-добре да доплатя с Хидроплан и се оказа така че кацнахме в 11ч на Мале, от там чак с 15ч летяхме с вътрешен полет, после 40 мин лодка и накрая като стигнахме в 17ч на острова се оказа, че реално е 18ч. островно време и целият ни път от нас до острова общо стана 24ч.

За острова - прекрасен остров, много близък и богат риф, нямаме забележка за нищо.
Бяхме в бунгало на плажа, близо до ресторанта им над водата и през повечето хранения бяхме там. Вилата беше разкошна, просторна, с много хубава баня. плажа пред вилата също беше много хубав.
Храната - бяхме на All Incl + - хранехме се свободно във всички ресторанти. Все още не съм направила калкулацията дали си е струвало финансово, може би и обикновения All incl. щеше да е напълно достатъчен, но храната беше страхотна и порциите бяха големи.
Дайвинг центъра мъжът ми го похвали, хубави спотове, добро обслужване, скъп - но на малдивите какво не е

На връщане решихме да ъпгрейднем на Хидроплан, и благодарение на това бяхме до 16ч на острова (15ч. Мале време). Хидроплана дойде в 17ч и за 40 мин бяхме на Мале и там си отвисяхме до 22.50 когато ми беше полета за Истамбул. На летището срещу 54 долара на човек може да се възползваш от Lounge, където може да се изкъпеш, да и сервират вечеря, но решихме че няма смисъл.

Рийти Фару е прекрасен остров, с хубав, близък, богат риф. Не е прекалено голям за да се умаряш като го обикаляш пеша, не е и прекалено малък за да ти е тясно. Беше пълен със семейства с деца. Като се настанихме управителя каза че е на 80% пълен - около 380 човека, но не бих казала че съм усетила това. Даже на моменти беше пусто. Това може би се дължи че се хранехме основно в А ла карт ресторантите, но и по плажа не се виждаха толкова хора.
Определено бих го посетила пак

# 394
  • Мнения: 83
Здравейте имам такъв въпрос:Възможно ли е в периода от януари до април да намерим ресор ( ол инклузив ) за цена до около 1500лв на човек 7 дена, ако резервираме от сега примерно ? И къде да търся по-евтина оферта, като цяло

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 09:52 от bubu1978

# 395
  • Мнения: 514
Здравейте, момичета,

С годеника ми и бъдещ съпруг планираме меден месец на Малдивите следващата зима и засега още разглеждаме варианти. Поисках оферта от тази агенция https://travelisimo.bg/offers/pochivka-maldivi-v-kurumathi-maldives/ за хотела, с които работят (по препоръка на една от съфорумките) и според мен цената е приемлива. Искам да попитам обаче други момичета, които са ходили има ли толкова голямо значение дали си на ол инклузив или не, тъй като разликата в цените между ол инклузив и full board е близо 800 лв на човек и аз се чудя дали ол инклузива си заслужава толкова.  Също така имате ли отзиви за този хотел? Кои други хотели бихте ми препоръчали? Бюджетът ни е около 10к лева.

# 396
  • Мнения: 2 823
Има си разлика, коктейлите, бирата, виното не са хич евтини. Като пиете 1-2 коктейла на плажа, чаша вино на обяд, вечер бутилка за двамата, мъжът ви ако пие уиски, джин, бира, можете и да удвоите сумата, посочена като разлика.

# 397
  • Мнения: 710
И ние се колебаехме за същото, в крайна сметка избрахме all inclusive и не съжаляваме. Не пием алкохол почти, особено аз, но пък кафенца, безалкохолни коктейлчета, вода... спокойствието да не смяташ и мислиш на медения си месец, а просто да се отпуснеш. Имате и няколко допълнителни екскурзии към пакета, които си струват! Особено разходката по залез с делфините. Другата екскурзия беше разходка до съседния остров, което също беше много интересно. Може и да я излязло по-скъпо, но едва ли с много.
Иначе Курамати е прекрасно място за меден месец!

# 398
  • Мнения: 2 077
Доста са високи цените на островите, за мен си заслужава AI. На Курамати вземете вила/бунгало в тясната част на острова, далеко от рецепцията, поискайте като правите резервация или пишете директно на хотела, обикновено удовлетворяват такива желания, особено като сте младоженци.

# 399
  • Мнения: X
Края на април бяхме на Курамати. Ние бяхме FB и не съжаляваме, но ние просто не сме по пиенето. Така, че трябва да си прецените. Вода зареждат всяка сутрин по 2 бутилки, също има и станции, на които може да си наливате. Кафе машина с капсули имаше в стаята.
Разбира се поръчвахме си коктейли, бири и т.н. На тръгване имахме за плащане 300 долара, като тук влиза и една екскурзия.

# 400
  • Мнения: 514
Да, на мен точно това ми е идеята, че колкото и да ядем и да пием не знам дали ще покрием разлика от 1600 лв, въпреки че идеята наистина е да си починем и да се насладим на макс на изживяването без да мислим за нищо и да се съобразяваме с бюджет. А какви други агенции/хотели можете да ми препоръчате?

# 401
  • Мнения: 1 644
Всеки има собствен вкус и общо взето всеки, ходил на Малдиви, си има собствен фаворит.
Харесайте си остров и питайте за него.
Относно all inclusive, то също си зависи от острова.
Понякога, дори и да не сте любители на алкохола, си е оправдано плащането му.
Друг път излиза много по-евтино да сте на FB и да си доплатите глезотийките.
Аз лично съм с незабравими спомени от Palm Beach Island Resort & Spa.

п.п. Имайте предвид, че един трансфер с хидроплан също оскъпява почивката. А и не е кой знае какво изживяване полета с него, особено след прекарани 12-14 часа по летища... Ако можете, харесайте си нещо, което е по-близо до Мале /но не до летището/

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 14:26 от gerata

# 402
  • Мнения: 1 123
Kuramathi посетих когато за първи път бях на  Малдивите преди години . И през годините продължих да го посещавам ( за мен той е като първата любов ) . За младоженци има вили с басейн , те са по изолирани . Ако изберете  Al освен храната и алкохола , можете да вечеряте и в останалите ресторанти и ако има доплащане е на по - ниски цени . Полета с хидроплан е 20 мин за 250 eu на човек  и е супер удобно  има си отделна чакалня със напитки и закуски  , с лодка е около час и ако страдате от морска болес е зле .

# 403
  • Мнения: 304
Kuramathi е на пътя ми към моите любими места на Малдивите. Освен това, на 10 мин с лодка до него се намира една от задължителните атракции фиш-фийдинг, която посещавам почти всеки път. Та, познавам мястото, без да съм бил на острова. Според мен достъпа с бърза лодка е съвсем нормален. Лодките през последните години станаха по-големи и дори и да има вълнение, не се усеща така, както в лодка за 8-10 човека. При цена на трансфер с лодка за $35 не си струва да се дава 10 пъти повече за хидроплан.

# 404
  • Мнения: 2 077
Не знам, ние на отиване към Курамати хванахме някакво вълнение, не искам да казвам колко торбички напълнихме…. след дългия път от Варна ми се видяха безкрайни тия 60-70 минути. На връщане не го усетих пътя с лодката. Тази година ходихме на Атмосфера с хидроплан, на мен лично не ми беше приятно преживяване в този тесен самолет, тинейджърите ни много се изкефиха. И аз бих гледала остров на 30-40 минути с лодка от Мале. Тази година отвориха ново Облу, само за възрастни, мисля, че е наблизо.

Общи условия

Активация на акаунт