Покажете си детските стаи - тема 28

  • 52 100
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 543
jovigirl, е знам да има изискване за дебелина на детските матраци.
- бебешките ни бяха около 12 см дунапрен между кокос върху дървена скара, според мен много удобни (полягала съм)
- до скоро децата бяха с пружинни на ТЕД - по препоръка на консултанта да са издръжливи на скачаме, мисля бяха 20 см.
- сега са 22 см с пак са пружинни, но друг тип https://videnov.bg/matrak-cool-gel-memori-bodi-balans-ednolitsev-82190, твърди са, много удобни.
Изключително доволна от обслужването при покупката и от разноса.
Сандъците са дълбоки (поне 30 см) и се получава високо легло.
Нямам предвид да има изискване откъм дебелина, а по-скоро оптимален вариант предвид удобство и комфорт.
Точно между този пружинния на Тед и този на Екон се колебая https://ekon.bg/latex/produkt/matrak-kokos-standart/?gclid=Cj0KC … CsnKezLJOlZsfGXUU

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
Нямам предвид да има изискване откъм дебелина, а по-скоро оптимален вариант предвид удобство и комфорт.
Точно между този пружинния на Тед и този на Екон се колебая https://ekon.bg/latex/produkt/matrak-kokos-standart/?gclid=Cj0KC … CsnKezLJOlZsfGXUU
Понеже вече няма наличен модела Корал Делукс, който взехме преди години, тъкмо Кокос Стандарт поръчахме. Снощи хлапетата ги сефтосаха - удобни били Simple Smile
Лично не съм пробвала, но и това време ще дойде Simple Smile
Боядисахме с Вехро ЕКО номер PCM2121. След това баткото разположи планетите по пода (фосфоресциращи стикери от Алиекспрес) и аз нанесох бяла боя за основа върху вече изсъхналото синьо. След това ги налепихме и със схема на съзвездията на северното полукълбо налепихме съзвездията (звездичките са 3 размера, пак от Алиекспрес)

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И при нас е същият проблем с графичния таблет. Не знам колко тежи, но е 24 инча и заема половината бюро. Стойката е добра идея!
С наближаването на учебната година все повече ме притиска времето да реша как да "разчистя" бюрото от таблета.
Мислех да обменя идеи с Тарталета на ЛС, но се надявам да се включат и други "засегнати".
Открих хак със стойка, но тревогите са ми, че ако щерката реши да понатисне таблета, може да неприятно:
https://www.thedesignsketchbook.com/how-i-attached-the-ergotron- … on-my-ikea-table/
Има вариант и за монтаж на стена, но и там опасенията ми са аналогични Confused
https://www.ergotron.com/en-us/products/product-details/45-243#/ … ab-specs-collapse
Другият вариант, който обмислям, е стойка с регулеруема височина:


Ето тази ми хареса на снимка, но не я откривам в магазин:
Харесах и болнична маса за хранене, но цената е при запитване и съм сигурна, че никак няма да ми хареса:
Ако някой реши да се включи със съвет, ще съм благодарна.

# 78
  • Мнения: 946
Avia, тук има подобна маса на цена от 140лв

# 79
  • Мнения: 590
Аз от бебешката кошара направо ги местя на 120см ширина моите деца около годинката, като спя при тях още известно време. Така направих с първото, сега и с номер 2. Удобство си е на широко легло, ако може да си позволи човек. Не ми е удобно на 90см на мен 🤷‍♀️

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Благодаря, Павлина! За съжаление, товароносимостта е много малка. Има симпатични и евтини варианти за лаптоп, но там 10-15 кг. са предостатъчни, а за голям таблет за рисуване, според мен, са нужни поне 20 кг.+
Ето това се намира за около 70лв. и изглежда добре, но и то е до около 10кг.:

# 81
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Вкъщи и аз и половинът сме с тези масички за лаптоп.Взимахме ги преди години от Плесио.Моята е бяла , неговата черна.Не са мръднали и за лаптопте ни поне са страшно удобни.Местим ги из целия апартамент.

# 82
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Има ли бюро /в частност детско/, което може да прибира компютър достатъчно, че да не ме дразнят всички джаджи. Нещо като на Слави Трифонов, дето се прибираше монитора и някак да се скриват и кутията и т.н. Трябва да купувам някакъв, почти се навих за лаптоп, но Ай ти-тата ме разубеждават. А едно бюро за компа и друго за писане ми идват много.

# 83
  • Мнения: 1 208
Ако няма да се играят игри или да се използва за чертане и обработващи програми не виждам защо един лаптоп да не е достатъчен. Има и такива с достатъчно добри параметри за горните неща, просто цената им е различна:).  Иначе за стационарен компютър и писане просто трябва да е по голямо самото бюро, за да може да се позиционират добре нещата.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Със сегашните плоски монитори и прибиращ се плот за клавиатура и мишка не виждам защо би се налагало второ бюро. Едно е достатъчно. Кутията евентуално стои отстрани на земята или в някоя ниша и толкова.

# 85
  • Мнения: 991
Аз държах на стационарен компютър, когато старият беше за смяна. Препоръчвам го и на хора, чиито деца сега ще са в начално училище. Мониторът е в дъното на бюрото, а не на върха на носа на детето. Самата кутия е скрита при нас - в шкафа отстрани, който отзад няма гръб, за да се охлажда компютърът и да минават свободно всичките кабели. Над шкафа има две чекмеджета. Плотът за клавиатурата и мишката се прибира. На пръв поглед си е стандартно бюро. Нашето го правихме по поръчка - по-високо и по-широко. Така офис столът се прибира максимално напред без подлакътниците да пречат.

# 86
  • София
  • Мнения: 888
Има ли бюро /в частност детско/, което може да прибира компютър достатъчно, че да не ме дразнят всички джаджи. Нещо като на Слави Трифонов, дето се прибираше монитора и някак да се скриват и кутията и т.н. Трябва да купувам някакъв, почти се навих за лаптоп, но Ай ти-тата ме разубеждават. А едно бюро за компа и друго за писане ми идват много.

За дете тийнейджър пък винаги е по-добре лаптоп. При почивки и дълги гостувания при родата винаги си взима лаптопа с него. Когато е в къщи има допълнително голям монитор и друга клавиатура и тогава лаптопа се скътава някъде отстрани, за да не пречи

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Здравейте, може ли да помоля тези от вас, които са поръчвали легло тип къщичка като от тази снимка, да споделят отзиви за този модел и за производителите, от които са поръчали:
Скрит текст:
Благодаря ви предварително! Както и имате ли отзиви за Kids room Bulgaria и мебели Детски свят? Търсих с търсачката за мнения и за двете неща, така попаднах на темата, благодаря на всички, които се отзоват!

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз взех такова легло за стаята на дъщеря ми, но още не е сглобено.
Също се бях ориентирала към Kids room, дори си бяхме писали да уточним някои неща и като дойде момента ми за поръчка ми съобщиха, че са си увеличили цените. Леглото излизаше с 300 лв повече от това, което бяхме говорили с тях и се отказах.
В крайна сметка поръчах от Найси мебели, този модел


Това, което мога да кажа за тях до момента е, че комуникацията е отлична. Проведохме няколко разговора, в които ми обясниха подробно всичко, което ме интересуваше. Изпълниха леглото по-рано от обявения срок и го задържаха още 3 седмици, защото ние нямахме готовност да го вземем. Добре е опаковано. Като го сглобим ще мога да дам повече информация, но няма да е скоро, че другите ремонтни дейности доста ни забавиха.

# 89
  • SF
  • Мнения: 20 771
Това легло е и по-красиво от другото. По-прибраничко е и къщичката ми се струва по-практична. Другото има някаква излижна височина, на която бих закачила малки висящи лампички, подобни на тези за къмпинг или коледна украса. На гредата горе освен да й бърша трудно прах, не се сещам за какво ми е.
Второто легло е по-сладко.

Общи условия

Активация на акаунт