Покажете си детските стаи - тема 28

  • 52 221
  • 729
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 108
Подкрепям горното, ние също стартирахме със скрин, повивалник и кошара от ИКЕА (ние направо с 60/120 Wink ), впоследствие вече се появиха библиотека за книжки (точно от тези, които показват кориците), етажерка за играчки, масичка и столче,.... За начало многото мебели само събират прах и пречат според мен. 

# 106
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Здравейте! Децата искат пуф, но нямаме много място. Интересува ме някой купувал ли е от надуваемите кресла на UNTEX и дали са удобни? Обмислям вариант с тях, защото са надуваеми и мога във всеки един момент да ги прибера.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 12:22 от dannyny

# 107
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 750
Някой купувал ли е ретро или винтидж мебели? Има ли и пак да са модулни?

# 108
  • SF
  • Мнения: 21 093
По снимки и картинки изглеждат много удобни и истински. Ако ще е нещо временно, са идеален заместител на пуфовете, които с времето слягат, деформират се. Но не знам децата ти доколко задоволени ще бъдат от фалшиментото. Simple Smile

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Някой купувал ли е ретро или винтидж мебели? Има ли и пак да са модулни?
Ето нашите винтидж мебели. Визирам двата скрина. Стаята има какво да се довършва, жълтият скрин няма да е там

# 110
  • SF
  • Мнения: 21 093
Красиви са ти ретро мебелите, но са някак сгушени между околните.  Разбрах, че ще махаш жълтия шкаф, дай малко въздух на мебелите. Можеш ли шкафа от първата стимка да го поставиш на по-свободна стена или трябва да е там заради принтера? Принтерът може да се събере на бялата маса.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Красиви са ти ретро мебелите, но са някак сгушени между околните.  Разбрах, че ще махаш жълтия шкаф, дай малко въздух на мебелите. Можеш ли шкафа от първата стимка да го поставиш на по-свободна стена или трябва да е там заради принтера? Принтерът може да се събере на бялата маса.
Много варианти обмислихме, но това е най доброто разположение за двете деца. Всяко ще има собствен кът (стена). Там където е принтерът са всички ученически дреболии. Децата са две момичета на 12 и 3 г. За всяка има гардероб и шкафове за вещи.
Искам да отбележа че на мястото на жълтият шкаф ще има етажерка с кошнички(кутии) за всички жизнено важни "боклуци",които съм натъпкала там. Гардероби те са шкафове за обувки с рафтове защото трябваше да са плитки. Нямаме полилей., килим, перде и стол. Ще се радвам на предложения.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Днес сглобихме и последното парченце от пъзела Joy
Стаята на баткото е (почти) готова. Очаквам утре или във вторник да доставят и дръжките (успяхме, да убедим мъж ми, че дръжките са убийствени и са точно за тези мебели)!
Чакам пердетата и търся две тематични шалтета.
Трябва и някакво мини-килимче да взема за пред леглото и най-накрая да намерим дърводелец за стълбата на леглото, че вече 4 ни отсвириха, като разбраха, че искаме просто една стълба Rolling Eyes

# 113
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 554
На каква височина са контактите в детските ви стаи?
Скрит текст:
Започваме ремонт и се чудя се дали да ги сваля до земята или да са по-високо разположени, което не ми е много по-вкуса, но за предпочитане откъм безопасност. (детето е на 4)
В момента са на 90-100 см. височина и със сигурност няма да останат така.

# 114
  • Мнения: 68 566
На тавана ли ще ги качиш?
Слагаш протектори на контактите, следиш децата, и така.
На въпроса - на 20 см от земята са мисля.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 25 236
30-40 см някъде са нашите.

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Контактите из апартамента са ми на такава височина, че да ми е удобно Simple Smile
В стаята на дъщеря ми, има контакти над таблите на леглата, два са долу ниско до бюрата (може би на тридесетина см от пода). Има и един високо, точно до вътрешното тяло на климатика.
В стаята а Дреб отново има контакти над таблите на леглата (на долното има и в края от към краката), има и една тройка, точно над бюрото. Има също единичен и горе до вътрешното тяло на климатика.

Днес ми доставиха дръжките за мебелите в стаята на Дреб Heart
Ако всичко е наред, довечера ще ги монтираме и ще снимам.

# 117
  • Мнения: 4 749
Контактите в стаята на детето са като в цялата къща - на около 20 см от земята. Така ни е удобно, така сме ги сложили. Не мисля, че дете на четири години ще бърка в контакта - това е по-характерно за прохождащите. Ако толкова ви притеснява, сложете предпазители.

# 118
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 554
Скрит текст:
На тавана ли ще ги качиш?
Зададох съвсем нормален въпрос, с нищо не провокиращ този сарказъм!
В останалите ни стаи са на височината на ключовете за осветление, т.е. на около 150-160 см., и все "ми вадят очите". Та затова ми се искаше да са по-ниско в детската и не толкова да се набиват на очи. Ще го мисля още. Благодаря на всички, споделили опит!

# 119
  • София
  • Мнения: 8 275
Няма нужда и от "протектори", ако контактите си ги имат вградени... всъщност никога не сме купували без, дори когато нямахме деца

Общи условия

Активация на акаунт