Пъргави ритничета от ОКТОМВРИЙСКИТЕ мъничета! - Тема 13

  • 28 795
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 374
Аз се включвам и с въпрос. Имам една раница на ерго бебе от каката, мога ли да е изпера в пералнята? С нея е ползвахме малко и помня, че е прах на ръка, обаче сега не ми се занимава и с това.
Можеш. Blush Сложи раницата в 1-2 калъфки, за да не блъскат по барабана твърдите й части. И всички копчета и закопчалки трябва да са закопчани.

Мако, макар и крайно неприятно, потърси си 2ро-3то-5то мнение ако трябва. Аз отдавна съм приела, че ако аз не се погрижа за себе си, то трудно ще получа отношението, което искам всъщност.

# 676
  • Мнения: 258
Щом си излязла алергична към някои упойки, според мен само те ще се избягват или ще се постави противоалергичен медикамент по време на операция. Все пак не е като алергия от полени, а към медикамент(може да се използватози медикамент  или да бъде заместен с алтернатива). Анестезиолога ще прецени на база резултата. Не мисля, че в момента ти трябва терапия за алерген, който не е в организма ти. Пък и терапията при алергии потиска реакцията, а не премахва това, че си алергична.
А за прането на ергономичните раници в пералня, пишеше на ръчна програма. Моята е на друга фирма, но свекървата я беше пускал в пералня на обикновен а програма и нищо и нямаше.

# 677
  • Мнения: 1 266
Mako, съжалявам за неприятностите. Според мен, ако мога да дам съвет, преди да ходиш където и да било за друго тестване, говори си с анестезиолога. Понякога многото тестове водят до нежелана реакция. Скоро правих на сина ми за зъболекарски упойки, тествах го с доста препарати и ортодонта точно това ме предупреди, само на едно място да идем и само с тези, които е написал да го тестваме. За упойки те, понеже аз също правя реакции към някои, знам че не е задължително да реагира всеки път към един и същ препарат. Понякога организма се справяш, поне на мен така ми го обясниха. С епидуралната проблем нямах, със спиналната ми падна много кръвното и ми слагах адреналин. Но моето и сега е 85/55 нормалното, та явно става още по-зле с упойка. Сега ще видим на 07.09 какво ще кажат, защото пак трябва спиналната да се слага.

# 678
  • Мнения: 381
Така ми каза анестезиолога вчера,че още преди да отида да се тествам е записал да ми се бие противоалергичен медикамент преди упойката.

# 679
  • Мнения: 3 287
Аз пак с лаишките си разсъждения, ама ако си алергичен към някоя упойка, не се ли избягва тази - и да се постави друга? Или зависи колко си алергичен?
Много съжалявам за лекаря, на който си попаднала. И аз не бих вярвала на резултата, при такова отношение. Това кой град е ?
И на мен ми предстои да се тествам за упойките, сега реших да го направя, въпреки че имам най-различни поставени преди, за които не съм се тествала.

# 680
  • Мнения: 452
Добро утро момичета . Тая нощ беше голяма мъка , то място не можех да си намеря , бебето само ме риташе , киселини ужасни..... едвам дотраях до сутринта
Вчера си взехме столчето  за хранене , щастлива съм много . Сега трябва да купим легло ,матрак и повивалник .
И понеже много цъкам по нета да не изпусна случайно нещо , има едни нови помпи за кърмене който масово ги използват докато бебето яде от едната гърда тази помпа събира от другата млякото . Мислите ли да купувате или ви се струват пълга глупост .мисля и за люлката на mama roo дали си струва и тя ??? Имаме на joie но тя няма нищо общо с тази , пак има музики и шумове ама не е като тази.

# 681
  • Мнения: 381
В град Пловдив . Например моята лична лекарка е алергична към всички възможни упойки, но й се налага манипулация с упойка и преди това задължително и бият някакъв медикамент преди упойката .Но какво ми разказа тя. Отива и се тества и излиза резултат към всичко. Това става в една и съща болница. Съответно трябва да занесат резултатите на анестезиолога, но някой поради някаква причина не го прави. На всичкото отгоре той не идва на манипулацията, а изпраща специализант , който също не знае , че трябва да бие противоалергично. Но тя е лекар и знае и настоява да дойде анестезиолага и иска да говори с него . Той идва ядосан , че са го извикали и започва да вика по нея, докато не спира и чува най-после какво е щяло да се случи. И я питам аз ами ти си лекар , ами хората, които не са и не знаят какво трябва и кога да им бият.Сами може да си отговорите. Ей затова нямам доверие.
Лошото на тестовете с одраскване е , че понякога могат да дадат и фалшив положителен и фалшив отрицателен резултат . Няма гаранция, затова и в залата трябва да са подготвени,особено при хора, които вече имат алергии зад гърба си.
Обмислям да отида до кожния диспансер след почивните дни и задължително преди раждането да попитам дали са наясно, че трябва да ми бият противоалергичен медикамент и да питам докато не ми бият . Не , че е гаранция, че нещо друго не може да се обърка.Анестезиолога беше повече загрижен за високото ми кръвно през бременността , не толкова за алергиите в миналото ми. Може би то е по-коварно.
В крайна сметка трябва да се мисли положително, защото  като мислиш лоши неща и си вредиш.Никой не знае пътя си и не може да живее в черни мисли. Каквото има ще става.
Нямам мнение за колекторите за кърма. Не съм използвала, ако има мама с опит да сподели.
Аз имам друг проблем, който не съм имала с първата бременност. От 1-2 седмици като се събуждам през нощта съм със свини пръсти и като се опитам да ги изпъна изпитвам болка. Има ли някой с такъв проблем? Дали е възможно да задържам вода и да се получава така?

# 682
  • Мнения: 399
Мако аз съм така, много ме болят пръстите, не ми се е случвало преди.
Ох, на мен ми е много трудно нощното спане, почти не спя. Снощи толкова много стягания имах на корема,  че чак към 5 сутринта заспах. Хубавото е, че днес влизам в 9ти месец,  но се надявам да издържа до датата на секциото. Вчера пак ме питат хайде няма ли да раждаш вече, колко ме изнервя това, имам още 1м до термин, какво раждане🤦‍♀️

# 683
  • Мнения: 1 266
viala, и аз бях така. До късно се въртях и не си намирах място. Бебка е доста активна и доста силно я усещам също. Вече са големи и си пречи взаимно 😊
За тази помпа, това не е ли по-скоро колектор? Аз съм решила да взимам нещо такова, защото при мен този проблем беше голям. Трето кърмене ще ми е и явно каналите са доста добре проводими 🙂, та имах голям проблем с това докато бебето суче от едната страна другата тече ли тече и слагах хавлия. Та с удоволствие бих събрала тази кърма, която изтича. Тук гледах едни по-прибрани колектори, които ще могат може би по-удобно да се слагат.

# 684
  • Мнения: 106
Добро утро момичета . Тая нощ беше голяма мъка , то място не можех да си намеря , бебето само ме риташе , киселини ужасни..... едвам дотраях до сутринта
Вчера си взехме столчето  за хранене , щастлива съм много . Сега трябва да купим легло ,матрак и повивалник .
И понеже много цъкам по нета да не изпусна случайно нещо , има едни нови помпи за кърмене който масово ги използват докато бебето яде от едната гърда тази помпа събира от другата млякото . Мислите ли да купувате или ви се струват пълга глупост .мисля и за люлката на mama roo дали си струва и тя ??? Имаме на joie но тя няма нищо общо с тази , пак има музики и шумове ама не е като тази.



Аз си взех от този тип колектор за кърма, но на друга марка - Haakaa. Четох доста добри отзиви и реших да си поръчам, тъй като и цената му беше добра.
Относно люлката на mamaRoo, бях я харесала много отдавна още преди да забременея. Grinning
Струва ми се много интересна от към функции, но дали на бебето ще му хареса и ще иска да стои в нея ще се разбере впоследствие. Joy
Ето и снимка на колектора, който аз си взех:

# 685
  • Мнения: 176
Аз бих ви посъветвала преди да вземете подобен колектор да изчакате , за да видите дали реално ще има нужда от него. Моите гърди не течаха така, или поне количеството е било пренебрежимо за да го събирам.
Люлка на MamaRoo взех аз. Надявам се бебка да я хареса и да стои с кеф там Simple Smile

# 686
  • Мнения: 1 114
Ако тече наистина много кърма сигурно има смисъл, но то ще е за кратко само в началото, докато се регулира. Веднъж не се усетих и ми беше подгизнала блузата от другата гърда чак до пъпа и реших, че е много. Подложих една чашка и се оказаха 2-3 милилитра.

# 687
  • омъжена
  • Мнения: 589
Ех това си е хубаво да има кърма ,аз никога не съм имала само по 60мл и спря после,гърдите не бяха увиснали,а сега ако кърмя сигурно ще увиснат,някой с опит да сподели.
Отивам аз до Спиди днес и един дедка с камофлаж първи на опашката,питам може ли да мина и той и аз чакам ,казах че краката са ми отекли у той пак и на нас, и смеха накрая. Той пак ми се тросна нещо че е изморен викам бременни и майки с деца са с предимство. И той ме пита вие бременна ли сте 😄🤣то корема ми е метър напред очевадно и ако щете вярвайте Му казах не в 9 мес съм глътнала червената шапка и вълка 🤣незнам защо казах вълка а не бабата.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 21:31 от sunshine1992

# 688
  • София
  • Мнения: 1 374
Ех това си е хубаво да има кърма ,аз никога не съм имала само по 60мл и спря после,гърдите не бяха увиснали,а сега ако кърмя сигурно ще увиснат,някой с опит да сподели.
Не мисля, че дългото кърмене има общо с промяната в гърдите.
Те така или иначе се променят по време на бременността, подготвят се за предстоящото кърмене, пълнят се с кърма след раждането.
Това се случва независимо дали жената продължава да кърми или не.
(Кумата ми не си е кърмила и двете деца повече от месец, а скоро си прави пластична операция, защото гърдите се бяха променили много. Аз кърмих 1год и 7мес и са си кажи-речи същите. Абстрахирам се от неизбежното с възрастта малко увисване. С нея сме на една възраст- 31год.)

Съветвам те съвсем искрено да почетеш по темата, защото изказвания от рода на "нямах кърма" говорят за тотално непознаване на процеса. (Щом си имала 60мл, значи си имала кърма. Някъде по трасето тя е намаляла и спряла, но от незнание, не от нямане.)

Отново ще препоръчам книгата и блога на Христина Янева- Хедра.

# 689
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 306
И аз имам Хаака, но не ми вършеше работа. Много ме болеше като я слагах и нищо не събираше.

Аз за предимство не моля колкото и да ми е зле. Приятно изненадана съм обаче, че на опашки в лидъл и Коста кафе са ме пускали да мина, като видят че съм с малкия в количката 😊

Общи условия

Активация на акаунт