Ваканцията след ОСМИ клас - част 7!

  • 23 799
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 208
На нашия сайт стои само последната новина за поправителната сесия. Grinning
Вероятно като мине поправителната сесия, ще се организират и останалите мероприятия. Практика е да изпращат информацията директно до учениците по чудесно структурираната вътрешна мрежа на училището. Целта им е да ги направят по-самостоятелни и въобще да не занимават родителите.
През ваканцията даже получи мейл от учителя им по програмиране за едно отворено двудневно събитие. Така че нямам никакви притеснения в това отношения, просто си чакам търпеливо и знам, че всичко ще се случи след 15 септември откъм учебници и обявени изисквания, програма и т.н.

И да се посмеете малко в контекста на навиците, придобити от епидемиологичната обстановка.
Баща и син играят заедно в мрежа. Бащата казва: "Ела сега насам към мен, за да вземем там нещо-си...", а синът отговаря: "Ееееее, защо ще ме разкарваш сега?" Close

# 706
  • софия
  • Мнения: 25 438
По повод на мерките съм в лек потрес. Озовахме се на място, на което Ковид ня-ма. Дори и за парлама няма маски лигавници. Никой. Като питах една надута рецепционистка как се случва почистването на стаите, имат ли протокол, тя с апломб ми отговори, че те били хотел и всеки ден се чистело 🙃 Все едно аз не знам какво са. Това е на бг море.
Абе, бързо си припомням защо не ходим - отвратително отношение на лели, живеещи в соца.

Доня, ката минахме покрай табелата с отклонение за Елена, мислено ти махах. Еър, докато седяхме в Търново да чакаме да ни оправят колата онзи ден много се изкушавах да ти пиша 🙂

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 15:40 от zvаnchе

# 707
  • София
  • Мнения: 9 110
И на мен ми липсват времената, кога си бяхме по-близки с родителите и по родителските срещи разменя ме по някоя дума. Сега хем са голяма част деца от училището, но от другивш клас и пак не ги познавам твърде Confused.
Но според мен с порастването на децата стават и по-малко ангажирани родителите. Може би и това е фактор.

# 708
  • Мнения: 6 586
Аз за всичките години от 5- ти до 7- ми клас се запознах само с две майки от класа. А от 1- ви до 4- ти в  Музикалното училище  бяхме като едно семейство. Излизахме, решавахме проблеми, децата правеха РД с почти целия клас. От сегашния клас познавам само една майка, и то защото децата ни бяха заедно в предучилищна. А не е като да не съм общителна🙂

# 709
  • Мнения: 2 022
Бисе, и аз така. В старото училище само с две майки, с които поддържаме връзка и до днес. В новото нито една - ами ние сме се виждали само веднъж и то маскирани до очите.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 058
Ох, и аз искам присъствена РС. Иска ми се да чуя на място новите учители. Дистанционно не остава същото усещане.
Иначе, ние също сме на БГ море. По принцип не бяхме ходили на него много години. Но съм впечатлена- в ресторанта, на входа има кутии с маски. Не задължават на 100 %, но внимателно молят гостите да носят маски, докато са около шведските маси. И едно 85 % са с маски, което ме радва. Персоналът е с ПС на 100 %. Времето е като да изпратим лятото и да посрещнем есента Simple Smile

# 711
  • Мнения: 6 586
Cugnys, в последно време забелязвам, че на хората май не им се общува много, а аз обичам да се запознавам с нови хора, да разменяме по някоя дума...Абе, социална съм си доста, но не досаждам. Усещам, кога човек е отворен да разговор и кога не е.

На морските момичета- хубаво време и приятни емоции🙂

# 712
  • Мнения: 1 677
В Търново протест ли има? Сега преминахме, много полиция и отклонени движение.

# 713
  • София
  • Мнения: 7 190
В Гьоте всичко минава онлайн. Чао, курсове по немски там.

# 714
  • Мнения: 2 208
В Търново протест ли има? Сега преминахме, много полиция и отклонени движение.
Изглежда е простест, организиран от Ричард Алибегов. Ето това намерих: https://www.manager.bg/obshchestvo/restorantori-zapochvat-protes … mo3D73DtHwPtk_24A

# 715
  • Мнения: 5 234
Не мога да ви изчета...
Честит празник на jasmin tea и на Happy!
Благодаря на дейните мами относно ПО!
Някой набор от София случайно да ходи на бойно изкуство и дa препоръча?

# 716
  • Мнения: 1 677
Не мога да ви изчета...
Честит празник на jasmin tea и на Happy!
Благодаря на дейните мами относно ПО!
Някой набор от София случайно да ходи на бойно изкуство и дa препоръча?
Дъщеря ми ходеше няколко години на айкидо, като по-малка. Клуб чоуа. Има в Младост и още някъде , не помня къде. Имат сайт. Треньорите в Младост са мн.добри. ММ е един от тях. 😁

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз за всичките години от 5- ти до 7- ми клас се запознах само с две майки от класа. А от 1- ви до 4- ти в  Музикалното училище  бяхме като едно семейство. Излизахме, решавахме проблеми, децата правеха РД с почти целия клас. От сегашния клас познавам само една майка, и то защото децата ни бяха заедно в предучилищна. А не е като да не съм общителна🙂
1:1, на синковеца в дГ познавах попти всички майки, и до сега сме дружки с някои, а с момичетата от 1-4 клас бяхме 1 семейство. До миналата година се виждахме редовно, заедно с класната (и тя има набор). От 5-7 клас познавам 1 майка, а ходех на всички РС. Но там класната беше ужасна... Не знам. Откраднаха му телефона (момчета от класа), заедно с едни пари, аз се оплаках и после се наложи да ходя на психоложка та/педагогически съветник да се кара на моето дете, че то било виновно. Още ме е яд на мен си, че мълчах и гледах като пън. В това училище не се крадяло (1000 деца учат в него). А той е виновен, защото... Много можел да играе игри и момчетата искали да имат същите някакви спечелени неща от там коя беше игра популярна. И бил виновен, защото двамата крадци казали, че той така искал да има приятели. Абеее... Голяма съм патка. Сега да ме хванат, какъв скандал ще заформя. Ама тогава бях толкова шокирана от развитието, че думи нямам. С едното от момчетата той в момента е приятел. . С другото повече и дума не си каза, а иначе пътуват в един рейс. То е турче главния крадец, но не мисля, че това е проблема. Както и да е, заради тази случка намразих класната и родителите. А и бяха ужасни повечето. А сега не познавам нито един. Но това е тенденция, в класовете на моите момичета, хем едните ги виждам често, не се имам с никой. Прсто са по-млади и със съвсем различен поглед върху нещата. Ужасно ме дразнят и не се задълбочавам. Абе няма нищо общо с класа на набора. Та, и сега и класната тази година която беше да видя, няма да я позная. А сега пак нямало да има РС. Така ще си караме до края. Трагедия.

# 718
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Звънче, само с помахване не минава номера! Да бяхте минали или поне ние можехме да скочим до Търново за едно кафе!
Ние родителска среща не сме имали въобще миналата година, не вярвам да има и тази. Най- много да се засека с някоя учителка, или директорката я на центъра, я на фермерския пазар. Наскоро се видяхме с учителката по биология, тя ми се обади дори. Преди това с учителката по история и философия. С всички имам и пряка връзка по фейсбук и Месинджър. Колкото почти живеех в училището във Варна, толкова вече не ми се ходи ни на 15 септември, ни на родителските срещи. В другото време , освен че не преритвам да ходя, Ами и ми е забранено от пубера 😂

# 719
  • софия
  • Мнения: 25 438
Не мога да ви изчета...
Честит празник на jasmin tea и на Happy!
Благодаря на дейните мами относно ПО!
Някой набор от София случайно да ходи на бойно изкуство и дa препоръча?
Дъщеря ми ходеше няколко години на айкидо, като по-малка. Клуб чоуа. Има в Младост и още някъде , не помня къде. Имат сайт. Треньорите в Младост са мн.добри. ММ е един от тях. 😁
В Сердика. Мисля, че е 68. училище. Мрън ходи около 2 години и реши, че не иска повече. Беше при Ники.

Общи условия

Активация на акаунт