Избор между два модела еирфраър

  • 3 236
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Здраейте, по лекарско предписание трябва да избягвам месото и мазнината няколко месеца, което съществено ще промени начина ми на хранене. Насочила съм се към въздушен фритюрник и се колебая между TEFAL FW501815 и Ninja SP101EU. Иключвам Philips, защото ми се струва, че не е толкова мултифункционален.
Накратко не са класическите фритюрници, а изглеждат като фурни

# 1
  • Мнения: 648
Тефал изобщо не са за препоръчване. Ние от години ползваме air fryer, допреди няколко месеца бяхме с Филипс. Филипс е най-добрият от известните марки, но само този с мощност над 2200 вата. Проблемът му е покритието на кошницата, което не се почиства лесно и бързо се захабява. Преди 2-3 месеца си взехме от allmag.bg  и горещо го препоръчвам. Има множество аксесоари, въртящата кошница е незаменима за пържене на картофи. Пекохме и хляб и става превъзходно. Вътре печем и всякакви зеленчуци - чушки, царевица, патладжани, гъби и тн. Сандвичи също стават много бързо и вкусно. Не пуши и не мирише, а тавите се почистват много лесно и не залепват. Месо и риба също могат да се приготвят вътре и стават много добре.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Интересува ме при пържене на картофи какъв е резултатът с домашни такива, а не бланширани за конкретния уред, който препоръчвате, както и какво е времето за около килограм картофи.
Освен това мощността ме е 1800 вата, а Филипс е 2200, това не указва ли по-дълго време за приготвяне на едни и същи продукти

# 3
  • Мнения: 648
Вкъщи бланширани картофи не ползваме, а само прясно обелени и нарязани. Картофите трябва да са измити и подсушени от водата. После им добавяте лъжица олио и разбърквате. Аз добавям и сухи подправки - малко риган и чесън на прах, и стават тип пикантни картофки. Един килограм се пържи около 25 минути, зависи и от самите картофи колко дебело са нарязани, както и лесно ли се приготвят. Знаете, че и да варите картофи, пак увират различно. Плюсът е въртящата кошница, която си ги разбърква и се пържат равномерно. Във Филипс-а трябва на всеки 5-7 минути да ги раздрусвате с кошницата, иначе залепват и в средата не се изпържват равномерно. Иначе, в двата уреда се приготвят горе-долу за едно и също време. Но под 1800 вата не си струва да взимате фритюрник.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 009
Здравейте, кои са фраърите с въртяща кошница?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Ето от този вид TEFAL FW501815, за който питам в първия си пост. Аз вече купих MEDION MD 18290 2000 W по препоръки от форума с класическа форма

# 6
  • Мнения: 34
Чакам да дойде Star Light, 2000w, 220lv,дано да е добър, има ли някой случайно с такъв?

# 7
  • Мнения: 383
Но под 1800 вата не си струва да взимате фритюрник.

Защо? Толкова ли са зле? А 1700 дали би свършил работа? Примерно този:
https://ofisitebg.com/product/frityurnik-s-goresht-vazduh-elekom-ek-20155
И ще може ли да прави пилешки пръчици примерно?

# 8
  • Мнения: 12 744
Дами, а можете ли да сравните тези еър фраери с нормална фурна? Каква е ползата да имаме този допълнителен уред?

Общи условия

Активация на акаунт