Да изляза ли с него?

  • 8 161
  • 189
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
От кога да пиеш кафе, означава да си легнеш 2 часа по - късно с младежа?
Е, откога да пиеш кафе с някого е повод за тема в бгмамма? Никакъв проблем няма в пиенето на кафе с когото и да било. Интересно става, когато някой като Лирическата Героиня тук, още на 16 години самодоволно блее как мъжете предпочитат свежо агнешко като нея, а не 25-годишни пенсионерки, а година по-късно се запристисква дали едно кафе да пие.

# 106
  • Мнения: 280
Здравейте, нито съм си лягала с младежа, нито нищо. През живота ми съм имала само едно единствено гадже и не смятам ,че съм някое глупаво и леко момиче . Споделям трепетите си тук, защото няма на кого и благодаря на всички, които отделят време да напишат по някой коментар.

# 107
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Atamagaokashii, изцяло си във сферата на фантазиите. Измисляш си и си доокрасяваш. Ама щом мислиш, че е нормално една майка да бие дъщеря си тинейджърка, няма нужда от повече коментари.
И какво щеше да й стане от един шамар?
Скрит текст:
Всъщност наистина майката е изпуснала вече момента. Много ми заприличва на темата на другата недооценена тийнейджърка - майка й я увредила, щото й викала, мразела я и още двеста глупости. Много чувствителни и тънкообидни станаха пуберите. Едната през два месеца пуска теми как да свали поредния батка, другата освен че мрази майка си, се хвали как на 16 г. преспала с гаджето на най-добрата си приятелка. И после като им писне на родителите им, излизат прости, тъпи, селяндури и не знам още какви. Аман от лигавене!
Ако някой смята, че подобни теми са напълно нормални, наистина няма какво да коментираме.
Какво ще й стане няма как да разбереш след като си била (по твои писанки) системно бита до към 16г. възраст и го приемаш за нормално, само че не е. А на майката какво ще й стане, ако бащата ѝ шибне 1? А да, тогава вече ще е домашно насилие! Да биеш детето си означава, че си пълен провал като родител, който поради липса на умнствен капацитет, използва физическо надмощие над дете, което е зависимо и дори след години да има физика да отвърне (тийн), то е наясно, че е финансово и имотно зависимо и търпи. Тези биещи майки дали бият шефовете си, когато не им играят по свирката или там си налягат парцалите?

# 108
  • Мнения: 1 459
Да оставиш детето да ти се качи на главата, да прави истерични сцени, че ти казва че те мрази, като в другата тема, това се дължи само на презадоволяване и лигавене. В близкото минало все още имаше някакво възпитание и никой не мислеше, че да плеснеш самозабравилото се детенце е ужасна драма. Хора ставаха. Сега нещо станахме свръхчувствителни, сакън да не ги стресираме. Сравнението с шефовете няма да го коментирам.

# 109
  • Мнения: 14 950
Самозабравилите се дечица не са в добрите семейства.

# 110
  • Мнения: 1 459
Нещо почнахме да спамим, сори от моя страна. Мими, значи както допусках, си голяма фантазьорка, в което няма нищо лошо. Гледай все пак да не изостава и ученето и да кандидатстваш някъде. И те съветвам после да не оставаш да работиш при майка ти за постоянно.

# 111
  • Мнения: 29 733
Да оставиш детето да ти се качи на главата, да прави истерични сцени, че ти казва че те мрази, като в другата тема, това се дължи само на презадоволяване и лигавене. В близкото минало все още имаше някакво възпитание и никой не мислеше, че да плеснеш самозабравилото се детенце е ужасна драма. Хора ставаха. Сега нещо станахме свръхчувствителни, сакън да не ги стресираме. Сравнението с шефовете няма да го коментирам.

Eдно е да плеснеш 3-4 годишно по дупето, друго е да плеснеш шамар на тийнейджър. Не е до болка, до унижение....

Как ще се почувстваш, ако майка ти не е съгласна с теб и дойде и те шамароса? ....в момента, когато си голям човек. След една определена възраст, може би 13-14 години, децата стават осъзнати хора, които не се възпитават с шамари.

Не съм чела тази друга тема, но, ако детето ти казва, че те мрази, значи пропуските във възпитанието да доста назад във времето и шамар няма да ги оправи.

# 112
  • Мнения: 3 350
Сещам се за Мая Новоселска от Улицата. "Уча се, У-У-У. Първо ще пием кафе или ше ме наеее...ете. Ете-ете кафете"

# 113
  • София
  • Мнения: 12 006
Да оставиш детето да ти се качи на главата, да прави истерични сцени, че ти казва че те мрази, като в другата тема, това се дължи само на презадоволяване и лигавене. В близкото минало все още имаше някакво възпитание и никой не мислеше, че да плеснеш самозабравилото се детенце е ужасна драма. Хора ставаха. Сега нещо станахме свръхчувствителни, сакън да не ги стресираме. Сравнението с шефовете няма да го коментирам.
Mне, за да ти каже че те мрази (осъзнато, а не 2 годишно), значи сериозно си сбъркал в отглеждането му. И защо не коментираш сравнението с шеф? Детето дрази - шамар може, шефа те дразни - шамар не може = що така? Дали не е защото от шефа си зависим и защото в 21 век не е морално да раздаваш шамари на ляво и на дясно?! Ми то по тая логика и мъжа да раздава шамари наред, като му се накриви шапката и всичко ще е топ, да я възпита малко тая жена, може пък човек да стане от нея, щом "с бой хора ставали".

# 114
  • Мнения: 14 950
А като цитирате темите за гаджетата, що не цитирате темата за имота? Там добре се вижда що за стока е майката.

# 115
  • Мнения: 3 350
А като цитирате темите за гаджетата, що не цитирате темата за имота? Там добре се вижда що за стока е майката.
Ми....не се връзва с образа, описан тук, изобщо

# 116
  • Мнения: X
Не съм чела темата за имота. Мързи ме да ровя. Ако някой пусне линк, ще погледна.

# 117
# 118
  • Мнения: X
Мерси, Гал. Виждам, че темата е от юни тази година. Според заглавието, авторката  е на 16 години. Явно наскоро е навършила 17. В темата има нещо изключително нереалистично, а именно това, че майката на авторката ѝ е казала да реши дали да продаде къщата. Понеже авторката е непълнолетна, майка ѝ отлично знае, че това решение се взема не от нея, а от родителите ѝ или настойниците ѝ, като това решение задължително минава през съда. Това го знам със сигурност, не само заради адвокатското ми семейство, а и защото аз самата се рзпореждам с имоти на името на дъщеря ми, та тук съм на "ти" дори с дребните детайли. Самата авторка е пуснала информацията с много пропуски и неточности в нея.  Но от тона на написаното се вижда, че семейството ѝ е меко казано дисфункционално.

Последна редакция: пн, 30 авг 2021, 19:29 от Анонимен

# 119
  • Мнения: 14 950
  Но от тона на написаното се вижда, че семейството ѝ е меко казано дисфункционално.
Аз това го повтарям от...
Не искам да се разбира, че защитавам безпрекословно авторката, според мене тя е загубена кауза, но определено вижданията ù за света не са попити от прекрасна майчица и грижовен татко. Тъй че последните двама и да шамарят.... абе да кажем, че няма накъде повече да влошат чудния си принос.

Общи условия

Активация на акаунт