Живот в София

  • 14 882
  • 232
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
Аз мисля, че не е толкова лошо заплащане ако е с малко опит или без например. След време може да смени работата за по-добре платена. Основен проблем в София е къде ще живеете и какъв ще е разхода за наем. Винаги проверявайте начина на отопление и дали сте в ново или старо строителство. Ако има някакъв вариант да делите 1 апартамент с друг човек ще Ви е малко по-изгодно от финансова гледна точка.

# 61
  • Мнения: 28
Аз мисля, че не е толкова лошо заплащане ако е с малко опит или без например. След време може да смени работата за по-добре платена. Основен проблем в София е къде ще живеете и какъв ще е разхода за наем. Винаги проверявайте начина на отопление и дали сте в ново или старо строителство. Ако има някакъв вариант да делите 1 апартамент с друг човек ще Ви е малко по-изгодно от финансова гледна точка.

Кои е да предпочитане откъм отопление? Ток, ТЕЦ, Климатик?

# 62
  • Мнения: 14 944
ТЕЦ на теория е най-ефективно и евтино, но на практика не се случва добре. Аз съм с ТЕЦ в квартирата - по-миналата година имах ужасно висока сметка, миналата затворих едната стая и сметката намаля. В блока чувам, че има нелегални радиатори, тоест се краде топло, но не мога нищо да направя.
На ток е доста скъпо, освен ако не си с хубав климатик.

Между другото, аз ли не виждам мнението си с темата за наемите, или наистина е изтрито?

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
При новото строителство не е проблем Тец-а сметките ще са същите като при отопление на климатик.При новото строителство питайте дали минава през под-а Тец-а ако е така не се губи енергия и плащате колкото изразходвате,отчита се дистанционно и няма изравнителни сметки.При старото строителство е проблем понеже се плаща много за общо отопление и има изравнителни сметки.Климарик - нов инвентарен не харчи много ток,гледате дали е нов и марката също може да се почита ако присъства собственика за предишни сметки през отоплителен сезон и дали е инвентарен 7000 или 12000 при по висока стойност са по-ефективни. На газ зависи,но е по-скъпо от ТЕЦ на доста места,но ако има газ и климатик,газта може да се ползва само за топла вода,другия вариант е бойлер. Избягвайте северни,североизточни изложения за да е топъл апартамента. Има група във фейсбук за чужденци в България,там излизат също обяви за имоти без посредник.

# 64
  • Мнения: 140
Живота в София е адски скъп. Един приятел се премести да живее там и едвам му стигат парите да си плаща сметките.

# 65
  • Мнения: 14 944
Живота в София е адски скъп. Един приятел се премести да живее там и едвам му стигат парите да си плаща сметките.
Ох, ама като почнете...
Този пост без точни цифри нищо полезно не носи.

# 66
  • Мнения: 19 133
Четейки, само се убеждавам колко различни са хората. С 1600 - 1700 чисто на месец ще се оправя, но няма да има кой знае какъв стандарт. Нека авторът сам си сметне с какво ще остава, с какво може и не може и какво е важно за него.

Щом с 1600 чисто ще се оправиш, 2300 чисто е към 44% отгоре, от които 44% не плащаш за жилище, ток, храна и нищо основно, защото вече си ги платил с 1600-те лева, с които се оправяш

# 67
  • Мнения: 3 021
Тези 1600-1700 ги броим след като си плати сметки, наеми и т.н. Реално с каквото ще има да живее и харчи, след като покрие задължителните.

# 68
  • Мнения: 14 944
2300-1600=700. 700 е достатъчно да покрие наем и режийни. Телефон, нет и кабелна не ги смятам, защото може да варират в пъти в зависимост от плана - от 30 до 100+ общо за трите.

# 69
  • Мнения: 3 021
Ами нали и аз това казвам? 700 са ок за дом, разходи около него и сметки, с оставащите 1600-1700 личното ми мнение е, че няма да се живее кой знае колко добре.
Поне на мен не биха ми стигали, за да си позволявам, каквото искам и да живея, както искам. Не твърдя, че с тези пари ще седи бос, гол и гладен, само че няма да е кой знае колко задоволен финансово. Лично мнение, много хора споделиха, че ще се справят и ще им е идеално с подобна заплата. Всеки с идеите си.

# 70
  • Мнения: 14 944
Идеално не. Доста добро - да. Твърдението, че с 1600 лв чиста парà стандартът няма да е кой знае какво, е много пресилено.
Ако ще гледаме кой какво иска - в друга тема писах, че и аз искам разходка до МКС, но няма да мога да си я позволя. Нито с 1600, и с 16 000 , и с 1 600 000. Това не значи, че това не са добри доходи.

# 71
  • Мнения: 3 021
Пресилено е според теб. Хората имат различни идеи за малко, много и достатъчно.

# 72
  • Мнения: 14 944
Да де, субективно е. Каквото казвам и аз.
На автора не му знаем настоящия стандарт, за да му кажем дали би трябвало да му стигат , или ще са не кой знае какво в неговото субективно.

# 73
  • Мнения: 10 998
В бг малко хора разполагат с 1600 лева на месец само за собствени глезотии..
Аз например спестявам, за да върна ипотеката, както и за образование на децата, не ги харча тия пари. Така, че за мен е истински лукс да похарчиш 1600 лева всеки месец само и единствено за себе си.

# 74
  • Мнения: 3 021
Ми върви си с възрастта, Криси. На 26 не много хора имат на дневен ред образование на децата, харчат за себе си хората.

Общи условия

Активация на акаунт