Домакини 77/ На младо вино и сладка раздумка

  • 38 265
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 039
Мерси за кафето,вземам си двойно,щото хич не  спах тая нощ!Загледах се в Деца на килограм, после в един друг филм,после ставах да видя кучето вързано ли е,че иначе няма да ни вземат боклука,после посред нощ съседите се прибраха от море.От нашата спалня се вижда тяхната входна врата.После се сетих,че не съм изцедила един зелен боб,който бланширах .И стана добро утро.ММ тръгна за работа,аз полежах и станах,че кокошките трябва да пусна.
    Щерката междувременно ходила на изследвания,и тя рано преди кафето ме затрупа с инфо, а аз хич не обичам така.Първото кафе го искам сама ,на тишина и на двора.
    В четвъртък,живот и здраве ,трябва да тръгнем за моренцето.Имаме опция да пътуваме в сряда до Плевен,да преспим у родителите ми и да си разделим пътя.Много ми се ходи,много искам да усетя пясъка и водата, да го вдишам това море.Обаче и много се страхувам с този ковид.Ние няма да сме в хотел,сами ще сме в студио,не искам кръчми и заведения,но пак се страхувам.Ще гостуваме и на свекърите две вечери.
   Стискам палци на всички,които имат нужда!!!Нали знаете,каквото трябва да се случи,ще се случи.

# 76
  • Мнения: 6 091
Стади благодаря за кафето!
Четох до сега мнения за фризьори в квартала, за 11 г ( утре стават толкова) съм се постригвала веднъж само тук и този салон е затворен. И сега  май ще сляза в салона в другия вход, защото за там са много от добрите коментари, но всички клюки в блока се разнасят, а аз такива неща не харесвам....
марулета разбирам те.

# 77
  • Мнения: 11 659
Добро утро и от мен!
Стади прекрасни слънчогледи Kissing Heart
Замириса на есен.... Започват месеците с "Р".....

# 78
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Добър ден,
Стади, мерси за кафето, как сте
Калинке, изчакай още един ден де, още сме август и няма р в името. А моя любимец си е бил типичен стрелец още на 4 год - флиртаджия. Това изкуство ни се отдава до съвършенство Joy
Тази сутрин се успах, не си изпих кафето с моя си ритуал и ми е много, ама много криво. И аз като Марулета, да не ме закачаш докато не изпия първото кафе, на второто вече може да се опиташ да ми говориш. Отнесоха го теленора, че и те ме ядосват от 2 месеца и днес си го изкарах на тях Imp
След малко заемам поза хоризонт, и само някой да се опита да ми развали почивката, ще види бесен стрелец какво е Rage

# 79
  • при късмета
  • Мнения: 24 111
С шефа днес доста работа свършихме. Ходихме и до БТС да си вземем липсващите марки от книжката и се записахме за годишната томбола. После в Борисовата градина и ни хрумна да минем през обсерваторията. Аз изобщо не знаех, че има такова нещо в София, той ходи с класа. Намерихме я с обиколка на цялата страна на парка откъм стадиона, но се оказа, че не работят постоянно, а само с предварително записване на организирани групи. Не влязохме, но поне разбрах къде е. Доживях в София шефа да ме води някъде Joy И добре се разходихме, кръстосахме парка поне 2 пъти. Имаше една катеричка, която идваше сама. Направо не можех да повярвам, има клипче отатък. Взехме си от любимите му бургери в центъра и се прибрахме за обяд. Тръгвайки да се качваме на метрото се сетих, че трябва картичка да вземем, че утре е на РД и като по поръчка едно момче продаваше на входа на метрото. Много са хубави, с дървени орнаменти, каквито прави Ангелчето. Извадих късмет да не обикалям.
И на мен сутрин и вечер вече ми е доста хладно. Отивам до магазина за ежедневни покупки, после имам пода да изчистя и дигам краци, че днес добър километраж навъртяхме
Джейми, успех с фризьора! Наистина ли свекърва ти никога не е идвала у вас? В свекървенската тема ще ти дадат медал Joy
Марулета, дано ви е хубаво времето и да си починете, че не остана време до обичайната въртележка
Бабче, искам да отбележиш, че пазя тишина, че да почиваш. Шшшшшттт

# 80
  • Мнения: 6 091
ма ко развесели ме.
Видях катеричката и се върнах в годините назад, когато точно в Борисовата градина карахме модул спорт на Колодрума и редовно тичахме с катеричките.
За свеки да никога не е идвала у дома и за последните 11 г това май е първата ни среща ( тя и сега в апартамента не се качи) като не броя декемврийската, когато и ние за първи път ходихме у тях, ама повода не беше хубав. Като цяло не поддържаме много контакти.
Подстрига ме комшията, но можеше и още малко. Не се харесвам, повече прилича на черта (както се опита да ме убеди) отколкото на пластове, знаех си че не се е променило нищо, навремето отказа да обере мъхчето по вратлето на дечко, оттогава у дома с машинката.Отделно никак не обичам да ми пипат косата, а работи бавно.... Хайде ставам,  отивам с дребния при ортодонтката.

# 81
  • Мнения: 39 608
Разработила съм се, че и помагам на ММ. В почивката измих буркани и утре може да правя кисели краставички.

# 82
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Ма ко, видях клипчето с катеричката.
Благодаря на тем и момичетата, че ми пазихте тишина. Наспах се много хубаво.

Джейми, явно не от хубаво не поддържате връзка с нея. Ще кажа само - който, каквото си заслужи.

Мари, как обичам да правя зимнина, направо ти завидях, неблагородно, да си знаеш Confused

# 83
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 093
Мако истински ме развесели.Та вие сте били почти до вкъщи Simple Smile
А в Борисовата има доста катерици дето идват при хората.Виждала съм да вземат ядки от ръцете на няколко човека.Е,не могат да се сравняват с катериците в Лондон(не помня в кой парк беше,ама направо върху всеки се катереха),ама пак са големи сладури.
Днес се поразходих добре,допълних багажа за болницата,уговорих си желаната дата за секцио и сега чакам.Че в отчетната ни още едно бебе се появи,а термина на момичето съвпада с моя...

# 84
  • Мнения: 11 659
Аха Joy обсъждате катерици LaughingLaughingLaughing Много са красиви и мили като не са ви в градината!
Днес пак купих 5кг луковици - лалета, зюмбюли, нарциси, минзухари. Имам 2кг спасени от катериците - ако майка види някоя да рови в градината, започва да я пустосва, да я гони и се втурва да събере изровеното преди да дойдат още катерици - пълен цирк е! LaughingLaughingLaughing Наречени са официално "мискинки". А какви са гимнастички и как висят в невероятни пози от хранилките за птици....... Като няма куче станаха по-нахални. Вече отиваш на крачка до тях и тогава хукват.
Като се прибирах срешнах комшията - тъкмо дошли да приберат лисицата, че я видял прегазена на границата на нашия частен път и обществения..... Сега ми е смарангясано. Комшията също беше тъжен, хем тя на него що кокошки, патици и гълъби удуши... ама си беше наша.

# 85
  • при късмета
  • Мнения: 24 111
Обичайно бягат, никога не съм виждала сами да идват. И в квартала си имаме, не само в най-близкия парк, та ги виждам от време на време. Шефа беше много щастлив, че дойде при него. Следващия път като имаме път натам, ще взема орехи или други ядки.
Калинче, правят беля в градина, вярно е. Но пък са толкова красиви и сладки. И аз бих съжалявала за лисицата. Животните, които живеят в гранични райони м/у техния хабитат и урбанизирана зона, не знам как оцеляват изобщо. За мен и лисиците са красиви и са ми много симпатични. Макар да нанасят големи щети на хората гледащи пернати
Една приятелка гледаше катериче няколко дни вкъщи, преди време. Беше със счупено краче и го беше намерила в планината. Яде почти всичко и разказва играта на всякакви мебели. От Зелени балкани я бяха посъветвали да я пусне възможно най-бързо, а крачето се оправи буквално за няколко дни. Обаче никой не можа да пипне тази беснотия. Не се чувстваше добре затворена. Тя има и куче и беше интересно. То най-много пострада горкото

# 86
  • Мнения: 11 659
Мако тук лисиците са "градски" животни, също като зайците Laughing

Хората ги хранят, лисиците обръщат казаните за боклук..... отдавна не "ловуват" за храна. Инстинкта ги кара да нападат и задушават пернати, но не ги ядат. То и за това зайците се размножават безпрепятствено.
Ако някоя лисица си направи дупка в градината - хората не я гонят
"Нашата" лисица я хранеше комшията.... нашето куче я гонеше... обаче пък всяка пролет тя дефилираше по улицата да си покаже поколението.
сега предполагам ще дойде друга - в природата няма празно.

# 87
  • при късмета
  • Мнения: 24 111
И на село не ядеше пилета и кокошки, само ги намираха "удавени", така казват там. Ако е ликвидирала 10 кокошки е изяла най-много 1. Напаст са, няма спор. Ама вашите са се погражданчили Joy

# 88
  • Мнения: 11 659
Mako ние живеем на земя със статут "ферма" и можем да гледаме животни, та за това и комшията страда Laughing
Ако не си на фермерска земя нямаш право да отглеждаш кокошки, патки и т.н.
Та лисиците отдавна са се "изучили" че е по-лесно и питателно да обърнеш боклукчийски кош.
Зайците обаче фермерите ги стрелят - нашия приятел редовно ни дава някой по-едричък /тукашните не ядат диви зайци/. Зайците му правят големи бели - копаят дупки из пасищата и ако крака на някоя крава попадне в такава дупка става голяма беля, струваща много пари.
Лисиците на никого не пречат.

# 89
  • Мнения: 9 039
И при нас , в Монтана, БГ, има лисици в града.Една си живееше под уличната лампа срещу нас,побъркваше кучетата.Мяркала съм при зайчарниците една красавица,но засега на мен пакост не ми е правена.
   Катеричка имахме на тавана.Синът като беше малък оставяше орехчета на прозореца на стаята си.Тя пък,като го видеше по двора се закачаше с него и го замеряше с тях.Отдавна не съм виждала.
    Днес малко ми е тревожно,вчера едни изследвания на щерката показаха тромбоцити не в норма,някаква бактерия и нисък хемоглобин.Днес е на лекар,при АГто,което я следи.Ние довечера ,или утре рано пътуваме за Варна,а аз хич не съм спокойна.И синът извади оплаквания, и него го мисля много,още повече,че ще го оставим да работи.На ММ родата са ми организирали времето,което още повече ме ядоса,а аз просто искам тишина и спокойствие поне два дни..Ебаси почивката дето се заформя!!!!По-добре да си стоя тук и да си бачкам.
    Ей тъй искам да почивам
 
   Честити да са Симеоновци ако имаме в темата!!!

Последна редакция: ср, 01 сеп 2021, 09:24 от марулета

Общи условия

Активация на акаунт