Мнения за гимназии в Пловдив - 2

  • 30 052
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 122
Подкрепям dundi73, най-трудно на нас с немския ни беше да спрем да гледаме филми на английски, и да преминем на немски. Все още предпочита английския, само че Hoerverstehen-а закъсва без да слушаш поне в началото постоянно немски, от там е трудно да го проговориш.
Иначе в youtube има достатъчно немски филми за изучаващи немски език.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
И аз подкрепям дънди. Оставете тази година детето без английски. Английския сега си го поддържат естествено, защото основно гледат и общуват на английски. Няма да загуби нищо. Но ще закъса с немския, ако трябва да отделя време и за английски. Сертификата няма да избяга.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 246
Звъннах на една приятелка с големи момичета, минали през Английската с немски (умни и отлични деца по мое мнение!) - и тя сподели, че са прекъснали английския в Максимум за 8 клас. Макар че дъщерите й имали съученици, които в 8 клас продължавали и с английския и пак били отличници....
... моето не е вундеркинд (звучи ми като дума с немски произход Wink ) - така че звъннах на Максимум и ...Отложихме Hot shots 3 за лятото.
Благодаря ви за споделеното мнение.
Heart
Успешна учебна година на всички форумски осмокласници!

# 48
  • Мнения: 197
И аз мисля, че така ще е по-добре за детето. Миналата година и аз го записах в Максимума, но още след 3-тия учебен ден в ЕГ-то го отписах с 200-та. Натоварването по нов език в 8-ми клас е сериозно. То вярно, че си зависи предимно от детето, но за моя разпилян тийн беше невъзможно. А и ние бяхме при фрау Спасова все пак. Grinning

# 49
  • Мнения: 342
И аз реших тази година да направим пауза с английския език. Даже говорих с госпожата от школата (дъщеря ми е в "Уилям Шекспир") и тя така ни посъветва, сега да заляга нас немския.
 JiD, коя паралелка е твоето дете? Ние сме Б клас, класната ми допадна, млада, ентусиазирана и амбициозна ми се стори.

# 50
  • Мнения: 122
А и ние бяхме при фрау Спасова все пак. Grinning
Късметлии Grinning, и екскурзия им организира накрая.

# 51
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
И нашата родителска среща мина в петък в ЕГИВ. Дъщеря ми е в немска паралелка. Класната им ще бъде по руски. Много ми хареса учителката, просто прекрасна - жена, за която професията е призвание.
По немски ще имат 3 госпожи. Униформата им е задължителна, само в дните, когато има ФВС няма да са с униформи, за да не се получава струпване в съблекалните.
По БЕЛ ще им води мъж.
Ще учат с хромбуци, т.е ще купуваме само тетрадки.

Имам въпрос - къде се изваждат карти за градски транспорт, годишни ли са, за колко линии и колко струват?
Преди време съм виждала, че вадят на автогара Север, но не знам дали все още има там гише.

Здравейте! Относно карта за ГТ- вадят се на автогара Север, на едно от гишетата. Носи се уверение от училището и ...за снимка не разбрах дали трябва. Месечната е била 16лв миналата година. Друга информация нямам.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 246

 JiD, коя паралелка е твоето дете?
VII в
Wink

# 53
  • Мнения: 197
А и ние бяхме при фрау Спасова все пак. Grinning
Късметлии Grinning, и екскурзия им организира накрая.
Нали! Grinning
На екскурзията имам отзиви, че са си изкарали супер, много са доволни. Моята странна птица не пожела да се запише, макар, че почти му се молих. По едно време мислех да ида само аз без него Joy Ако трябва да съм сериозна наистина Спасова е желязна, много дава, но и много изисква в замяна. Трябва да си много упорито инатлив, за да не научиш немски при нея. Методите не са и от най-щадящите, но са ефективни.

# 54
  • Мнения: 4 122
И на автогара Родопи има място, където издават карти. Не съм попадала на опашка там.
на всяко едно място ли може да се вади карта за цялата градска мрежа
ако продължат да ходят, ще вадя от октомври
В МГ мина родителската на нашия клас, абсолютно безполезна-нито преподаватели казаха, нито учители
до 7 клас беше супер организацията, но явно като станат повече паралелки, не е добра

# 55
  • Мнения: 122
И на автогара Родопи има място, където издават карти. Не съм попадала на опашка там.
до 7 клас беше супер организацията, но явно като станат повече паралелки, не е добра

Може ли да попитам само 5-7 клас втора смяна до колко часа са?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 9 666
То друг вид карта за ученици няма. 16 лв. на месец за всички автобуси. Снимат на място, та детето е желателно да е с вас. Тъкмо да види как става и следващия път да се оправя само.

# 57
  • Мнения: 4 122
Може ли да попитам само 5-7 клас втора смяна до колко часа са?
първа смяна 7.30-13.10ч
втора смяна 13.20-19.00 ч

# 58
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 735
JiD, много ти благодаря за милите думи. Съжалявам, че така набързо се видяхме, но имахме важна мисия да се организираме със задачките.  Днес децата от немските паралелки в ЕГ Пловдив са излизали и са се запознали.  Много приятни момичета и момчета каза моя сини и наистина е много развълнуван.
Аз искам да пожелая на всички деца успешна и удовлетворена учебна година!  Flowers Four Leaf Clover

# 59
  • Мнения: 4 122
Мнение за  учители от МГ?
Пейчо Терзиев-математика
Павлин Бакалов-български

Общи условия

Активация на акаунт