Мнения за гимназии в Пловдив - 2

  • 32 565
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 80
Иначе 60 класното е доста голямо училище като сграда. Има място за много ученици, видно от името, с което го бяха кръстили едно време.

Да,но ни е доста далече.Ние избрахме НТГ донякъде и заради локацията ,а сега трябва да ходим на майната си.
И защо тези ремонти не ги правят лятото и за началото на учебния процес всичко да е готово.Хубава работа,ама българска

# 661
  • Мнения: 4 165
avia наплъно съм съгласна с теб
но ако образованието беше качествено и наистина излизаха знаещи и можещи хора, завършилите университет щяха да взимат по-големи заплати от останалите, както е навсякъде по белия свят-все пак си вложил пет години финанси, време и усилия

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 9 775
ernfeto, но пък има удобен транспорт.
И все пак това ще е нещо временно, след което ще учат в ремонтирана сграда.
Трябва да бъдем малко по-позитивно настроени. Иначе хабим нерви ненужно.
Хора, на този свят му трябват и фаянсаджии, шлосери, шофьори, продавачки в магазините. Не може всички да са учени, че няма да има кой да работи в производството.

# 663
  • Мнения: 4 165
dundi73 никой не оспорва този факт, но нека заплащането да отговаря на образованието и всичко останало, което си вложил, но при бълване на толкова хора учили вишУ, това няма как да стане

# 664
  • Мнения: 269
Нашият младеж се изкласира в ХГ с немски. Голямо чудене падна, защото на второ класиране отива в ЕГИВ с италиански или строителния - строителство и архитектура. Нещата вървят към второ класиране.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 3 365
Сградата на НТГ си иска май доста сериозен ремонт, който ми се струва малко вероятно да стане за 2 месеца, ако тръгнат да го правят както трябва. Освен това невинаги всичко зависи от самото училище, а най-вече от това кога ще получат финансирането.

# 666
  • Мнения: 80
ernfeto, но пък има удобен транспорт.
Удобен,удобен колко да е удобен Simple Smile  смяна на два рейса ,1 час път ,това на теория .Като ги знам колко редовни са рейсовете и като изтърве единия  отива час и половина в посока.3 часа губене на ден.Ами втора смяна,вечер? няма никой в къщи
Ами в задръстванията .Ами зимата ? Проблема е доста сериозен ако питате мен
Удобен транспорт в Пловдив няма и никога не е имало  !

# 667
  • Мнения: 1 633
Не ми се вярва да се започва ремонт в началото на учебната година. Все си мисля, че тези неща е редно да се случват лятото.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Точно днес минах покрай Търговската гимназия и  ме налегна една носталгия.В сравнение със сградата на Хуманитарната е в перфектно състояние,но явно при паметниците на културата нещата са по-сложни.
Неприятно ще е да се местят децата,дано да е за по-кратко време .
Като знам ,че ако я бях писала на първо желание НТГ щеше да е вътре без да го иска и ако трябваше и да се мести заради ремонт  сигурно щеше да ми стъжни следващите 5 години.

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 9 775
Толкова много деца пътуват от Асеновград, Раковски и селата, че всяко оплакване за прехвърляне в рамките на града ми звучи... ще спестя определението.
Точно пък до 60 класното минават доста линии.

# 670
  • Мнения: 1 633
Те хубаво пътуват, но това е личен избор. А ако наистина преместят децата от една гимназия в друга, вече не е личен избор. Най-малкото не е никак коректно, че не е обявено предварително, та човек да си прецени иска ли или не иска детето му да учи в Тракия примерно.

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 9 775
Не е сериозно това. Да се откажеш от училището заради ремонт. Изумена съм, честно.
Че то и сега е възможно. Изтегляш си документите и играеш на трето класиране.

# 672
  • Мнения: 2 928
Аз бих се отказала от дадено училище заради ремонт. Защо да не е сериозно. Пътуванията с градски транспорт са ужас. Особено ако ти се падне да се качиш в малък автобус. Защо да го причинявам на детето си?

# 673
  • Мнения: 1 633
Съвсем сериозно е, и то основателно. Много хора избират училището и заради локацията. Всеки си е направил преценката. Аз например не бих желала детето ми да пътува с автобус. Особено есенно-зимния период. Не виждам смисъл да чака по спирки, и после да се тъпче със сумати народ кашлящи и кихащи...

# 674
  • Мнения: 199
Локацията би ми била довод до 4-ти клас, от там нагоре ми е смешно, особено като се обсъждат разстояние в рамките на града.

Общи условия

Активация на акаунт