Наближава голям бебевалеж, СЕПТЕМВРИ ще ни донесе мома или младеж! (Тема 6)

  • 29 954
  • 482
  •   1
Отговори
# 45
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
И аз съм с термин 29.09, следващият ми преглед е чак на 17ти 😩 Чудя се коя ли дата ще избере малкия.
Бебето 2800 го измериха, повече няма да го мерят

# 46
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Дааа, това е доста вълнуващо при естественото раждане... чакането всеки един ден Grinning
При нас даже баткото се обзаложи,че брат му ще се появи между 1ви и 5ти, пък да видим Grinning

# 47
  • Мнения: 164
Записвам се и аз в новата тема, пък хайде дано донесе късмет и да идват при нас малките човечета. 💕

Аз съм в 36+5.. да вляза в 37-ма и да се чувства свободна да излиза госпожицата, защото нямам търпение да си я гушна вече.

Иначр относно методите за по-скоростно раждане - на този етап не смятам да ги изпробвам.
Това с чакането кога точно ще дойде направо ме убива 😁 аз съм супер организиран и планиращ човек, но сега съм безсилна 😁

Имам всяка нощ доста силни менструални болки /така ги оприличавам като първескиня/, чак се събуждам, но отминават. Надявам се да са знак за скорошно раждане 🤱🏻 И при нас има залози, та да видим някой ще познае ли 😁😁

Относно отварянето на дробчетата - наистина се поставят кортикостероиди, но това е до мах 35г.с. - от там нататък бебчетата могат да дишат самостоятелно. Явно някой лекари искат да се презастраховат.

 А някъде прочетох и секс и свършване в жената, това по принцип не е подходящо по време на бременност. Дори АГ посъветва да не се практикува през бременността. Но както и да е.

# 48
  • Мнения: 647
Аз снощи си пих последния магнерот, днес влизам в 38 г.с. като утре съм на преглед по каса, за да си взема обменната карта от ЖК, а в сряда съм си в Токуда да реши Атанасова секцио или естествено. То аз реално утре е разбера в какво предлежание е девойката, но вече ми е голям шаш. Примирих се с перспективата за планово секцио и съм окей с това. Утре ако ми кажат, ами тя е главично, сигурно ще мина някаква екзистенциална криза, че ме чака естествено раждане неизвестно кога. Вечерно време като си легна имам кратки болки тип менструални, предполагам това са подготвителните контракции. Стягане на корема не съм имала за цялата бременност, но аз си имам и един предпазен слой сланинки, та не знам дали има общо. Шашкам се също и какво ще го правя това бебе като дойде, абе голяма паника ме е обхванала тука накрая. Grinning

Иначе аз багажа го стегнах още миналата седмица, само документите останаха да добавя, вода и някакви неща за хапване. Водих се по списък постнат тук в темата, както и от някаква листовка, която са ми дали в някакъв магазин.

# 49
  • Мнения: 164
Didivid и аз ще раждам в Токуда, почти нищо не искат да си носиш и пак напълних едно миниатюрно куфарче и една твърда чанта - сложих някакви неща за хапване и 2 малки бутилки вода. Представям си, ако трябваше в държавна болница да раждам, трябваше да изнеса половината ни дом 😁

# 50
  • Мнения: 647
Аз съм с куфарче за ръчен багаж и добре ми се събра сякаш. Grinning Добре, че не искат памперси, мокри кърпи и чудеса за бебето, че не знам къде щях да ги набутам. Разбрах, че и от превръзки и еднократни гащи няма нужда, защото дават, но имам по един пакет. То реално и без нощница може да отидеш, защото също ти давали всеки ден ако помолиш. Аз все пак взех 2 нощници, така да има, може последните дни да си нося моите, а първите, когато ще е турбо мазало да съм с техните. Взех и едни стари джапанки, които да хвърля после. Grinning Хавлии и сешоар са нещата, които знам, че няма там (сешоар ако има май е някакъв общ, а аз имам един джобен размер и взех него). Мисля и една раница да взема вместо дамска чанта, да имам място за разни бързи важни неща - документи, пари, хапване, вода. Че дамската ми чанта това лято е едно малко чантенце, което ми събира само портфейла, та няма да ми свърши кой знае каква работа. Grinning

# 51
  • Мнения: 90
И аз съм в Токуда, и моят багаж е един ръчен куфар Grinning и аз съм взела по 1 пакет еднократни гащи и превръзки, нищо че дават. Да, трябва да си носим кърпи, аз съм взела една за коса и една за тяло. Сега като се замислям, може и да пъхна една за ръце? Grinning Пижамки също ще си нося, не ми се слагат някакви техни. Абе да, общо взето добре че не съм в държавна, че не знам и аз какво ли още щях да помъкна, особено за бебето. Преди бях решила да взема помпа и стерилизатор, но няма къде да ги събера, евентуално помпа ще взема само

# 52
  • Мнения: 647
Това, което знам от приятелки вече раждали в Токуда за нощниците е, че по-добре първите дни с тяхна, тъй като все пак кръв тече, кърма също, в крайна сметка, по-добре да изцапаме техните отколкото нашите. За стерилизатор, няма да си го причиня да го нося с мен, взела съм ръчна помпа на Медела с идеята да я ползвам ако имам нужда от облекчение, живот и здраве се надявам да давам направо на бебето да яде и да няма нужда от изцеждане и да му се носи. Пък и аз съм с нагласата - дори и да ѝ дадат адаптирано в болницата, не е драма, после ако е било писано, ще я кърмя, ако не, живи и здрави.

Една приятелка наскоро роди в Майчин дом и каза, че не давали нощници, донесли са ѝ 6 общо да сменя (горе долу всеки ден нова) и даже ѝ се налагало да ги пере на мивката и да съхнат на леглото. Малко абсурден ми се вижда тоя сценарий, та мисля да се възползвам като в Токуда дават. Grinning

# 53
  • Мнения: 164
Подкрепям тезата за нощниците, дори на една лекция д-р Нашар каза, че със сигурност е по-добре да се използват техни, а не да си носиш кървавите нощници вкъщи. Защото нещата не са цветя и рози като по филмите 😁
Реално на мен ми остана да стерилизирам помпата и да я пъхна в багажа. Но моят куфар даже не е ръчен, а от тези най-малките, които въведоха последно 30х40 😁 но побра доста, надявам се все пак като тръгна да раждам да не забравя за гримовете и пресата 😁😁 ако не - ще ми ги донесат ..
Иначе за стерилизатор аз се бях навила да нося, понеже една позната, която ражда там, каза, че не са й давали да даде коластрата на бебето, която е изцедила, тъй като няма стерилизатор. Та, тя ме посъветва, обаче честно казано място нямам, пък и едва ли ще ми е до стерилизация в този момент. Както каза didivid за 2-3 дни на адаптирано мляко нищо няма да им стане, изобщо не мисля да изпадам в крайности - ако станр с кърменето стане, ако не - здраве да е.

# 54
  • Мнения: 1 725
И аз съм в Токуда при Колева. Днес бях на преглед, за да решим как ще раждам. Очаквах насоки, но решението сякаш остана в мои ръце. С двоично увита пъпна връв и без особени претенции от моя страна естествено или цезарово, в крайна сметка се разбрахме за дата. Много съм раздвоена дали сгреших в решението си. Кое е по добре да избера. Макар, трудно да излизали бебетата с увита пъпна връв и при падане на тонове пак да трябва да ме срежат. Някакси дори не си представя М да легна и да го извадят за 5 мин, все едно не съм го съпреживяла появата на бебето. Тъжно ми е някак си.

# 55
  • Мнения: 295
Петя, горе главата! Важно е накрая едно живо и здраво дете. Минах горе- долу по твоя път. Първото ми раждане беше с 8 см.разкритие, но завърши със спешно секцио. Сега пак се налага да съм секцио колкото и да не искам, но имам и последвала гинекологични операция и съвета на няколко лекари е секцио. Някакси успях да се примеря с този факт...Това няма да те направи по- малко майка!

# 56
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Петя бъди сигурна,че си избрала правилното решение. Hug При едно раждане нищо не се знае,и дори човек да се е настроил за естествено,може да се стигне до секцио в последния момент. Със сигурност Jelena21 е права - това дали нормално или естествено,не те прави по малко майка. Както и кърменето-първият път бях така ентусиазирана за кърменето,и като се роди недоносено,и ми забраниха кърмене,защото ще спре да наддава и 40 дни и кърмата спря изведнъж. Не се натъжавай за такива неща, мисли положително и най-важното е ти и бебето да сте добре, всичко друго преминава, и ще видиш че не си е заслужавало да се тормозиш. Hug

# 57
  • Мнения: 36
Момичета случайно попаднах на вашата тема, малко остана! Аз родих преди месец и половина, от постепенното изтичане на водите до самото раждане минаха над 15 часа. Родих в УМБАЛ Свети Георги Пловдив и останах очарована от отношението на акушерките, сестрите, педиатрите и като цяло всички (имаше само една сестра, която тогава беше нощна смяна, само тя беше по сопнат характер). Успях да родя нормално, макар че бебето не искаше да слезне изобщо. Приеха ме с никакво разкритие и никакви контракции 2 седмици преди термин. Изчакаха 6 часа, но отново нищо. Почнаха да предизвикат раждане с окситоцин и след час започнаха контракциите. Наистина болят си много, не знам какъв праг на болка имам, но вече като ги траех 3 часа и нещо си помислих да искам епидурална упойка, но после се замислих, че докато ме хване вече може да съм родила и се отказах, е търпях ги още 3 часа, хах но съм жива 🤣 тогава за първи път усетих какво е да те боли кръста, надявам се никога да не изпитам тази болка освен при друго раждане. Иначе самото раждане не боли изобщо само трябва да хванеш контракцията и да се напънеш 2 3 пъти все едно си в тоалетната. Когато бебето излиза не боли честно казано, мен даже ме срязаха и усетих все едно ме боцнаха с игла в ръката, но долу. Болката на контракцията мога да я оприлича с менструална и все едно не си ходил до тоалетна няколко дни и ти се ходи и ти нарочно се стискаш (не знам по какъв друг начин да си я представите). При мен много помогна това, че повреме на контракциите броях на ум продължителността и щом стигах до 20 знаех, че всеки момент ще свърши и ще си отпочина за няколко минути. Пожелавам на всички ви леко раждане, дано няма такива като с моя случай (наложи се и вадене с вакуум, но всичко е наред), и запомнете щом бебето излезе от вас се усеща едно огромно облекчение.

# 58
  • Germany
  • Мнения: 116
Очаквам и пожелавам само пухкавелчета в тази тема ❤
Ако пишете имената на бебетата(която желае, разбира се), ще ги записвам “бебче “Х” на мама “У””
Също така пишете и датата на раждане, за да не объркам. Например на виртуал не съм сигурна коя е датата, тъй кто пише “снощи”, но е публикувала отговора си в 4ч сутринта и не мога да преценя с точност Simple Smile

Мойта бебка се роди на 23.08 в 23.25ч. Малко да ви разкажа: Аз родих в понеделник, та в неделя на обяд получих кървенисто течение (т.нар тапа). Звъннах на АГ и ми каза ако нямам болки и контракции да се разхождам и да чакаме. На другия ден , пак имах течение  , но до там. Без болки без нищо. Но вечерта нещо започна да ме гложди отвътре и казах на мъжа ми да отидем до болницата ей така. Отидохме в 19.00 ч Прегледа ме доктора и най-спокойно ми вика : Ми ти си с 5 см тихо разкритие ! И аз в шок! Хахахах. Вика звъни на мъжа ти да оставя багажа и звъниме на АГ ти и ще оставаш да раждаш!! Щях да падна ! Каза ми че такова 6то чувство никога не е виждал... та мъжа ми и той мега изненадан остави багажа и се прибраха с голямата ми дъщеря. Та аз облякох нощницата и се почна : тест за Ковид 19, клизма... и чаках АГ . Контракции 0. Оставиха ме да се разходя, топка ми дадоха. Към 9 часа ми пукнаха мехура и ми пуснаха окситоцин тъй като 6см и няма контракции. И като подейства тая гадост.....много силни бяха и чести. Поставиха ми епидурален катетър да е готов при силните болки да пускат упойка. Та така откарах 2 часа още до 10см разкритие и тъкмо почнаха напъните и ме пусна упойката. Но бебето вече беше твърде ниско и нямаше как да пуснат още упойка.... та влязох в родилна зала към 23ч. Болките вече бяха мн силни , а контракциите супер мощни. Нищо че ми е 2ро напъните с корема бяха мн трудни и общо взето нищо не правех само ме болеше зверски. Те ми казват напъвяй с корема аз не умея и на никъде. След оше 2 зверски контракции ми казаха че трябва да излиза че мн го стискам и няккак си намерих сили и успях да напъна правилно и Каталина се роди в 23.25ч. Шиха ме без упойка 4 шева( нямаше как да ми слагат още че за 4 шева не си струва и аз се съгласих) . Беше трудно, болезнено но пак бих го направила! После лежах 2 часа с пясък на корема и лед на влагалището. Имах много охлузвания е мн болеше нищо че се роди 3040гр 48 см.  Заслужава си всичко !!! Бъдете смели! Ще бъдете горди и щастливи !!! Успех

# 59
  • Мнения: 124
Честито, Virtual! Да ви е жива и здрава Каталина и да има едно прекрасно детство. Бързо възстановяване на теб 😊

Общи условия

Активация на акаунт