Глътна монета от 2 стотинки !!!

  • 3 620
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами направих му пюре още като се върнахме, хапна доста и заспа.И водичка пийна...не виждам никакъв проблем за сега, само ме притеснява това че най-вероятно ще съм в неведение до утре, понеже той ака 2 пъти на ден, сутрин и следобед, а тази сутрин се изака 2 пъти преди инцидента и сега с това пюре...едва ли днес ще ака повече. Да му дам ли сокче от круша? Нали разхлабва? Или да чакам? Тя местното педи ме притесни защото обясняваше че имало там едно черво което било с много малко отворче и когато стигне до там стотинката, ако заседне ще спре да минава храната, ще се появят много повръщания с неприятна миризма и коремни болки. Всичко това ставало доста късно, може би след 3-4 дни вече и затова по-хубаво да сме я извадели сега. Метода за вадене е през устата с щипки.
 Дано не ни се наложи !:( Все пак 3 дни ми се струва прекалено дълъг период за чакане....ще се паникъосам съвсем до тогава.

# 16
  • Мнения: 245
Този метод е много неприятен, но определено е по добър вариант от операция.Даваи нещо разхлабващо за да се изака по скоро

# 17
  • Мнения: 99
Кати, течности повече от необходимото недей да даваш. Храната трябва да бъде само карт. пюре, за да може монетата да се обвие плътно он пюрето и да излезе по норм. начин. За да си спокойна, направи си конс. с хирург, първо може и по тел. да попиташ, а ако каже ще отидете при него. И спокойно, вс. ще бъде наред!

# 18
  • Мнения: 7 106
Кати, недей да се паникьосваш излишно. Монетката е много малка и няма опасност да запуши нещо.
На моята приятелка синчето беше глътнало монета от 50 ст. водиха го и те на разни доктори и на всички съветът беше да се чака минимум 1 седмица и ако монетата не излезе сама, тогава да се прави манипулацията. След тази 1 седмица, в която стотинката никаква я нямаше направиха пак снимка и установиха, че е още в стомаха. Обяснението на лекаря беше, че стомаха не е с гладка повърхност, а нещо подобно като страници на книга (ако си виждала агнешко или телешко шкембе  Laughing), та монетката се беше заклещила в една от "страниците".
вадиха я с пълна упойка по гореописаният от тебе начин.
Но това е за краен случай. При тях стотинката просто беше по-голяма и по-тежка, а и тогава тя незнаеше за фатката с картофеното пюре, ами бешие получиля грешният съвет да държи детето гладно и само на течности. Е, как ще се стимулира стомахчето тогава  Close.
Както и да е! При тях вече е минало.
Не очаквай още днес монетата, защото все пак има доста път да измине, докато стигне до дупето, и затова не се шашкай ако до довечера не ака и мисля, че няма смисъл да го насилваш да го прави. Просто се въоражи с търпение и изчакай естествения ход на нещата.
Една пълна упойка на тази възраст, особено ако не е крайно наложителна, не е много желателна.
Хайде, спокойсквие и дано скоро откриете съкровището в памперса  Peace.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Нещо повече от това, което са писали преди мен не мога да добавя, но ще стискам палци да я изака по-бързо  Praynig
И аз не мисля, че трябва да се избързва с интервенции  Naughty
 Hug

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз лично бих изчакала. Още повече, че такова е мнението и на хирурга (нали, или бъркам?). Убедена съм, че до 2 дни ще имаш резултат в памперса Wink
Успех, стискам палци!!!  Praynig

# 21
  • Мнения: X
Дано сте праи и всичко мине ! Не я очаквам днес но много ми се иска да се получи!! Няма да давам разхлабителни, ще си го храня нормално и ще давам повече водичка, дано всичко мине по-скоро:(

# 22
  • Мнения: 819
Ами,ще повторя и аз,мисля,че ще "се изходи" детето по въпроса и това е,споко!!!!!

# 23
  • Мнения: 532
какво стана със стотинките?

# 24
  • Мнения: 46 518
... ще си го храня нормално ...

Аз бих давала само картофи  Peace

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Да, наистина, какво стана със стотинката?

# 26
  • Мнения: 1 215
АМи според мен детенце вече го е изакало и сега мама реанимира от толкова емоции Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 447
Е то за 5 дни все ще да се е изакало това дете Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6 461
Дано да няма проблем

# 29
  • Мнения: X
Изходи се:) Всичко е наред, нямаше никакви инциденти:) Единия лекар даже си беше помислил че щом и на 3-тия ден не мърда стотинката ( според снимките), може да е позаседнала някъде, но на обяд си я изкара!:))) Бяхте прави за картофеното пюре, ще го знам за друг път, дано не се налага де:)!

Общи условия

Активация на акаунт