Плащане на данък печалба от продажба на апартамент

  • 6 502
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 62
Абе не разбрахте ли - идеята е да се спестят едни пари. А целта на държавата е да се вземат едни пари. Така е измислено, че да не можеш да не си платиш. Наследих някакви мизерни % от една вила, дето сме 19 братовчеда на нея и така се случи, че след 2 седмици трябваше да отида да си платя данъците. Веднага ме питаха кога ще си платя данъците за тези % от вилата. Огромни хиени са.

# 31
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Не ги е срам, с цялата си наглост искат да си платиш данъка... И от останалите 18 да не ги търсят...
За някоя държава, дето не търси от гражданите данъци, сещаш ли се?

# 32
  • Мнения: 12 725
П. Данаилов, утешението ти е, че щом процентът ти от имота е мизерен, и данъкът ще е мизерен.

Аз по-скоро бих се притеснила, ако държавата не си събираше данъците.

# 33
  • Мнения: 62
Не ги е срам, с цялата си наглост искат да си платиш данъка... И от останалите 18 да не ги търсят...
За някоя държава, дето не търси от гражданите данъци, сещаш ли се?

Идеята беше, че хиените веднага надуша, че съм имал нещо на мое име, а не че няма да си платя данъка. Няма как скрито-покрито да минеш.

П. Данаилов, утешението ти е, че щом процентът ти от имота е мизерен, и данъкът ще е мизерен.

Аз по-скоро бих се притеснила, ако държавата не си събираше данъците.

Оказа се някаква мизерна сума. Иначе данъците се събират от такива като мен и теб. Манго-джери дали плаща данъци ? Или аз и ти плащаме за цялата оркска паплач ...

# 34
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Явно не си наясно как стоят нещата. След като се придобие имот по наследство, наследникът подава декларация за това в съответната община по местонахождение на имота. Такава декларация не е нужно да се подава от всеки един наследник. Достатъчно е само един от наследниците да подаде декларация, от която се ползват и останалите.
Ако не се подаде декларация, общината служебно създава партиди за всички наследници за съответния имот.
Такъв е законът. На това надушване ли му се вика?

Ако пък се придобие имот чрез разпоредителна сделка, тогава нотариусите подават данни към съответната община и отново служебно се открива партида за собственика. Надушване ли е?

Ама защо трябва да има скрито-покрито не мога да разбера?! Естествено, че не трябва да има.

# 35
  • Мнения: 1 631

Оказа се някаква мизерна сума. Иначе данъците се събират от такива като мен и теб. Манго-джери дали плаща данъци ? Или аз и ти плащаме за цялата оркска паплач ...

Плащат тези, които декларират собственост
Тези, които не декларират/няма какво да декларират - не плащат.

# 36
  • Мнения: 6 166
Гератс, не е така. Аида го е обяснила много добре. Щом си сънаследник, един да подаде декларацията - на всички се отварят партиди и се разпределят задълженията.

И да не декларираш, пак ще се създадат нови партиди за всеки един от наследниците.

# 37
  • Мнения: 1 631
Става дума, че е декларирана собственост.
Който и да е - подал е сакралната хартия!
Не съм се задълбавала в количеството наследници и разпределението на задължението кой от тях да декларира.
Идеята е, че има собственост - има задължение.

# 38
  • Мнения: 1 306
Банките не дават ипотеки на възрастни хора. Макс на ипотеката е пенсионната ти възраст.
Не съм специалист, но мисля, че ипотеката и кредитополучателят са различни неща. Собственик може да е възрастен човек, като подпише, че дава имота за залог може да се отпусне заем, който после се изплаща от дърщерята в случая. Да се изкаже някой по-запознат по въпроса, но съм почти сигурен, че е реална такава постановка.

# 39
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Да, този път си прав. Може да се ипотекира имот за обезпечение на чужд дълг.

# 40
  • Мнения: 6 651
Оле ужас колко е сложно всичко и колко много пари и разправии струва и сега и в бъдеще и пак е такава мания трупането на @имоти@. За какво ?

# 41
  • Мнения: 6 166
Народопсигология.

Общи условия

Активация на акаунт