Аз работя, Ти домакинстваш

  • 5 848
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 133
И двамата работим и по равно домакинстваме и гледаме детето. Много помага нашият тати!!!!!!

# 31
  • Мнения: 1 520
Ами всъщност ситуацията е подобна. Пипва по нещичко, но след като съм го помолила и натякнала няколко пъти.
Но преди известно време предприех и дръга тактика - да се оправя сам - говоря за пране, простиране, подреждане на неговите си вещи. Все ми се пъне, че той бил много подреден, пък аз съм го развалила. Ама тази му теория досега не се е оправдала. Със смях се смея като ми ги пусне тия доводи. Защото всъщност е много разхвърлян, каквото пипне там го оставя, а как яде семки и фъстъци, въобще не ми се говори.
Слугиня съм предупредила одавна че няма да ставам. Между домакинстването и слугинстването за мен има разлика и съм посочила точка по точка къде е границата.

Защото утре като съм и аз на работа - всичко това ще си останат мой задължения, той няма така изведнъж да се научи да помага в къщи. Просто аз ще се трепя повече.
Айде, чак такава будала да не съм.

# 32
  • Мнения: 397
И двамата работим и по равно домакинстваме и гледаме детето. Много помага нашият тати!!!!!!
И ние така! Peace
Нямам от какво да се оплача - разпределяме си грижите около малкия и задълженията вкъщи, тъй като и двамата работим. Дори понякога ме изненадва приятно като се сеща сам нещо да помогне без да съм му казала! Но най-доволна съм, че нашият татко обича да готви и доста често ме отменя!!!

# 33
  • Мнения: 1 058
За съжаление съпруга ми мисли точно така аз домакиня и гледам детето той много работи и е изморен. Да ама не аз не приемам тази ситуация и мразя домакинството. Надявам се скоро да се осъзнае, че #2gunfire /ха-ха/.

# 34
  • Мнения: 11 018
Помага ми във абсолютно всичко без да го карам!   Heart Eyes Heart Eyes
А на мен ми е много съвестно от това.  Embarassed

# 35
  • Мнения: 9 990
Горе-долу е така.С тази разлика, че мъжът ми не се прибира в 18.00 от работа, че да го хвана да изтупа килимите, или да легне под колата Mr. GreenНяма как в 2 през нощта да го накарам да помогне.Човека хапва, ако има нещо, мие си чинията и ляга...Имам приятелка, при която ролите са разменени-мъжът и е поел къщата и детето, защото се прибира да-в 18.00.Тя работи повече-такава и е професията и времево не се връзва с домакинстване.Иначе е елементарно-сутрин, като тръгваме за работа, мъжът ми хвърля боклука-значи не приема, че съм длъжна да му чистя и слугинствам. Hug

# 36
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз работя, той работи...вкъщи - кой каквото свърши, все е добре Mr. Green, според разпределението и предпочитанията.

# 37
  • Мнения: 527
домакиня сам и това ми харесва наистина  работата на сапругами не налага целодневно отцьствие и през пове4ето време смеси двамата засега нямаме дете и се справям 4удесно с домакинството сапругами винаги пита дали имам нужда от помошт и помага  Laughing

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И двамата ходим на работа, само аз домакинствам. Което съвсем не значи, че той мързелува- непрекъснато ремонтира и стяга жилища. Чак ми дожалява като го гледам как се трепе и няма никакво свободно време.

# 39
  • Мнения: 1 615
Тези, които приемат мъжкото участие за "помощ", всъщност са приели слугинската роля на жената в една връзка (семейство) за нормална и дори да се оплакват, няма да променят никога нищо в своята такава. Така ще възпитат и синовете, и дъщерите си, и така до края на света...

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Тези, които приемат мъжкото участие за "помощ", всъщност са приели слугинската роля на жената в една връзка (семейство) за нормална и дори да се оплакват, няма да променят никога нищо в своята такава. Така ще възпитат и синовете, и дъщерите си, и така до края на света...

Точно така.
Имах един колега, който ръсеше сентенции как било в кръвта на жените да готвят и т.н. и когато го питах, добре, де, а какво ще правиш ти, докато тя готви, той каза, ми ще работя върху себе си  Laughing

# 41
  • Мнения: 9 990
Това не е точно така, че има търтеи-има ги по цял свят.Повечето главни готвачи са мъже.Имам приятелка с мъж-главен готвач, но човекът е с такива смени, че е немислимо като се върне в 4 сутринта да запретне ръкави да готви и вкъщи.Та пак тя е поела задачата.Просто времето и позволява да го върши.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 704
иначе,ако го извикам да направи нещо идва и го прави, но... полудявам просто от факта, че сам не се сеща. имаме 2 бани. ми какво трябва да стане, за да усети, че май е време за почистване! #Cussing out

аз съм сигурна, че дори и да оставя всичко Така, просто Така ще си живеем.
Той няма никакво чуство, че нещо трябва да се прави в тази къща.
ако оставя чинии, или не чистя и подреждам - просто така ще си живеем
ефект няма да има! #2gunfire #2gunfire

Лени, аз съм на мнението, че психиката на мъжете наистина е такава. Различни сме и това е. жената ще седна да си почине, но в същото време ще си мисли колко още неща и как и кога да свърши. Е, мъжът просто не е такъв. няма как да му промениш психиката.
ок, една жена се прибира от работа - грабва се веднага и почва да действа по къщата, децата, домакинството...
един мъж се прибира от работа - "чакай да си почина, пък тогава, има време, за къде бързаш"
И другото- че трябва ясно да му се казва какво и как да свърши. Намеците са неясни за него и не вършат никаква работа.
е,в общи линии си изказах мисълта (че днес главата много не ми е в ред)

# 43
  • Мнения: 9 990
Ми то и аз не обичам с намеци да ми се казва-не винаги схващам навреме. Mr. Green

# 44
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Помага ми дори без да го помоля. Няма такива истории - аз съм турчин ти ще ми прислужваш Naughty  Naughty
бърше пода, бърше прах и банята чисти. Всичко се тупа от него  Hug чинии мие , абе мъж злато  Whistling само пералня не пуска и не простира, но това е бял кахър  Blush и готви, при това вкусно  Crazy  Flutter
абе я да не го хваля, че може да ми го харесате такъв домричък, чистичък и слушкащ  Mr. Green  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт