Как се справяте с хълцането?

  • 1 559
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 856
Новородено бебе не суче по няколко пъти на ден, а по 10-14 пъти. Колкото повече го слагате да суче, толкова повече кърма ще имате, ако това искате.

# 16
  • Мнения: 2 352
Секциото няма общо с кърменето. При моето раждане бяхме 4 в стаята и всички си кърмихме децата, всички бяхме секцио. Всички кърмихме на поискване, а не както съветваха на 3 часа. Включително и през ноща. Какви няколко пъти на ден, ние бяхме като скачени съдове първите 2-3 месеца, докато напълно се регулира кърмата и бебето започне да суче бързо и ефективно. След 3 месец започна сама да си изгражда режим.

# 17
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Какъв е проблемът, че хълца ? Нали не се задавя? Моето хълцаше в корема ми още. Сега продължава, като преяде на 6 години е вече. Пък това с кърменето си го решете Вие, аз спрях да го кърмя, защото все не му стигаше, с АМ оправихме нещата и си спеше цяла нощ.

# 18
  • Мнения: 1 043
За да стимулирате лктацията, слагайте да суче най-малко през 2 часа от двете гърди и денем и нощем. Не знам "няколко  пъти" на ден какво значи, но тялото произвежда толкова кърма, колко му е поискана. Ако слагате 3 пъти, ще имате за 3 пъти. Не се подвеждайте по цеденето, аз не мога да изцедя повече от 5 мл, а дъщеря ми е само на кърма и всеки месец качва по над 1500 гр. Секциото не пречи на кърменето, нужно е сукане, без сукане, няма кърма.
А как разбирате горе-долу по колко мл изяжда на едно кърмене? По какво се ориентирате?

# 19
  • Мнения: 6 791
По нищо, като пусне гърдата и е спокойна, значи е нахранена. Защо ми е да знам колко точно е изяла? След като пиша, ака и расте, тя си знае колко да изяжда. Гладно бебе не спи спокойно. Като се събуди и примрънка за храна, давам да суче, без значение дали са минали или не 3 часа.

Общи условия

Активация на акаунт