Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 435
  • 823
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 369

Мога да си кажа мнението за LANVIN ECLAT D´ARPEGE, защото го имам. Нищо особено, много люляк и не е траен.
Бих препоръчала LANVIN ECLAT DE FLEURS. За трети път го купувам, много го харесвам и винаги получавам комплименти /както е прието тук във форума да се казва Simple Smile / дори от непознати.

# 61
  • Мнения: 35 961
от мен:
https://www.notino.bg/lanvin/eclat-de-nuit-parfjumna-voda-za-zheni/
и още един глас за Karl Lagerfeld for Her

# 62
  • Мнения: 2 405
Благодаря за хубавата тема!

Всеки нов месец-нов парфюм! Без изключение! По един всеки месец е мое неписано правило.
Лятото демек съм купила само 2/3 бутилки. Любов от раз бяха Номад едП и Ейнджъл Нова едП. Обожавам ги е малко ако кажа ❣️

Mystic, Rasasi(зебрата) е унисекс парфюм, който по едно време много нашумя тук в темата. Побързах и аз да го поръчам(на сляпо). И го харесах. Идеален парфюм-подходящ за идващите есен /зима. Силен, с много добра трайност, винаги ме питат за него, околните! Съотношение качество/цена отлично! Не мисля обаче че е толкова лесен за харесване, както например Karl Legerfeld, който също е не лош парфюм, но нищо специално и уау (за мен).

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 21:28 от Be_Special

# 63
  • Мнения: X
И така... Insomnia! Имам лично отношение към името на парфюма, защото съм нощна птица и това е обичайното ми състояние. Може би това основно ме провокира да го купя. Не мога да кажа, че от първо помирисване е wow! Rolling Eyes Опасявам се, че и от второ, така да се каже, няма да е... но знае ли човек. Като стане по-студено ще проверя. Началото е на черен шоколад или шоколадово пачули. Не познавам спрягания за двойник Black Phantom By Kilian, не знам кой е първообраза, понеже и двата са се поавили през 2017-та и ако е по едно и също време, едва ли Фавиол е работил в колаборация с Килиън или пък е имал достъп до лабораторията, в която е създаден Фантома, но много хора твърдят, че много си приличат, даже Insomnia е по-добрият! На мен, всъщност, ми е все тая. Ама как става така, едновременно да се появяват почти еднакви аромати от различни източници, които практически нямат допирни точки, винаги ще си остане загадка за мен. За десетте минути откакто пиша и пръснах, парфюмът се попромени. Не е толкова тъмен, колкото си го представях, не е плътен, напротив дори пачулен и шоколадов, той е въздушен, ако мога да се изразя така. Кафе и ром не усещам. Има някаква сладост, но тя не е от сладък алкохол. Алкохол няма. И карамел няма. Това е основното - черен шоколад, пачули и може би канелена сладост. Да, има сладост, но тя е колкото от канелена бисквита - т.е. не е много гъста. Мисля, че точно канелата е виновна да го усещам така и за мен тя е излишната в композицията, омекотява парфюма прекалено! На това пачули ще му отива да е по стронг и без никаква сладост... А така парфюмът е точно някак... пухкав. Заключението ми е, че около 20 минути след напръскване, мирише просто на канела на прах. Това остана. Като отворите пакетче смляна канела и си пъхнете носа в него, мирише точно така. Не го виждам на мъж, въпреки обратните твърдения във Фрагрантика. Бутилката е удобна, компактна и красива. Кутията е кофти в сравнение с бутилката - мек обикновен картон!
Ani Nishane още не съм го отворила... 🙄
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 19:48 от Анонимен

# 64
  • Germany
  • Мнения: 1 581
От известно време се наслаждавам на Vanilla Diorama, и тъй като не сме го коментирали, ще споделя моето усещане за него, може да е полезно за някой.

Според официалния сайт на Диор, Диорама е бил любимият гурме десерт на Кристиян Диор, правен лично за него от известният ресторант Максим. Съставките му са неизвестни, но е ясно, че е съдържал шушулка бурбонска ванилия, кандирани портокали и горчив шоколад. И искам да ви уверя, че се усещат, и че от Диор са излезли с много силно предложение с този парфюм.

Веднага бързам да успокоя нехаресващите ванилия и сладости да не бързат с оценките. Този парфюм не е гурме, не е "лепкава сладост", каквито етикети се слагат на ванилови парфюми. Парфюмът е супер добре направен, усеща се всяка съставка, посочена по пирамида, за мен е микс от много любими и известни ни парфюми. Неслучайно принадлежи към ексклузивната колекция, и е с висока цена. Всяка съставка е полирана, излъскана и представена съвършено. Веднага разбирате, че имате контакт със скъп парфюм.
Vanilla Diorama се отваря с взрив от портокал и амбър. Портокалът е нагарчащ, като сладко от горчиви портокали. Усещам и едно щипещо, газирано усещане, сякаш сте залели сладкото с газирана вода. Усеща се и затоплен смолист и опушен амбър, точно като в амбровото мерве на Ермес, но тук е някак по-тъмно и по-смолисто усещането. Ванилията и бобовата тонка се включват веднага в играта, и най-интересното е, че се отличават и двете съставки, и са като пулсиращи, ту излъчва тонката, ту ванилията, нищо, че са много близки са аромат. Ванилията в този парфюм е много класна, изобщо не е гурме, няма ядивен характер, каквато усещаме обикновено в новите парфюми. Тук тази ванилия е пикантна, опушена, дървесна и дори бих я нарекла винтидж, като е взела най-доброто от Шалимар, Лион и Диор Ом, без дразнещите мазни подтонове, които ме побъркват в Шалимар. Усещам я суха, на моменти дори кожено горчива, примесена с пачули, и горчиво какао. Както се наслаждавате на ванилията, и потъвате в дебрите на многото й лица, така рязко започва да излъчва тонката, която за мен е ужасно близка с Тонката от  Fève Délicieuse. Разбирам тези, които са посочили приликите с този парфюм. Но за мен това не са взаимозаменяеми парфюми. Тук тонката е много по-сдържана, покрита с воал от опушена ванилия, не е така силно алкохолна и нахална, каквато е във Фев Делисиозо и не е заобиколена от плодове и бензоин. Тук я усещам доста по-суха, запрашена, като стрит прах от бобова тонка. Парфюмът е много топъл и елегантен, изтънчен, класически и абсолютен унисекс. За мен е парфюм, който би могъл да се носи от всички, и по всякакви поводи, ако обичат такъв тип ванилия. В базата си е дървесно пачулест, горещ, с една мека топлина от ванилията, изсъхва много уютно, сящаш са уловени последните угасващи пламъчета от камината на планинска хижа. Не мисля, че ще стане хит именно заради леко винтидж усещането, но мога да ви уверя, че този парфюм е съчетал най-доброто от старият стил на ванилията, и модерният й прочит, и би се харесал и на твърдите винтидж фенове,  както и на заклетите търсачи на новото. Трайността е добра, но е прибран аромат, не е силно излъчващ като Фев Делисиозо. Аз свиквам бързо с него, и след пет-шест часа спирам да го усещам. Обаче дъщеря ми ме изненада, като цяла седмица изследва, на какво ванилено съм намирисала котирака, та толкова силно миришел Joy  И като се напръсках за пореден път с Ванила Диорама скочи веднага щастлива, че е разкрила мистерията, ето на този парфюм миришел котаракът ни Joy

# 65
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Още едно дъно - Womanity Eau pour Elles Mugler. Това е парфюм, без който не искам да оставам, а точно това се случи! 😂
Обожавам го и колкото не обичам класическото Womanity, толкова пък обичам него. Нито прекалено сладък, нито прекалено строг - прекрасен! Сега ще го издирвам...
В предишната тема някой беше питал за Junoon Al Haramain Perfumes. Ами и аз питам, де! 🤣
Никой ли не го познава? 🤗

# 66
  • София
  • Мнения: 4 966
Здравейте! Ще ми препоръчате ли нещо есенно?
Бях се запътила към мола да пробвам Mon Guerlain, но началото ми идва много задушливо и сладко. Коя от версиите й няма това начало?
Любимите ми есенни аромати са Allure, L”instant magic.
Търся нещо плътно, не твърде сладко, можете ли да ме насочите към някои парфюми, за да ги пробвам.

# 67
  • Мнения: 10 010
Здравейте! Ще ми препоръчате ли нещо есенно?
Бях се запътила към мола да пробвам Mon Guerlain, но началото ми идва много задушливо и сладко. Коя от версиите й няма това начало?
Любимите ми есенни аромати са Allure, L”instant magic.
Търся нещо плътно, не твърде сладко, можете ли да ме насочите към някои парфюми, за да ги пробвам.

Бих препоръчала за проба Libre EdP, EdT, и Intense. Различни са, и отговарят на избраните параметри.
Също серията Nomade Chloe- EdP, EdT, Intense.
Не познавам добре серията Mon Guerlain, там не мога да дам мнение. Пробвала съм, но не ме вълнуват.

Edit: Сетих се и за Coco Mademoiselle Intense.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 09:07 от Dez

# 68
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Ковачева коментара ти идва точно на време за мен. Гледах тези ексклузиви на сайта на Диор, няма къде да ги тествам за съжаление. От коментарите във Фрагрантика оставам с впечатление че всички са много изпипани. Кои от колекцията имат малко по-женствено излъчване, унисекс е малко объркващо като няма как да тествам сама. Нямам нищо против нещо унисекс, стига да не клони твърде към мъжки парфюм. Не ми се носи свеж и лек, харесвам малко по-нюансирани парфюми. Кои бихте ми препоръчали, каквото и да споделите пак ще е ориентир за мен, мерси Flowers Cherry Blossom.
От сайта съдейки горе-долу по описанието съм любопитна за Oud Ispahan, Vanilla Diorama, Ambre Nuit, Feve Delicieuse, Gris, Holy Peony.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 08:38 от Athena

# 69
  • Мнения: 6 930
Открития и пре-открития имаше доста това лято, писах над 10 в анкетата. Най-силно ме впечатлиха като че ли 2 от Comete колекцията на Tiziana Terenzi и Pierre Guillaume. Разбира се и Rouge Smoking BDK, това ще е голяма любов за дълго време, ми се струва 😍. От "свежите" открития за себе си отбелязвам Wood Sage & Sea Salt. Страшно ми напомни на една Зара лимитка Cardamom, който много харесвам за лятото и даже съм почти сигурна, че той е копие на Wood Sage...просто ги открих в обратен ред 😁

Бюджетно откритие ми е Aigner In Leather Woman . Много, много приятна кожа (без кожа по нотките, но създава точно това усещане). Много мек, нещо орехово ми излиза, малко от касиса, очарователен и ненатрапчив мадамски парфюм.
Последният месец нищо специално не ме е грабнало или да следя, но от месеци пробвам Cacao Azteque Perris Monte Carlo, сега вече май му идва и точния сезон. Много ме дразни колко близо до кожата стои и трайността (то затова и още не е купен) , обаче е толкова красив аромат, че накрая сигурно ще развея белия флаг и ще го купя. Меко, кремообразно черно какао, нито горчиво, нито сладко, леко смолисто идва на моята кожа, намек за кожа, по-скоро е като кожена ръкавица от много фина и мека кожа. Някой случайно, ако е пробвал екстракт версията да сподели дали и тя е така прибрана и скромна откъм излъчване и трайност, много ме гложди, макар никак да не ми харесва цената му?

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 10:56 от tuali

# 70
  • София
  • Мнения: 9 468
Лятото е към своя край а в Нотино се появи https://www.fragrantica.com/perfume/Estee-Lauder/Bronze-Goddess-Azur-59242.html
Кажете ми, че не мирише и той на надуваеми пластмасови играчки.Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 31 165
Не, мирише на нероли и има допирни точки с Нероли Портофино.

# 72
  • Мнения: 1 350
Лятото е към своя край а в Нотино се появи https://www.fragrantica.com/perfume/Estee-Lauder/Bronze-Goddess-Azur-59242.html
Кажете ми, че не мирише и той на надуваеми пластмасови играчки.Rolling Eyes
Получих го наскоро. Не е зле, не е и уау. Не съм възхитена, посредствен.

# 73
  • София
  • Мнения: 9 468
Благодаря ви момичета! Hug
Ще се въздържа!

# 74
  • Мнения: 794
Ковачева коментара ти идва точно на време за мен. Гледах тези ексклузиви на сайта на Диор, няма къде да ги тествам за съжаление. От коментарите във Фрагрантика оставам с впечатление че всички са много изпипани. Кои от колекцията имат малко по-женствено излъчване, унисекс е малко объркващо като няма как да тествам сама. Нямам нищо против нещо унисекс, стига да не клони твърде към мъжки парфюм. Не ми се носи свеж и лек, харесвам малко по-нюансирани парфюми. Кои бихте ми препоръчали, каквото и да споделите пак ще е ориентир за мен, мерси Flowers Cherry Blossom.
От сайта съдейки горе-долу по описанието съм любопитна за Oud Ispahan, Vanilla Diorama, Ambre Nuit, Feve Delicieuse, Gris, Holy Peony.

Ако някъде може да тестваш https://www.fragrantica.com/perfume/Eisenberg/Voile-de-Chypre-Se … et-III-47292.html ще добиеш добра представа за Gris. И двата ги имам, като Ейзенберг ми е signature. Обожавам всичко с велур, сега пък му идва баш времето и затова преди малко поръчах и един https://elinor.bg/product/ajmal-evoke-her. Надявам се този път да съм го улучила, че миналата година се засилих и поръчах, но Gold, добре че тук в темата Deetron ми обърна внимание и го отказах. Сега пак се присетих и стрелях, ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт