Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 424
  • 823
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 350
Днес най-накрая успях да си го взема от офиса - Histoires de Parfums This Is Not a Blue Bottle 1.3. Хубав е, траен. Пробвах тази вечер  няколко едп - Sì Passione Giorgio Armani, Narciso Rouge, Angel Nova Mugler, La Vie Est Belle Soleil Cristal Lancome, Либре интенз. Не ме грабнаха особено, но L'Interdit Eau de Parfum Rouge Givenchy ми е най-открояващ се (и Нарцисото бива). По повод на друг парфюм, за който се писа тук,  поразгледах арабелите, та чисто визуално ми закачи окото това бутилче - Парфюмна вода Ard Al Zaafaran, Al Ibdaa. Отпосле прочетох, че приличал на  L'Interdit. Ще видя какво ще пристигне, дано да е поносимо.

Последна редакция: нд, 26 сеп 2021, 01:02 от laki

# 721
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Трети опит да харесам Lancome Idole Aura - много успешен. Не знам дали е придобит вкус или просто фактът, че го тествах без да имам нищо по себе си (нито крем, нито лосион за тяло, нито парфюм), но много ми хареса този път и даде трайност...

И при мен се получи нещо подобно (за придобития вкус). Нося само него тези дни, получих и два комплимента. Много е ..ахм..секси този парфюм за мен. Много е интересен - освен солта и ванилията които са на преден план, усеща се нещо млечно понякога, има и нещо водно, и нещо кокосово. Много мек, отпускащ и релаксиращ аромат като цяло.

Последна редакция: нд, 26 сеп 2021, 07:35 от Athena

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 2 480
И аз харесвам много Idole Aura, сега дори е по-хубав, отколкото лятото.
Получих, като подарък Coach Dreams Sunset и съм много приятно изненадана. Не харесах особено предишното издание, някак остро ми дойде, но този е съвсем различен - топъл, уютен, леко сладък, леко млечен, нищо кой знае какво, но страшно приятен. Идеален за мек есенен ден Simple Smile

Направих последен опит с Miss Dior, ами...нищичко не надушвам, странно ми е Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 31 159
Coach Dreams Sunset е прекрасен парфюм. Не мога да се докопам до него от дъщеря ми. Казва ми, че всички я питат с какъв парфюм е.

Много ми харесва новия Мис Диор, искам го.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 973
Привет,  отново идвам с  мнение за арабела - този път мъжка:
Asdaaf Oud Code
Скрит текст:

Top Notes: Oriental (nagarmotha), Spicy (nutmeg, saffron)
Middle Notes: Oriental, Woody (Sandalwood, Cedarwood, Gurjun wood, patchouli, guaiac wood), flowery (jasmine)
Base Notes: Musky, Ambary, Balsamic (Vanilla, Tonka)

На живо е много хубава презентацията - кутията е мекичка на допир, а дизайна много ми допада с това листо. Самата бутилка е тежка и хубаво стои в ръката, като и пръскалото е идеално. Радващо е, че в последните 1-2 години, достъпните арабски марки доста подобриха елемнта с дизайна и пръскачите си, което им беше слабост, особено в най-достъпния ценови сегмент.
За парфюма - за мен, Asdaaf Oud Code е нишово ориентиран с изявено дървесно звучене. Бих го опредили с думи като: тъмно зелен, дървесен, балсамово/амбров, с нюанси на мед в развитието.
Отваря се мощно, директно ме праща в гъста зелена гора, като тази:
Скрит текст:

В началото усещам  нотки като пачули в тъмно зелена посока, землисто-мъхести акорди - може би ветивер, и най-вече много дървесни акорди. При мен се показват и ароматни нотки като листа на табак. Няма пушещи, дим, топли нюанси, а точно листото на табака с дъхавите зелено-ароматни нотки.
Постепенно сандаловото дърво влиза във водеща роля и в добавка на по-кремести и плътни нотки като амбър и ванилия, парфюма става по-объл, богат и наситен. Появава се и нотка на захаросан мед, която за мен го оправи невероятно секси, като контрапункт на иначе по-мистичното, тъмно и зряло мъжко излъчване.
Общо взето, Asdaaf Oud Code е от тези ориенталци, при които няма връхни нотки, няма толкова и средни. Изграден е от плътни и мощни, тежки базови нотки.

Невероятна трайност показа при мен и то след душ, както обичате да се изразявате тук дамите - над 15 часа го засекох. Сияжа е умерен - нито тих, нито свръх мощен. Първите часове е интезивен, но постепенно се прибира, като запазва хубав облак.
На кой би се харесал - мисля че на тези мъже, които харесват мъжките парфюми на Форд като Tom Ford for Men, Vert des Bois, Oud Wood и тн. Не е като никой от тях или копие, но в моите възприятия, Asdaaf Oud Code отива към това семейство на зрели дървесни, мистични и елегантни мъжки парфюми.

Гореща препоръка за мъжете в темата ни, които търсят нещо по-различно, без притеснения от голям риск, тъй като е напълно достъпен - в момента е изчерпан, но според мен си заслужава запознаството.

Вдъхновен от арабелата, мощно съм надул този любим ориент хаус:  Double Touch - Von Paradiso

Последна редакция: нд, 26 сеп 2021, 12:17 от Deetron

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
И аз искам новата Миска, бих я носила с най- голямо удоволствие.Учудвам се, че ви е нетраен.Върху мен е супер силен/ на кожа също/ и силата му е в драйдауна и пръснат на дрехи.Тогава показва красотата си, а шлейфът му е безумно красив.Много хубаво издание, което не прилича на никоя от предходните Диорки за мен.Харесвам версиите от 2012г и от 2017г.. но те са много, много различни от тази. На моменти усещам ягодови нюанси, много цветя и ванилия.Истинска грация.Blue Heart Lancome Idole Aura не е лош, но в сърцевината на моята кожа ми ухае на Линстант на Герлен, после обаче стават различни.Линстант обаче ми е от най- любимите парфюми завинаги и този може само да му диша праха.

# 726
  • Мнения: 5 221
SOTD: Kenzo World Intense
Още не съм си пуснала музика, но мисля, че специфичният тембър на Тони Бракстън би бил добър фон за подобен парфюм.

# 727
  • by the sea
  • Мнения: 628
sotd: Creed - Fleurs de Gardenia
Много подходящ за днешното време, все му се чудя за пролет ли да ми е , за лято ли...но ето , че си пасна с циганското лято.

Продължих с тестването на мъжки парфюми, много ми допадна  YSL - Y eau de Parfum  - ето това вече става за подарък и конкретно за човека , на когото търся.
Иначе много ми хареса и Aqua di Gio Absolu, изкарва една много приятна водниста нотка на черен чай, но не бих го подарила.

# 728
  • Мнения: 1 350
Аз,  да си призная, много ми е трудно  да надмина тази психологическа граница 150 - 300  и отгоре лв. за аромат , освен ако не става дума за мирото, с което Мария-Магдалена помазва Христос! Честно да си кажа, не намирам основание за такива цени!

# 729
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Аз мирото на Христос не бих дала и 5 лв, колкото и да е свщенно след толкова много години едва ли ще има трайност, за аромат не ми се и мисли. Виж, за новата Oriana бих ги опукала веднага, ама тя е повече от 300лв..

# 730
  • Мнения: 1 350
То в мирото за Христос се влага друга ценност! Мисълта ми беше, че искам качество за тази цена, която ми искат, не прах в очите и да се радвам, че съм на гребена на вълната.

# 731
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Е да де, и аз за качество говоря, даже не и за аромат. Качеството има цена, и макар понякога да не отговаря на това, което се предлага, в повечето случаи, поне при мен, цената е оправдана. Това, че не всички скъпарски миришат както ни харесва е едно, но качеството си проличава и при тях.

# 732
  • Мнения: X
И аз съм приятно впечатлена от Coach Dreams Sunset, оказа се невероятно попадени благодарение на размяна с една мила дама. Радостен, женствен, вкусен... Не е от най-"моите", но е чудесно разнообразие.
Между другото някои скъпарски парфюми си миришат доста евтинко. Не искам да давам примери, добре че съм ги тествала, а не купувала на сляпо.

# 733
  • Мнения: 1 350
Подкрепям горното. Що се отнася до Лондон, прекрасен град, посетен чисто туристически.  Но тук измеренията са други за повечето предполагам.

# 734
  • Germany
  • Мнения: 1 581
За търсачите на арт, различни, странни и смахнати парфюми е моето предложение:
Kyoto Diptyque

Началото му е потресаващо, мирише на прясно извадено, и съсечено червено цвекло, смесено с пръст. Силно землист, мокър аромат, и много натуралистично сурово цвекло. Обожавам салата от прясно цвекло с копър, чесън, орехи и зехтин, но салата, не парфюм. Тъкмо ми мина първоначалния уплах, и нещата се влошиха още повече. Малко ни беше влажната пръст и насеченото цвекло, та включиха и тамян и ветивер. Получила се е много страховита комбинация. Тамянът е много кисел, хем е като зрънца тамян, хем част от тях са току що запалени, и едновременно смолист и опушен. Мирише на будистки храм, в който са запалени ароматни пръчици, а наоколо се носи аромат на вековно дърво, поемало тези аромати. Има ужасно много ветивер, тъмнозелен, силно мъжествен, горски, на мъгливи затънтени дъбрави ми мирише. Ужасна, и много натуралистична комбинация. А след това цвеклото е обелено, нарязано и потопено сурово в марината, където са прекалили с оцета и зелените подправки. Розата е зелена, бодлива и усойна, ако очаквате типичен розов аромат , ще бъдете разочаровани. След слънчевия и щастлив Илио, в който се влюбих безпаметно това лято, Киото е кошмарът ми на Диптик. Силно мъхест, землист, пикантен и тъмнозелено шипров. Колкото светлина и щастие излъчва Илио, толкова мрак, влажни гори и смоли, с настъргано цвекло предава Киото. Може би на мъж би стоял добре, но трябва да е някой изключително екстравагантен мъж. Не знам. Странни са ми тези нови тенденции. Сравняват го с Руж на КдГ, който също изобщо не харесвам,  но за мен общото между тях е само землистата нотка на цвеклото. В Руж, цвеклото е сварено, а тамянът топъл и леко сладък. Докато в Киото всичко е сурово, мрачно, зелено и подтискащо. И друг път съм казвала, че имам невероятно привличане към червени флакони, а този идва и опакован в шик шалче, и се радвам, че интуицията ми подсказа да не бързам. За мен е много неправилно избран флаконът, макар че разбирам, че е търсен цвета на цвеклото. Но малко са мъжете, които ще посегнат към такъв флакон, а парфюмът за мен е категорично мъжки. Хората като мен, които очакват горещ, секси, ориенталец в такъв флакон ще бъдат много разочаровани. Има нещо ретро в този парфюм, нещо от старите шипри, от Бандит, от Диорела, но с това цвекло са сгрешили много. И да, личи му, че е качествен парфюм, но бихте ли дали 150 евро да миришете така? Аз категорично не. Не винаги качеството е синоним на нещо ставащо за носене в нишовата парфюмерия и не разбирам защо някой може да се прехласва по този парфюм, а да се отричат категорично и заклеймяват като "масови" красиви, но често носени парфюми. Винаги е бил загадка за мен този двоен аршин.

Парфюм за деня

в компанията на най-чувствената и прилягаща на този парфюм китара Blue Heart

Общи условия

Активация на акаунт