Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа ... през септември

  • 84 908
  • 3 033
  •   1
Отговори
# 2 055
  • Мнения: 12 125
Направих намек, ама сега да си го кажа директно. Дай и твоята рецепта. Please.🙏

# 2 056
  • Пловдив
  • Мнения: 40 774
Направих намек, ама сега да си го кажа директно. Дай и твоята рецепта. Please.🙏
Кло, ами по същата правих и като добавка само 2 с.л зехтин и доп.брашно за доомесване. След като втаса късам малки топки с набрашнени ръце и разпъвам като за мекици. Пекох на сач, че у свеки има газов котлон. После мажа обилно с размесено масло + пресован чесън.

# 2 057
  • Мнения: X
Страхотни пърленки! Да си оближеш пръстите.
Ще се пробва рецептата.

Да оздравяват Монстърчо, Синеочка и другите болни дечица.Стискам палци!

Ние сме на същата вила с приятели.
 Мъжете строят, децата  си говорят в едната вила ( сина им е 3 дни по- малък от щерката и  бяха съученици 4 години и са на 13, а щерка им е на 11) играят игри и федербал.

Ние с майката се разходихме и правим домашна салса от доматите в градината, а надвечер засядаме на верандата със скара, бира и бяло вино. 33 градуса е 🥰

Лека събота!

# 2 058
  • Мнения: 7 239
Наспорт и от мен, с биричка!
Вихрили сте се пак в кухнята - лютеници, пърленки, както ли не беше. При това с музикално оформление. Браво!
Аз се отсрамих с прАжен компир.

Цял ден скиторим, стигнахме до Бековите скали
Скрит текст:



Нашарила се е вече планината, голяма красота е - зелено, жълто, оранжево, червено. Валя ни дъжд, пече ни слънце, духа ни вятър. Добре се пораздвижихме. И преизпълнихме плана. Купихме от прословутия равногорски картоф, набрах бъз (някоя добра душа да сподели как  прави черния бъз), на връщане купихме вкусни праскови. С две думи - аз доволен.

# 2 059
  • Мнения: X
Бърди, за черния бъз се въоръжаваш с латексови ръкавици, че зверски цапа. После оронваш зърната и в буркан слагаш на око ред зрънца, ред захар. Покриваш буркана с марля. Оставяш 10-на дена да ферментира, прецеждаш и държиш в хладилника. А да, и внимавай да не сложиш недозрели зърна (зеленикави), че са отровни.

# 2 060
  • Пловдив
  • Мнения: 40 774
Много красиво, Бърд! Още малко като се нашари и ми е любим балкана Simple Smile

Аз да питам дали сте пили чист сок от Алое? Четох, че е мн.полезен.

# 2 061
  • Мнения: 10 885
Днес сте във вихъра си, то не бяха баници, гюзлеми, лютеница, пърленки... Човек и да не е гладен му се прияжда Simple Smile

Бърд, много хубава разходка и място.
Сиропа го правя както е написала Уишмастър, но го оставям да престои 40 дни. Гледай редовете бъз и захар да са горе долу еднакво дебели.
Аз и с мед съм правила, ама много мед заминава и вече ми се свиди Simple Smile

Мистик, да, много е полезен, аз не съм пила, но ги гледам, че си го добавят към други напитки алоето.

# 2 062
  • Мнения: X
Мистик, аз съм пила и често си купувам през лятото алое и ползвам за кожата. Много овлажняващо и подхранващо е.


Нашите кумове имат вила в Родопите и там събираха арония за да правят сироп. Много вкусен е също.

Ще потърся бъз тук. Припил ми се е бабиният сироп от бъз и ако намеря ще си направя.

Заради липовият чай на баба си посадихме първото дърво в къщата да е. липа и всяка година го обирам и суша за чай.

Като замирише рано сутринта зимата на липов чай и палачинки и съм все едно у бабини.

Бърд, красота!

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 18:20 от Анонимен

# 2 063
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Горинич се прави, че учи, аз се правя, че му вярвам, недовършения чак да го довърша...
и на всичко това отгоре Луис Армстронг ми пее на ушенце "Какъв прекрасен свят".
а крак ме боли като за световно... Sad
ще се портаргам с бейлиса май.

# 2 064
  • Мнения: 12 985
100% от вас правят йога всеки ден, нали, нали🤭😂😂😂

# 2 065
  • Мнения: 4 892
А,баш! И 4 на работа,като ще се напикая и не спират и не спират и едвам се сдържам да не халосам следващия влязъл!
Лека и мека! Чао до скиф!

# 2 066
  • Мнения: 12 985
Рената, днес ти си моето гурО, да пия ли още ино АперолчИ?! Поемаш ли и таз отговорност?! Само ми кажи да или не, аз съм на нисък старт😂🤭🤭🤭🙏🙏🙏

# 2 067
  • Мнения: 6 295
В поза номер 13 със сламка,че да не разваляш асаната 😂😂😂

# 2 068
  • Мнения: 7 239
Уиш, Ули, благодаря! Ще действам утре.
Аз чай изобщо не обичам. Много рядко пия, обикновено като се разболявам. В последните години в такива случаи си правя от джинджифил. МУ спря кафето преди години и пропи чай. Днес гледахме шипове храсти, сега мрънка, че не си набрал.
Мисте, чувала съм, че сокът от алое е много полезен, но не съм пила. Моя позната по едно време се беше зарибила и помня, че си купуваше, но не знам подробности.
Жаки, значи аз съм някакъв мега майстор на йогата Joy Владея до съвършенство поза 13, често практикувам и специалната йога с виното.

# 2 069
  • Мнения: 12 985
В поза номер 13 със сламка,че да не разваляш асаната 😂😂😂

Мога да го пия в която от асаните си пожелаеш, само не ме карай във всяка от тях да е🤭😂😅
НЕмам дерман, аз съм нова пиянка, сега се отпуших😂🤭😅😅

Общи условия

Активация на акаунт