Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа ... през септември

  • 86 783
  • 3 033
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 971
Панди,  няма разлика. Или поне аз не съм а видяла.
Белите не ги соля за изкарване на горчивия сок. От там нататък са еднакви.

# 736
  • Мнения: 7 356
Ех, че сладки крачета! Да стъпва уверено напред малкото юначе!

# 737
  • Мнения: 1 647
Видях сладки палчета! Все на хубави места да ходи!

За чужбинското - умирам си да се разнасям по чужди светове, но с нетърпение очаквам прибирането у дома...
Най-бавно ми минава времето по летищата за на връщане.
Абе като във вица “.....л@йно, л@йно, сине, ама Родина...“
А и вече съм на възраст, в която съм си се “наместила“ в живота и, ако не се наложи, не смятам да се мЕтам зад граница, освен за скитня.

# 738
  • Мнения: 3 809
Аз като изкарала 15 год. в чужбина,мога да кажа,че навсякъде е хубаво,но у дома си е най- добре.Разбира се въпрос на гледна точка и приоритети  и не на последно място финансови възможности или простичко  речено-с пари навсякъде се живее.
Момичета,споделете книга,подходяща за 11г.пикла.Многи се караме за четенето.Не чете нищо освен задължителните книги и ме побърква. Много искам да и покажа,че четенето обогатява.Като почне да чете и постоянно среща непознати думи и като и кажа,че и е беден речника и ми се отвръща,че никоя от приятелките не ги знаела тези думи.Сму и те не четат,бе.Аз съм ги знаела,защото съм била стара ,едно време съм четяла,че било модерно,а на нея и било скучно и т.н и т.н....

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 19:00 от umi zoomi

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
Уми, Само задължителната? Че моя и тва не чете...остави детето.

Пак никви снимки не видОх..цццц...

Искам и аз у чужбината. Казвала съм го, няя се повтарям Wink

Уинд, временно ли ще бачкаш на две места? Аз се пробвах навремето, ама не се разбрахме...и не искам главобол.

# 740
  • Мнения: 1 461
Изпуснах малките крачета! Confused
Кат говорите за патладжани - снощи в ресторанта имаше тиквички,патладжан,чесън и червена чушка,хареса ми доста,но печени ли бяха,задушени ли Rolling Eyes Купих патладжан,имам и тиквички,ма дайте акъл как да ги приготвя?Бяха нарязани на по-едро,като пръчици,освен чушката, де..
Патладжана се осолява и се оставя за някакво време,налЕ?

# 741
  • Мнения: 1 191
Фил, да стъпва смело, юначето! Изтървах снимката Sad
Сис, за Америка, ММ все казва...америка не е това, което гледаш по филмите, за там ти трябват само пижама и работни дрехи и не че трябва да работиш 7 дни в седмицата за да оцелееш, ами просто няма какво друго да правиш, всички са на работа, няма кафета, няма излизания с приятели, обикаляш някой и друг ден по ваканции, има какво да видиш, но основното е работа и пак работа. Той никога не е мизерствал там, от началото е бил с документи, говори перфектно 5 езика, но тук му било най-хубаво, преди това е живял и Германия. А посредните две години е станало направо страшно. Негови приятели от Сиатъл изпращат снимки и той казва, че не може да познае, че това е там. Целия даун таун е почти пуст, там са основните офиси на амазон и други големи компании, всички са хоум офис и няма живот, отделно всички пъви етажи на офиси и магазини са със заковани с шперплат витрини и прозорци, по улиците е пълно само с бездомници. Не те разубеждавам теб, мене си разубеждавам JoyJoyJoy

# 742
  • София
  • Мнения: 18 748
Ще скубна с 200 в чужбина с мм и децата ,тук нищо  не ни задържа.

# 743
  • софия
  • Мнения: 4 180
Фил,изтървах снимката,но съм сигурна,че е бонбонче.
Относно Америка-аз никога не съм живяла там, ходила съм на гости на приятелка в Ню Орлианс и ми изглеждаше интересно,но твърде голяма лудница за живее е. Едва ли във всички градове е так де и все пак не си се представям да живея там. Въпреки че не бива да се заричаме.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
И ние имаме приятели в Орландо и много искам да идем...не са се оплакали, нито искат да си идват.
Само да бяха нейде в Европа и както ни подават ръка да сме отишли 1000 пъти до сега Confused

# 745
  • Мнения: 3 809
Уми, Само задължителната? Че моя и тва не чете...остави детето.


Е,нема как да стане да я оставя...Това означава 20ч. в денонощие да е в тик ток или някое друго приложение.Като коне с капаци са.Знам,че не е само моето,но...това хич не ме успокоява.Все повече се тревожа,виждайки около мен какво расте.Ужас някакъв!

# 746
  • Мнения: 7 356
МУ преди много години спечелил зелена карта. Тръгнал да оправя разни документи, но не успял да се яви на първото интервю в посолството, защото се разболял сериозно.  Има съученик и състудент в Америка, на високи позиции, и определено съжалява, че не е успял да замине и да пробва там.
Аз никога не съм обмисляла Америка. Струва ми се прекалено далечна, и като разстояние, и като начин на живот. Европа е друго нещо.
Имам близък приятел, върл противник на живота в чужбина. Но той е бохем - дай му сбирки с приятели, концерти, обиколки. Начинът му на живот е напълно невъзможен някъде навън. Много сме спорили двамата с него. Той твърди, че законът и редът там се налагат насила, че западняците са като затворници, които нямат никакви свободи и само работят. Аз не съм съвсем съгласна с него, привърженик съм на реда и смятам, че тук имаме нужда от по-строга ръка по отношение на спазването на правила.

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
Уми, Само задължителната? Че моя и тва не чете...остави детето.


Е,нема как да стане да я оставя...Това означава 20ч. в денонощие да е в тик ток или някое друго приложение.Като коне с капаци са.Знам,че не е само моето,но...това хич не ме успокоява.Все повече се тревожа,виждайки около мен какво расте.Ужас някакъв!
съгласна...и аз не харесвам тълпата, ама как? Как да го накарам да седне и да чете?

# 748
  • София
  • Мнения: 18 748
В САЩ на екскурзия,никога не ме е влекла.
Но виж Южна Америка,Нова Зеландия.
Утре съм на работа,казах ли?

# 749
  • софия
  • Мнения: 4 180
И аз утре съм на работа. А не ми се ходи,защото отсега знам, че имам сто задачи за вършене тогава.

Общи условия

Активация на акаунт