Имаме въшки. Какъв препарат?

  • 137 646
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Стига бе, толкова малък ли?! Откъде ги завъди?!
Аз направо се ужасявам от мига, в който ще ни сполети това щастие  Crazy Дъщеря ми е с дълга и къдрава коса и ще ни е много трудно... А моята коса е огромна и ми се реве в перспектива  #Crazy
Извинете за лирическото отклонение  Peace

# 16
  • Мнения: 106
НИКС, просто наистина действа и дори да пропуснеш гнида, май след 2седмици се прави профилактика, ще се изчисти. Има много ситен гребен вътре, ще падат от него, няма да "пощиш" с часове.

# 17
  • Мнения: 490
Малиий, толкова малки , а с такива екстри. Ужас!

Най-ефикасно според мен е бабешкото мазило от гас, мас и оцет/в равни количества, напр.по1лъж./, но детето все пак ми се вижда малко.
Момичетата вече са казали препарат, само бих допълнила - след намазването, ресане със ситния гребен върху бял чаршаф и третиране на цялата къща и семейството. До подстрижка прибягвай в краен случай.
Успех Peace

# 18
  • Мнения: 201
.. от сега нататък му парфюмирай главата, явно е предразположен...


само така се отървахме от гадинките, когато каката беше малка / естествено първо ги унищожите с нещо/. И добре е парфюмът да е мъжки или някой силен!

# 19
  • Мнения: 201
А моята коса е огромна и ми се реве в перспектива  #Crazy

Аз колко съм ревала ... хем ме беше гнус, хем яд, думи нямам ...

# 20
  • Мнения: 191
Оф напаст Божия,не умряха ли тези същества,та само тормозят.И аз съм за Никс,едно време си спомням майка ми ме маза с такова и оттогава до ден днешен не сме се сблъсквали с тях  Hug

# 21
# 22
  • Мнения: 2 673
няма нищо страшно! по чиста главичка се срещат...
Имаше един спрей - японски ако се не лъжа...Избива ги до крак- ВЕДНАГА! аз имам едно гребенче, специално с много гъсти метални, закръглени зъбци..от Гърция ми го донесоха преди мноо години...то и големите гниди чисти.. Mr. Greenна дъщерите преди години изтрепах "морските" буби Mr. Green

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ейййй, за тия гадове не бях чувала от детството ми.

# 24
  • Мнения: 462
И ние днес открихме въшки по всички в къщи след едноседмично драпане по главите... Накупихме разни препарати. Измихме си косите със специален шампоант.  Намазахме се и с оцет. Със сина ми беше лесно - него първо го постригах доста ниско. На него по принцип такава си му е прическата. Има едно перчемче и една опашчица отзад. Но по тези части останаха гниди. Успях да ги изчистя една по една, но мнооого трудно. Проблемът е за мен и щерката. И двете сме с дълги и гъсти коси и сме пълни с гниди (страхотна гнусотия  Sick). Никакъв шанс да се извадят яйцата по този начин. В препарата, с който се михме пише, че унищожава и гнидите, обаче не мога да ги изчеткам - яко са залепнали. С никакви гребени не става. Такъв специален за тази цел нямаме. Една позната ми каза, че й е помогнало за изчистването да се омотае конец между зъбците на гребена. Пробвах - никакъв ефект! Някой не знае ли какво да правя с тези гниди по нашите коси? Как да ги махна? Или, може би, ако са умряли сами ще си паднат???

# 25
  • Мнения: 5 790
И ние днес открихме въшки по всички в къщи след едноседмично драпане по главите... Накупихме разни препарати. Измихме си косите със специален шампоант.  Намазахме се и с оцет. Със сина ми беше лесно - него първо го постригах доста ниско. На него по принцип такава си му е прическата. Има едно перчемче и една опашчица отзад. Но по тези части останаха гниди. Успях да ги изчистя една по една, но мнооого трудно. Проблемът е за мен и щерката. И двете сме с дълги и гъсти коси и сме пълни с гниди (страхотна гнусотия  Sick). Никакъв шанс да се извадят яйцата по този начин. В препарата, с който се михме пише, че унищожава и гнидите, обаче не мога да ги изчеткам - яко са залепнали. С никакви гребени не става. Такъв специален за тази цел нямаме. Една позната ми каза, че й е помогнало за изчистването да се омотае конец между зъбците на гребена. Пробвах - никакъв ефект! Някой не знае ли какво да правя с тези гниди по нашите коси? Как да ги махна? Или, може би, ако са умряли сами ще си паднат???
Купи си Никс на Глаксо Смит енд Клайн.

# 26
  • Мнения: 462
Алекс1, прочетох за Никс-а в нета. Това, което ние използвахме тази вечер съдържа същата активна съставка. Има поне още 10-ина препарата, които съдържат единстено перметрин. Това представлява и Никс-а, за който вие пишете. Освен перметрин, могат да се използват и лекарства съдържащи малатион, пиперонил  и други. Тук няма значение как се нарича фирменото название на препарата. В момента говоря само за антисектидните такива. Иначе има и други начини за борба с въшките... Но не става въпрос за това. Лекарства си имаме вече, но гнидите не падат... Ето това е проблемът! На всичкото отгоре преди малко прочетох, че с каквото и да се трепят от 5% до 35% от яйцата пак се излюпват...

А, иначе, тази нощ ме чака и яко дезинфекциране, изваряване и пръскане  Crazy.

# 27
разбрах 4е този НИКС е спрян от производство...моля ви да ми кайете какво друго е толкова ефикасно като него.... Sad Sad Sad

# 28
значи аз преди 2 дена се излекувах от в1шки бях болна 1 месец нищо не ми помогна нито никс нито нищо само виприн ще ви помогне препоръчвам ви го !

# 29
zna4i VIPRIN napravete go dva p1ti prez sedem dena 6te ostanat m1rtvi gnidi 4istqt se samo pri mokra kosa s1s sitniq greben v1v viprina  i kogato ne e mokra kosata se 4istqt s1s r1ka kogato stoi se 1 4as s1s torba okolo glavata za da se zadushat i se otiva nad mivkata sresva se hubavo kostata i te padat m1rtvi

Общи условия

Активация на акаунт