На море в Турция - тема 72

  • 83 280
  • 806
  •   1
Отговори
# 195
  • sofia
  • Мнения: 688
Антигенния в БГ е 35-40лв, защо си усложнявате живота да го правите в ТР?
Защото го искат и на връщане, направен 48 часа преди минаването. В моя случай агенцията осигурява теста и е без пари.

И кой по-точно ви ги иска? Те казаха хората, ама и аз да се включа. Искат, но 48 часа след, а не преди връщане. Прибираш се спокойно, наспиваш се и отиваш в Рамус- 30лв, мисля че в Кандиларов имаше промоция- за двама 50лв.

# 196
  • София
  • Мнения: 1 412
valerko,това, че на вас ги искат не значи, че е задължително да ги представиш на границата, за да влезеш в България. Ето и Краси написа това, което написах и аз. Синът ми също без тест се прибра от Турция. Направи си го в Русе.
На влизане в Турция, естествено, че не може без тест.
Нямам идея дали ще ги искат, в събота ще кажа, но условието е такова, че се качваш в рейса и показваш теста. Иначе умираш прав ако ти го поискат на границата пък нямаш. На идване само размятахме хартии по гишетата, никой не ги погледна, ама не мога да разчитам, че и на връщане ще е така.

Пак казвам...агенцията с която сме осигурява безплатен антигенен тест, идва бялото турско човече, изсекни се, айде на ти хартията, тешекюлер и АКО я искат на границата я показваш. Не се занимаваш с никакви простотии като се прибереш.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 23:06 от valerko

# 197
  • sofia
  • Мнения: 688
valerko,това, че на вас ги искат не значи, че е задължително да ги представиш на границата, за да влезеш в България. Ето и Краси написа това, което написах и аз. Синът ми също без тест се прибра от Турция. Направи си го в Русе.
На влизане в Турция, естествено, че не може без тест.
Нямам идея дали ще ги искат, в събота ще кажа, но условието е такова, че се качваш в рейса и показваш теста. Иначе умираш прав ако ти го поискат на границата пък нямаш. На идване само размятахме хартии по гишетата, никой не ги погледна, ама не мога да разчитам, че и на връщане ще е така.
Това абсолютно не е вярно, някой си  измисля яко. Видях с очите си на отиване, как трима бяха без тестове и им направиха на място без никакъв проблем. А на връщане няма да кажа какъв късмет извадихме:smiles:

# 198
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Валерко, това си го е въвела твоята ТА, за да не чака по границата, затова без тест не можеш да се качиш в автобуса. В противен случай ви се удължава времето на граница, защото безтестовите изчакват да им въведат данните за карантината. С Версо ли пътуваш? За тях бях чула, че имат такива изисквания..
И ние влязохме без тест в Бг. Никой от здравни власти, РЗи или гранични власти не те задължава да влизаш с тест. Ако нямаш - на границата те поставят под карантина и до 24 ч трябва да пратиш отрицателен тест, за да падне карантината. Лично аз правих в Пловдив в Писанец и не съм стояла затворена дори и преди да ми върнат отговор от РЗи...Даже след изпращането на теста, пропътувах половин Бг....

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 08:56 от AIR

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Само това не разбирам как сте под карантина а обикаляте по лаборатории за тестове?Ами ако сте положителни?Обикаляте си и заразявате.

# 200
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Само това не разбирам как сте под карантина а обикаляте по лаборатории за тестове?Ами ако сте положителни?Обикаляте си и заразявате.
Славейче, айде тогава, дай идея от границата къде да си направиш теста като си с автобус и като те спре пред х. Санкт Петербург в Пловдив, и лабораторията ти е в центъра на града, защото в най-близката не правят тестове?! 😉
А като съм под карантина, която ми е наложена без здр. власти да знаят дали съм болна, не виждам защо като съм им изпратила отрицателния си тест, но не съм получила отговора им все още (имаше пътуващи, които въобще не получиха отговор от РЗИ за отпадане на карантината) да не си обикалям с отрицателен тест в джоба?!
Не мога да се ядосвам, че управляващите ни не са взели адекватни решения как да се случват нещата 😉
Може би трябваше да стоя затворена вкъщи 10 дена след наложена карантина и тогава да отида до лаборатория, при положение, че държавата ми е разрешила в следващите 24 ч реално да си обикалям?! 😁 Може би ти си сетила за друг вариант, за който аз не съм? Сподели, моля! 😉

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 08:48 от AIR

# 201
  • Мнения: 5 920
Само това не разбирам как сте под карантина а обикаляте по лаборатории за тестове?Ами ако сте положителни?Обикаляте си и заразявате.
Е, хубава работа Laughing     То си е заложено в самата наредба, че трябва някак човек да иде до лаборатория и да се тества. А когато отрицателният резултат вече е факт и след като го е пратил на мейла, има пълното право да се чувства свободен да си ходи където си иска. Т.е. правилата на тази "карантина" едва ли са същите като при вече позитивирал тест, ако човек е болен...

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Идея си нямам.Но явно нещата не са обмислени и за това имат вина властите.После защо имало толкова заразени?

# 203
  • Варна
  • Мнения: 765
Няма какво да умуваме по мерките у нас, всички знаем, че мерките у нас са само за парлама, проформа, за да не се излагаме пред света. Уж ги има, де факто ги няма, защото са пожелателни. Това лято на границата на отиване към Турция ни провериха, турците де. На връщане нямаше нищо, никой нищо не провери, не само нас, но и тези преди нас. Сега нали уж заведенията трябва да затварят в 23 часа? Ха познайте дали някой затваря в 23 часа тук във Варна? Всички дискотеки си работят, пукат се по шевовете, и гръмната проверка няма, камо ли пък някакви санкции.

# 204
  • Мнения: 419
Няма какво да умуваме по мерките у нас, всички знаем, че мерките у нас са само за парлама, проформа, за да не се излагаме пред света. Уж ги има, де факто ги няма, защото са пожелателни. Това лято на границата на отиване към Турция ни провериха, турците де. На връщане нямаше нищо, никой нищо не провери, не само нас, но и тези преди нас. Сега нали уж заведенията трябва да затварят в 23 часа? Ха познайте дали някой затваря в 23 часа тук във Варна? Всички дискотеки си работят, пукат се по шевовете, и гръмната проверка няма, камо ли пък някакви санкции.
Преди 3 дни се прибрахме по сухопътен и ни проверих тестовете. Миналия месец пак пътувахме и на отиване и връщане, пак ни провериха.Представяли сме и Хес кодове в Турция, дори 1 я път се връщах до колата да си ги взема. Явно въпрос на късмет.

# 205
  • Мнения: 93
Не Ви разбирам - ние юли месец бяхме с Емералд във Фетие.
Кацнахме в Анталия, с прекрасен Мерцедес пътнически микробус ни извозиха за 3,5 ч до Фетие - бяхме 6 човека. По пътя спряхме за почивка и тоалетна, изобщо, много комфортен трансфер!
А Вие сте си купили трансфер?
Да продължа с моя казус.
  с Емералд- попитах колко струва индивидуалния трансфер от Алания до хотела във Фетие.Защото ако исках да се мотая с автобус и още 50 човека за 4-5 часа след полета,щях по начало да пътуваме с автобус.Цената на Емералд за двама на посока е 180 евро,360 значи.Аз използвах линкове от първа страница на тази тема и си резервирах трансфер за под 300 лв.  двупосочен за двама.Благодаря на Роже!

# 206
  • Мнения: 1 652
Разведряване на есенната обстановка.
Плажът в Олюдениз днес. Водата е 28 градуса.




# 207
  • София
  • Мнения: 4 736
Кои агенции имат самолетни програми освен Емералд? Уж ласт минит промо оферти ама са вдигнали цените на хотелите, които следя 😁

# 208
  • Мнения: 1 539
Да споделя и аз опит - кацнахме на 04.09 вечерта от Анталия. Мъжът ми мина, защото е ваксиниран, дъщеря ни е на 12 и "й простиха", а мен ме сложиха под карантина, като обясниха, че разполагам с 24 ч да преставя отрицателен тест на РЗИ София. Когато си под карантина имаш право на посещение в болнично заведение или лаборатория, съгласно заповедта на МЗ. Така че на 05.09 направих антигенен тест, изпратих го на РЗИ и на 06.09 преди обяд получих мейл, че карантината е премахната.

# 209
  • Мнения: 1 738
Още малко и приключва нашата почивка в Лонисера резорт и спа, малко отзиви и впечатления:
Голям и добре уреден хотел, всичко ти е на "една крачка ", подходящ за семейства с малки деца, повечето почиващи са такива. Ориентиран преди всичко към руско говорящите, дори на  единия басейн ни пуснаха руско радио.
Храната поне за нас е еднообразна, гладни не сме останали, но не сме очаровани.Интернет има почти навсякъде, чисти се всеки ден, в стаята предлагат мин.вода, сода и чай/кафе, ние сме на вода не ни пречи.
Единодушно компанията решихме,  че това не е нашият хотел, голяма лудница, но си прекарваме супер.
Определено за нас са подходящи хотели като Аквасис в Дидим, много хора, но и голяма площ, тук всичко е някак сбито.
Решихме да приключваме с Турция(освен пазар), следваща почивка-Египет.

Общи условия

Активация на акаунт