На море в Турция - тема 72

  • 84 377
  • 806
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 422
Бил е 20 евро сега е 180 лири...това е намаление, а не покачване, вече са стоките може да има покачване.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Поредният гаф на Емералд! Аз ви разказах за моите неволи , явно и много други са пострадали от тях ! За себе си  ги зачеркнах от списъка с агенции!

Без да съм им фен все пак по неволя ги ползвам понякога , най малкото за справка и сверяване на часовника - все пак са най - големите за Турция , едва ли са виновни . Нещо замислено и оперирано сигурно от 50 ТА за примерно 20 самолета се е събрало в ЕДИН и мноого възможни часове , летища , маршрути се е превърнало в 1 тюрлюгювеч  ! Говорих с близка ТА -от около 50 автобуса пуснати за Турция 2019 , миналата и тази година са 5 - 6 и то не цели автобуси , а някакви групажи на 5-6 ТА да скърпят 1 , често даже непълен или полупразен ! Като си припомнихме една ЧНГ в Тусан преди няколко години бг.групата ни беше около 550 човека щяха да  умрат от смях през сълзи , миналата ЧНГ са правили групички по 5 - 10 човека Sad

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 3 779
Да, Peterky, гаранция не им е лесно на ТО/ТА, Ковид-чо им разказа играта, както и на нас де, но защо негативите да са винаги на сметката на клиента? Защото не им се връщат пари, от които те имат нужда, а клиентът не! И аз искам 2-3-ма да ми дадат по 1000-2000-3000 лв, които да им върна след година, при това без лихва, но желаещи няма, нали? Още си спомням кореспонденциите с нашия ТО за провалената ни майска почивка 2020 г. Благодарение на това, че съм тъпо и упорито парче, всичките ни имейли бяха бяха абсолютно идентични, copy/paste на предишния.... "Предлагаме Ви ваучер валиден до..., Много Ви благодаря и моля на основание, чл.., ал..., т... от.... да възстановите заплатената от мен сума по посочената банкова сметка" и така N на брой пъти! Не мога да се оплача, още същата година използвах сумата за почивка на нашето море, но горчилката остана!

# 183
  • Мнения: 419
Бил е 20 евро сега е 180 лири...това е намаление, а не покачване, вече са стоките може да има покачване.
20 Евро е в хотел в Кушадасъ, в медицинския кабинет на хотела. В държавната болница в Измир е 180 лири. Идеята бе че няма значение къде го правиш, разликата в цената е минимална. И Аз лично не бих си причинила неудобството и да бия път до някоя болница за разлика в цена от 10 - 20 лв или по малко . Тестовете като цена не вярвам да се променят толкова. Не мога да кажа на 100 %, за първи път правим в болница.

# 184
  • Мнения: 711
Антигенния в БГ е 35-40лв, защо си усложнявате живота да го правите в ТР?

# 185
  • Мнения: 98
Здравейте,Някой ползвал ли е самолетната програма на Абакс за Анталия да сподели дали всичко с организацията е ОК?

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 3 779
Абакс не са особено силни за Турция, или поне аз не знам. Друг е въпросът, че изобщо не ги харесвам, включително и за дестинации, които уж са им силни. Лично мнение, от личен опит.

# 187
  • Мнения: 514
Да продължа с моя казус.
  с Емералд- попитах колко струва индивидуалния трансфер от Алания до хотела във Фетие.Защото ако исках да се мотая с автобус и още 50 човека за 4-5 часа след полета,щях по начало да пътуваме с автобус.Цената на Емералд за двама на посока е 180 евро,360 значи.Аз използвах линкове от първа страница на тази тема и си резервирах трансфер за под 300 лв.  двупосочен за двама.Благодаря на Роже!

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Вие на летището в Алания или Анталия ще кацнате?

# 189
  • Мнения: 514
И, извинявам се,в Анталия кацаме

# 190
  • София
  • Мнения: 1 422
Антигенния в БГ е 35-40лв, защо си усложнявате живота да го правите в ТР?
Защото го искат и на връщане, направен 48 часа преди минаването. В моя случай агенцията осигурява теста и е без пари.

# 191
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Антигенния в БГ е 35-40лв, защо си усложнявате живота да го правите в ТР?
Защото го искат и на връщане, направен 48 часа преди минаването. В моя случай агенцията осигурява теста и е без пари.
Не, не ги искат. Т.е. не е задължително да имате тест при влизане в България. Колко пъти сме го "дъвкали"? Поставят ви под карантина, а вие след като се приберете, в рамките на 24 часа правите тест, изпращате го на e-mail, който ви дадат и ако резултата е  отрицателен ви пада карантината.

И да допълня Viliianka. В Рамус (а и не само) антигенния тест е 30 лв.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 422
Антигенния в БГ е 35-40лв, защо си усложнявате живота да го правите в ТР?
Защото го искат и на връщане, направен 48 часа преди минаването. В моя случай агенцията осигурява теста и е без пари.
Не, не ги искат. Т.е. не е задължително да имате тест при влизане в България. Колко пъти сме го "дъвкали"? Поставят ви под карантина, а вие след като се приберете, в рамките на 24 часа правите тест, изпращате го на e-mail, който ви дадат и ако резултата е  отрицателен ви пада карантината.

И да допълня Viliianka. В Рамус (а и не само) антигенния тест е 30 лв.
Не, напротив, ИСКАТ ГИ. А дали на границата ще ги искат е друга бира. В петък брат ми ще се тества, в събота тръгваме. На идване пак беше така, 48 часа преди минаване му искаха антигенен, тогава си го плати той.

# 193
  • Мнения: 797
Ние се върнахме преди 10 дни от Анталия, бяхме с автобус и тъй като водача изрично ни каза да не си правим устата за безплатните антигенни тестове ( че няма кой да ни чака ), поне 20 човека,които бяхме без тестове  ни сложиха под карантина, дадоха ни листче с имейл на РЗИ-Хасково, пристигнахме към 8 часа в Пловдив, но реших, че трябва да поспим малко, към обед тръгнахме да правим тестове, но за съжаление изпуснахме евтините - в Пето ДКЦ в Тракия е 20 лв, но работи лабораторията до 12 часа. Та се набутахме в "Синево" - за 36 лв, ама здраве да е.След излизането на тестовете, ги пратих на имейла и до един час имах отговор, че вече не сме под карантина, което е похвално - действат бързо.

# 194
  • Русе
  • Мнения: 7 057
valerko,това, че на вас ги искат не значи, че е задължително да ги представиш на границата, за да влезеш в България. Ето и Краси написа това, което написах и аз. Синът ми също без тест се прибра от Турция. Направи си го в Русе.
На влизане в Турция, естествено, че не може без тест.

Общи условия

Активация на акаунт