Развеждам се, а нямам доходи

  • 9 948
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 263
Решението е във ваксините, там трябва да се фокусира. Обаче ако е с антиваксърски убеждения става много трудна работа. Както разбирам може да се отложат с бележка от личния, може да се пробва пак, да се търси някакъв вариант. Иначе други няма, този няма да гледа детето си, щом тръгва с мръвките от хладилника и гледа да не се мине с някой лев повече за собствените си жена и дете.

# 61
  • Мнения: 9 869
Ще пропусна всички детайли от напоителният пост. Имам само два въпроса.
1. Защо ти е по-лесно да се откажеш от родителските права, отколкото да получиш помощ от организация?
2. Защо си сигурна, че ако мъжът ти получи правата и я гледа ще се справи, но няма да се получи, ако го прави само, докато си нощна?
той не желае да я гледа за да работя нощни смени,не желае изобщо да се разберем някак си да организираме работата си и дните за да може и двамата да работим и да я гледаме като това няма да е вечно а за година докато започне градина,а няма как да откаже да вземе правата ,защото така или иначе като се стигне до социални и ще видят, че аз нямам доход и няма как да я гледам. Нямам нищо против организациите,но аз искам да работя и да се издържам,не те да ме издържат, те са временно решение, а аз търся решение за по-дълъг период ,докато детето започне да посещава градина
Болдатото напълно противоречи на това ''Всеки се бори да,това искам да направя и аз,неискам да чакам на организации и на милост...''
Нали търсиш решение, докато детето  тръгне на градина, т.в. временно такова? Противпречиш си с всеки пост и явно вече си  взела решение. Каква е целта на темата всъщност?

# 62
  • Мнения: 31
Всяка нормална майка обича детето си. Ти обаче си се фиксирала върху детето си по един ненормален начин. Може и това да е причината мъжът ти да те напусне. Антиваксърските ти писания ги пропускам.
Пропуснете и темата ако искате,лесно е отстрани !И не ,не съм антиваксър,аз лично имам всички ваксини, включително за Ковид, за детето си така съм решила. Още една грешка,не ме е напуснал той,аз него, но нямаше как аз да се изнеса от вкъщи, за това съм написала, че той си е заминал.

# 63
  • Мнения: 2 506
Mисля, че най-безболезнено ще бъде баща ти да гледа детето. Не си казала, че е съвсем неможещ. Мъжът ти, дори и да се съгласи, ще бъде напълно вкиснат и съвсем скоро ще вдигне белия байрак и ще те насади на пачи яйца. Ти ще домакинстваш и готвиш, баща ти временно ще се справи. Рано или късно, ще трябва да отделиш детето , за да ходи на градина и пак ще си притеснена. С баща ти ще успеете да се справите. Дори, сметките ще намалеят малко, ако живеете заедно.
За ваксините трябва да търсиш решение и да не се оставяш на въпросната педиатърка. Нали за всеки случай се преценява и преглежда детето дали може да му се поставя ваксина.

# 64
  • Мнения: 15 129
Мъжът 5 години се е влачил с нея по клиники, а накрая си тръгва със замразената пържола. Авторката в общинско жилище тегли заем за нов телевизор.

Авторке, какво не ни казваш?

П.п. редактирам се - не е теглила заем, а си е продала златото.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 21:01 от -Narcissa-

# 65
  • Мнения: 2 093
Какво си работила преди ? Какво образование имаш ?Само на неговите доходи ли си разчитала винаги ?
И никой не те напада , бяха ти дадени много полезни съвети .

# 66
  • София
  • Мнения: 38 961
И всъщност те се разправят от година и половина, а авторката няма План Б!
Аз лично съм със стабилен брак /горе-долу/, а винаги имам План Б, В, Г и Д!
И сега решила да пита във форума...Да бе да...

# 67
  • София
  • Мнения: 971
Ако детето, вследствие на ваксините е развило някакво заболяване, може да взима инвалидна пенсия, а авторката да стане личен асистент! (Не разбрах дали има поражения от ваксините, нямам време да чета сега)

# 68
  • Мнения: 11 517
Типично - нападки, нападки, размахване на пръсти ... На кого и как помагате с това?

Антиваксърски настроения имала авторката? Вие наред ли сте? Трябва детето и да има трайни увреждания ли за да откаже ваксини? Аман от ваксъри - фанатици!

Не е ясно от кой град си, но проблемът с търсене на градина за неваксинирани деца е доста общирен. Струва ми се, че ако можеш да поемеш денем още 1 детенце, в подобна на вашата ситуация ще можеш да закърпиш двата края.
Също ако си пуснеш обяви по градските групи, че чистиш домове и съответно мъжа ти се съгласи в този период за 2-3 часа да гледа детето /или намериш друг вариант кой да го гледа на по-ниска цена/ ще можеш да си помагаш финансово допълнително.
Във ФБ има групи "Търся работа" или "Фриландсъри, свободни професии" и там хората си казват какво търсят и могат - пиши, пък може някой нещо да предложи за надомна работа.

# 69
  • Мнения: 7 455
Винаги съм имала резервен план, даже два, един за семейството, друг за работата. Налагало ми се е за съжаление да прибегна до тях. Да чакаш на мъж да те издържа е голяма грешка.

# 70
  • Мнения: 2 013
Това да ходиш по инвитро процедури, не е за един ден, ходенията по болници за бебето също. Малко или много води до натоварване и стрес особено при жената, да не коментирам и отношението на мъжа й към нея. Не всеки има силна психика, нормално е да не мисли предварително за планове.

# 71
  • Мнения: 928
Имаше една програма, ако детето не посещава ясла/градина и родителя го гледа даваха заплата. Не зная дали още я има, но може да питаш. Мисля, че беше в бюрото по труда.
Ако си в голям град нещо почасово, за по 3-4 часа. Баща ти няма ли да може за толкова да помогне. След като ви е отгледал сам, знае колко е трудно, смятам, че ще откликне за няколко часа.

# 72
  • Мнения: 6 263


Антиваксърски настроения имала авторката? Вие наред ли сте? Трябва детето и да има трайни увреждания ли за да откаже ваксини? Аман от ваксъри - фанатици!


Ами  тогава дай всички да откажем ваксините, щото и мойте вдигаха температура и по ден два не бяха съвсем добре... И да се върнем 100-150 години назад, когато жените са раждали по 4-5 деца, за да може да оцелеят 1-2. Звучи готино, нали?

# 73
  • Мнения: 11 517


Антиваксърски настроения имала авторката? Вие наред ли сте? Трябва детето и да има трайни увреждания ли за да откаже ваксини? Аман от ваксъри - фанатици!


Ами  тогава дай всички да откажем ваксините, щото и мойте вдигаха температура и по ден два не бяха съвсем добре... И да се върнем 100-150 години назад, когато жените са раждали по 4-5 деца, за да може да оцелеят 1-2. Звучи готино, нали?

За твоите деца решаваш ти. За нейното тя! Твоето одобрение и мнение за решението за ваксини никому не е нужно.

# 74
  • Мнения: 6 263
Всъщност не е така, при падане на процента на ваксиниране под 90-95, вече ефекта се губи. За това антиваксърските тъпотии далеч не са безобидни като другите конспиративни теории.

Общи условия

Активация на акаунт