Развеждам се, а нямам доходи

  • 9 931
  • 246
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 998
Сега си в паника, като се поуспокоиш  прочети пак коментарите и може да ти допадне нещо. Най-добрият вариант е може би детегледачка, имаш ли съседи, да говориш и с тях?
Мъжът ти е постъпил доста безотговорно, сякаш не знае какви са ти възможностите. Потърси го пак и му кажи, че имаш нужда от помощ, поне докато си стъпиш на краката.

# 46
  • Мнения: 31
Много въпроси й зададохме, а отговор няма, иначе гледам е сменила името на темата. Дори не обясни за ваксината каква реакция е направило детето, щото тя реакцията може и да е само зачервяване и подуване (нормално) около мястото, а може и да е само предтекст. Само дето се хабих да й мисля варианти!
За детегледачките с БГ не знаех, че може и без образование и някаква "тапѝя".
не съм сменила аз името на темата,недейте да нападате без да знаете

# 47
  • Мнения: 9 772
Ще пропусна всички детайли от напоителният пост. Имам само два въпроса.
1. Защо ти е по-лесно да се откажеш от родителските права, отколкото да получиш помощ от организация?
2. Защо си сигурна, че ако мъжът ти получи правата и я гледа ще се справи, но няма да се получи, ако го прави само, докато си нощна?

# 48
  • Мнения: 1 998
Сама казваш,че не поемал сериозни грижи, как точно реши, че ще се справи ако му отстъпиш родителските права, ще стане по-грижовен?
На твое място бих го накарала да плаща, въобще не би ми пукало,че ще ми се обяснява как плащал, поне докато си стъпя на краката. Така ли иначе трябва да плаща за детето. Ако плаща ще платиш и за детегледачка, с професионален опит, ако толкова те тревожи, че е непозната, по-добър вариант е от него.

# 49
  • Мнения: 7 365
Всяка нормална майка обича детето си. Ти обаче си се фиксирала върху детето си по един ненормален начин. Може и това да е причината мъжът ти да те напусне. Антиваксърските ти писания ги пропускам.

# 50
  • Мнения: 6 196
Кофти мъж си избрала, но вече е свършен факт. Намери някакво решение да можеш да работиш. За ваксинирането, нямаше ли някакъв вариант да си извадиш становище, че детето не подлежи на ваксиниране по медицински причини- заради реакциите? Или поне като по-голямо опитай отново да поставите някоя от ваксините, може вече да не прави такива реакции. След което на ясла, градина и можеш да работиш. За други варианти вече не се сещам, всичките са платени, дори някоя баба от блока да вземеш, считай едно 4-500 лв/месец ще отиват по нея, 5 дни в седмицата грижи за дете не са лека работа. Зависи каква професия имаш и какво можеш да работиш, но все пак ако не е нещо високо платено, малко се обезсмислят този вариант. Също нямаш ли право на някакви социални помощи, знаем, че в някои етноси това си е направо професия, можеш и ти да опиташ ако не си го направила. Интересувай се, начини винаги има, просто се опитай да се успокоиш в момента и да мислиш малко по-трезво.

# 51
  • Мнения: 14 833
Прочетох темата.
Според мен детето е направило реакция към ваксини те, но това е било доста отдавна и най важното няма никакви последици
Така че спокойно може да го дадете на градина. Педиатърът да даде документ за отлагане на ваксини те. Не виждам смисъл да го държите до 4г в къщи, а да нямате хляб на масата

# 52
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 350
Точно така, изобщо забрави да си седиш вкъщи и да гледаш детето. Почвай да търсиш начини да си извадиш бележка за ваксините и да започва градина.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 006
не съм сменила аз името на темата,недейте да нападате без да знаете
Може и аз да бъркам. За ваксините не разбрах дали точно те са пробема или вие така сте си решили с бащата. Най-голямата загадка е, защо аджеба си родила от този... не знам как да го нарека... и то дори не е случайно, а 5г. опити и 4 инвитрота - това е много физически за теб и психически за двамата. Ама както и да е, резутата е на лице. Не разбирам само как може да не искаш помощ от организации и подаяния, а си съгласа да се откажеш от родителски права? Той не я бил окъпал за 3г. и опразнил хладилника, като си тръгнал преди, ти мислиш, че ще я гледа?? Че и свекърва ти работи, няма да може и на нея да я метне. Не каза за работата хоум офис или изцяло от вкъщи какъв е проблема??

# 54
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
При условие,че детето няма ваксини,не може да постъпи в детска ясла.Нали имаше изискване за ваксини?
Значи и остава варианта да намери кой да го гледа и да започне работа.

# 55
  • Мнения: 31
Ще пропусна всички детайли от напоителният пост. Имам само два въпроса.
1. Защо ти е по-лесно да се откажеш от родителските права, отколкото да получиш помощ от организация?
2. Защо си сигурна, че ако мъжът ти получи правата и я гледа ще се справи, но няма да се получи, ако го прави само, докато си нощна?
той не желае да я гледа за да работя нощни смени,не желае изобщо да се разберем някак си да организираме работата си и дните за да може и двамата да работим и да я гледаме като това няма да е вечно а за година докато започне градина,а няма как да откаже да вземе правата ,защото така или иначе като се стигне до социални и ще видят, че аз нямам доход и няма как да я гледам. Нямам нищо против организациите,но аз искам да работя и да се издържам,не те да ме издържат, те са временно решение, а аз търся решение за по-дълъг период ,докато детето започне да посещава градина

# 56
  • France
  • Мнения: 12 870
Когато сам си копаеш гроба...

# 57
  • Мнения: 14 931
Не съм запозната, но фондът за ин витро не поемаше ли частично разходите и то до три опита?

За доходите, помощите не са вариант. Етносът не получава по 200 лв на дете месечно.
Работа ксто детегледачка, докато гледа своето дете. Друг вариант засега не виждам.

# 58
  • Мнения: 1 998
Всяка нормална майка обича детето си. Ти обаче си се фиксирала върху детето си по един ненормален начин. Може и това да е причината мъжът ти да те напусне. Антиваксърските ти писания ги пропускам.

Това не е оправдание на съпруга да я остави така, че и детето не е виновно. Доколкото разбирам го прави за втори път, може да реши да се връща пак, ако го приеме обратно, ще се повтаря ситуацията, с цел манипулация.

# 59
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 350
Ако момичето е продавачка или работи в банка на гише, каква работа от вкъщи?

Мъжът ти може да не ще много работи, ама има дете, така че ще му се наложи или да дава пари, или да я гледа. Не може ли да действаш чрез свекърте, те да му налеят малко акъл в главата или и те са пустиняци като сина си?

Общи условия

Активация на акаунт