Мокро помещение или баня?

  • 2 016
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 269
Бих го оставила мокро помещения, винаги съм искала такова и никога съм нямала. Втора тоалетна нямам идея какво бих я правила.

# 16
  • Мнения: 40 924
Ще се радвам да получа аргументирани мнения. Simple Smile

Не можеш да получиш аргументирани мнения, защото това не е математика, където 2+2=4. Тук всяко мнение е субективно, а ти най-добре си знаеш какво ви е важно. Аз съм родена в стара кооперация,  с големи стаи и тавани на 230 см, но само с една баня и една тоалетна. И в нея живяхме нормално баба, 2-ма възрастни и 2 деца. И не ни е пречело. Други не могат без две тоалетни, че и две бани. Според мен с малко организация става. И ако не сте всичките поспаланковци, които спят до последния момент и накрая трябва за 15 минути и четиримата да се приготвят сутрин. Ако е така няма да стане. Но ако ставате по различно време не виждам проблем. Но пак си е индивидуално. И с една баня/тоалетна имаш двойно по-малко миене... Много хора пък си слагат пералня и сушилня една върху друга в гардероб в коридора и нямат проблеми.

Цитат
При нас размерите на помещението са 1,20м на 1,50м. Мен ме притеснява, че ако се опитаме да вмъкнем и сушилня там, ще стане натрупано.

Ако направо беше написала това изобщо нямаше да пиша горното. 1,2 х 1,5 дава предостатъчно място И за тоалетна, И за пералня +сушилня (една върху друга). Дай скица на помещението с размери и къде е врата, къде е тоалетната, къде е каналът за мивката (макар че канали и изводи за вода се местят).

# 17
  • Мнения: 8 952
Ние избрахме да имаме мокро помещение и изобщо не съжаляваме!
Не мога да си представя къде щях да сложа всичко, което държа там.
То не е само пералнята. Нагоре имам рафтове. Препарати, пособия  и т.н.
Страхотно удобство е да имаш отделно мокро помещение!

Четири човека сме също и никога не ни е било проблем, че трябва да си делим една баня с тоалетна.

# 18
  • Мнения: 2 352
Не бих се лишила от тоалетна. 3-ма сме за момента, на път е още едно дете. Сега се случва да ни е малко една тоалетна, какво остава за по- късно, направо не ми се мисли.
При нас е малък апартамента и единственото място за пералня е в коридора, над нея сме поставили сушилня.
По- добре натрупано, от колкото неудобно и непрактично.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Имате две бани/тоалетна. Има ли възможност да поставите в сухата част на голямата баня пералнята и сушилнята една върху друга с адаптър?  Така малката би могла да си бъде тоалетна.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 006
Имате две бани/тоалетна. Има ли възможност да поставите в сухата част на голямата баня пералнята и сушилнята една върху друга с адаптър?  Така малката би могла да си бъде тоалетна.
Тя има възможност това да го направи във втората малка тоателна, която се оказа, че не е хич малка, така че темата се изчепа.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Тези размери позволяват поставянето на сушилня върху пералнята И място за тоалетна.
И аз това щях да напиша.
Ние сме ползвали 5 човека 1 тоалетна и никога не е било проблем. Все пак човек прекарва вътре 2 минути. За банята обаче са ставали опашки. (Отделни са ни) Някои се къпят по час. Но вие така или иначе място за две бани нямате.

# 22
  • Мнения: 2 288
За мен втората тоалетна е задължителна, израснала в апартамент, 4ма души с една тоалетна и беше кошмар.
В новото ни жилище имахме килер със съседна страна на банята, направихме го втора тоалетна + пералня и сушилна (едно върху друго) с микроскопична мивка .
 Двете  ни деца на 3.5г и 5г използват тоалетна по едно и също време ....
Цял живот с една тоалетна, не, не си давам втората - никога 😅

# 23
  • Мнения: 294
Здравейте!
Малко се включвам в чужда тема, но е точно подходящата..май.
Имаме следното помещение(това в ляво 2.2м2) )
Скрит текст:
Размери 1м - 2.2м.
Иска ми се вътре да се побере поне малка тоалетна(ъглова може би), пералня и малка мивка.
Гледах идеи за мивка и под нея пералня, но не знам колко е практично. А в бъдеще ще се  мисли и за сушилня.
Благодаря предварително за идеите.

# 24
  • Мнения: 2 288
Здравейте!
Малко се включвам в чужда тема, но е точно подходящата..май.
Имаме следното помещение(това в ляво 2.2м2) )
Скрит текст:
Размери 1м - 2.2м.
Иска ми се вътре да се побере поне малка тоалетна(ъглова може би), пералня и малка мивка.
Гледах идеи за мивка и под нея пералня, но не знам колко е практично. А в бъдеще ще се  мисли и за сушилня.
Благодаря предварително за идеите.

Според мен в дъното да сложите пералня със сушилня над нея, един моноблок С възможно най-ниска компактни размери и малка мивчица, защо не. Това няма да ви е най-удобното решение, но можете да слагаъкоша с прането върху капака, но ще трябва да  прескачате малко. Друг момент е, че това няма да ви е основана тоалетна, може да направите компромис, аз бих 🙂

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Трудно ми е да си представя как ще се сложи тоалетна и пералня със сушилня. Все пак трябва да се вадят/слагат дрехи, което означава да си представите на къде ще се отварят вратичките на уредите, къде ще стоят легените, къде вие ще застанете/клекнете за да ги обслужвате.

Ако приемем, че така си представяте ъгловата тоалетна?


От друга страна не е само до място, но от скицата се вижда къде е канализацията - споделя се обща такава със съседната и ако си преставяте, че ще я преместите в ъгъла до вратата на банята (а самата врата да се отваря навън), то следващия въпрос е как ще прекарате канализационната тръба на 2м?
От страната на пералнята/отгоре/сушилнята, тръбата трябва да направи 2х45градуса, което е ок. След това пътува 2м и в ъгъла ще и се наложи да направи 135 градуса, което е против всички правила. Една таква тоалетна ще се запушва непрекъснато.

Опитайте други варианти за разположение, като не забравяйте, че канализационната тръба трябва да има наклон през цялото време от 2см на всеки линеен метър. Т.е. ако е 2м, то от страната на тоалетната чиния трябва да повдигната 4см. Същото важи и за включването на пералнята към канализацията.

Ако по някакъв друг начин си представяте разположението на пералнята (примерно по стената, която е обща със съседната тоалетна), то ще има ли място за обслужване на двата уреда? В момента, като замеря една 7кг пералня с напълно отворена врата отиват към 107-108см. Ако се отвори само на 45грдуса вратичката са около 100см - но на вас 100см са без замазката на 2те стени, които може да ви изядат общо 2-5см от тези 100см.

Аз лично бих вложил усилие и мисъл как да сложа пералнята и сушилнята в голямата баня като:
- преместя мивката от другата страна до тоалетната, обърна вратата на банята да се отваря навън (така ще има достатъчно място за по-голяма мивка) и вече има предостатъчно място за голямо душ пространство и място за двата уреда.

В малката баня пък бих сложил втори душ, в средата на помещението, с тръба преминаваща в окачения таван или душ над мивката и така бихте имали пълноценни 2 бани с тоалетна и пералня със сушилня в голямото помещение.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 00:08 от julian

Общи условия

Активация на акаунт