Мелничка за отпадъци за мивка

  • 2 648
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Ами на някои им се сменят четките. Ние с niljaniljo сме в отбора на Ge. Както и да си суча устата, уникално нещо е. Сега Синукса, е по-слаба на мощност но е малко по-различна и мели всичко. Е лажичка не съм пробвал, само една от сироп за кашлича, ама си я смля.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз и кошче имам на вратата на шкафа под мивката, мелничката не му пречи.

# 17
  • Мнения: 4 074
Специално при GE,, попадането на метален предмет се отличава със звук/спираш и отстраняваш предмета/ и при изваждане е деформиран и "назъбен".При пластика може и да бъде смлян, но зависи от големината. z. b лъжичка/чашка за дозиранене на лекарства/сироп.
Дебело парченце стъкло,може да блокира ножовете,но се демоннтира и отстранява.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 10:56 от niljaniljo

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Аз ползвам Тека от 5 години и препоръчвам с две ръце. Изключително удобно ми е.
 И да използвам темата - почиствате ли с препарат евентуално? Аз я мия с веро, с гъбичка бъркам вътре отгоре през отвора Simple Smile ръцете ми са малки та става.
Понякога меля лед, стари лимони ... и това е.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 423
Моята я чистя с гореща вода и сода (така пишеше в инструкцията ѝ), отделно и аз меля лед и лимони понякога

# 20
  • Мнения: 4 074
Моята я чистя с гореща вода и сода (така пишеше в инструкцията ѝ), отделно и аз меля лед и лимони понякога
Смилането на цитросови кори с цел дезодориране, са отразени при всички "мелачки", но  са с временен ефект и  компонент наличните етерични масла, съдържащи се в остатъците/кората на смоменатите.
Студената вода или лед, втвърдява мазнините и ги прави по-лесно изтласкаеми към ВИК мрежата.,но инструкциите в конкретния случай на уреда са за предпочитане.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 16:12 от niljaniljo

# 21
  • UK
  • Мнения: 2 842
Леле прочетох темата и яко се зарибих, преди години живях в щатите и там има във всяка кухня. Сега ме подсетихте, колко удобно беше. Знаете ли как се казва на английски? Скоро ще правя нова кухня и мисля да си сложа.

# 22
  • Мнения: 158
Може ли линк към модела quote author=Mrs. L link=topic=1365143.msg43408821#msg43408821 date=1630654423]
От 20 години имам GE. Един от най-полезните ми уреди. Всичко минава през нея - динени кори, обелки, остатъци по чиниите... За едрите кости вече niljaniljo каза.
Случва ми се като отида на място без мелница за боклук, да се чудя къде точно се изхвърлят всички тези неща...
[/quote]

# 23
  • София
  • Мнения: 11 713
Леле прочетох темата и яко се зарибих, преди години живях в щатите и там има във всяка кухня. Сега ме подсетихте, колко удобно беше. Знаете ли как се казва на английски? Скоро ще правя нова кухня и мисля да си сложа.
зная го като:  garbage  dispensers

# 24
  • Мнения: X
Garbage disposal. Незаменим уред.

# 25
  • Мнения: 1 194
Iva 1995 моделът е стар и не намирам линк. GFC 501F - това пише на мелницата ми.

# 26
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
GreenP. Чак си нямаш и на представа, какъв кеф доставя тази машинка и какво удобство. Нищо че е с един мотор и ножове.
https://youtube.com/watch?v=xAhVAAV23k0&feature=share ето нагледно

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 09:54 от Vasil Vasilev 676271

# 27
  • Мнения: 4 074
Iva 1995 моделът е стар и не намирам линк. GFC 501F - това пише на мелницата ми.
Да, така са  обозначени моделите. При мен е GFC 2326.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
И аз съм ЗА. Ползвам от около 12 години. Една я изгорих, аз си бях виновна  - с доста голям камък. Веднага си сложих друга. Преди имах Тека, сега е Пирамис.

Мощността има значение - колкото по-мощна, толкова по-добре според мен.

# 29
  • Мнения: 107
Четох, четох и сега ме вкарахте в чуденка: Franke Turbo Elite TE-75 или TEKA TR 750 Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт