последствия от раждане

  • 6 414
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 052
На мен ми направиха епизотомия? (май така се казваше разреза), или един вид ме срязаха отвън, към ануса (което после други доктори казаха, че е грешка, правило се към единия крак). Конците сами си паднаха. Имах проблеми, демек зарастваше около 2 седмици. Не съм правила нищо повече за личната си хигиена от преди. Последствието е освен, че имам хемороиди, които не желаят да изчезнат и вече си мисля за операция, е че шевът го усещам с някои гащи или панталони, които вече подарих.
Платих малка цена, на фона на това което чета по-горе.

# 16
  • Мнения: 11 004
Както пишете, излиза, че само нормално раждалите мами имат стрии, увиснали бюстове и кореми, и излишни килца  newsm78

# 17
  • Мнения: 8 505
Родих с епизиотомия.За около месец се възстанових напълно.Други последствия няма-кг,стрии и т.н.

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Първият път родих с вакуум, епизиотомия и доста шевове - до две седмици вече си седях на д*то спокойно, а лохиите бяха до около 40-я ден. Излишните кг ги махнах до годинката на Ради без диети и ограничения.
Вторият път родих бързо, лесно и с един шев. Като излязох от болницата не ми личеше да съм раждала.
Бюстът ми си е същия от преди първото раждане (кърмих и още кърмя). Mалко kоремче винаги съм си имала, но в никакъв случай не е увиснало Peace

# 19
  • Мнения: 3 334
    За супер леката си бременност,имах едно не толкова леко раждане   
и аз бях в същата ситуация.Възтанових се за около 2 седмици,защото с епизотомията....................не ми се говори просто.Килограмите още ги възтановявам,стрий имам малко на корема,но не се забелязват,защото са малко над триъгълника.Само искам да вметна,че при всеки е различно.

# 20
  • Мнения: 4 668
Не е задължително да има последствия . Аз нямам нито един шев , нямам стрии , възстанових си килограмите ( 45 ) много бързо , гърдите ми също не са се променили ( кърмих малко обаче , към 40 дни ) .
Иначе за раждането - според мен беше много трудно и гадно , според доктора - супер нормално  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 030
Нямам нито 1 стрия, нито увиснала кожа, нито килограм към теглото отпреди да забременея / още с раждането коремът ми стана напълно плосък/. Обаче ми зашиха епизиотомията с копринени конци, които после не свалиха както трябва и 4 месеца след раждането не можеха да зарастнат шевовете...Оказа се, че има парченца от конците вътре в шевовете Close Накрая като се подадоха сама си ги извадих и за няколко дни се оправих...Ама тези 4 месеца как ми беше - нито да седнеш нормално, нито да облечеш нещо стегнато, да не говорим от постоянното киснене в смрадлика и йодасепт и .....гадно си беше

# 22
  • Мнения: 2 040
Никакви последствия нямах след раждането и ако не ме оптягаха отдолу конците, още на другия ден щях да съм напълно възстановена ..
Нямах нито стрии, нито провиснал корем или кожа, а пък и килата свалих веднага след раждането, освен 1-2 отгоре само, но не пречат,  те да са само ..  Grinning

# 23
  • Мнения: 6 315
Никакви. Имах епизиотомия, която за 1 седмица зарастна, конците си паднаха сами.

# 24
  • Мнения: 510
Най-много ме дразнят стриите, които получих по корема. Добавям няколко килограма отгоре+целулит. Бях с вътрешни и външни шевове и предполагам, че конците опъваха, защото близо месец след раждането продължавах да имам неприятни усещания на мястото на епизиотомията. Получих също хемороиди и раничка на шийката на матката, която доведе до други последици, които още не съм излекувала.
Брей, колко работи станаха  newsm78 не се бях замисляла досега.

# 25
  • Мнения: 942
Освен стриите по корема и килцата отгоре(добре си ги поддържам и сега hahaha) никакви други проблеми.Родих много лесно и доста бързо(докито каза"Циганките ряпа да ядат, я да дойдат да те видят тебе" Joy)

# 26
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Нормално или не стриите и висналия корем и цици са неизбежни.

# 27
От бременността нямам никакви последствия(беше просто приказка). След адски бързото раждане - "хиляди" шевове, които според мен ще ми оставят един по-траен спомен(шиха ме без упойка, защото съм алергична)! Иначе гинекологично се възстанових перфектно около 40 дена след раждането( доки каза, че голям принос за това има фактът, че кърмя). Физически съм си същата- килата са ми същите, нямам нито една стрия(без да се мажа), бюстът ми е чудесен, а не съм първа младост. Даже много хора, които срещам ми казват, че изглеждам по-добре newsm03, а на много от тях може да се вярва! В крайна сметка най-важното е, че имам едно прекрасно ангелче и затова изобщо не ми пука как изглеждам! Аз просто съм безкрайно щастлива!!! newsm47

# 28
  • София
  • Мнения: 834
Единственото, което ми остана, е тъмната ивица от бременността. Родих преди 43 дни, имах 2 шева, но сега все едно не съм раждала Simple Smile

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Някое килце отгоре - и след двете раждания. След първото ги свалих на 4-тата година, сега май пак чакам 4 години да ги сваля  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт