последствия от раждане

  • 6 860
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 304
Питам защото при мен минаха 35 дена някъде а имам проблем със задържане на газовете и вероятно при разстройство може да стане инцидент.Д-ра ми каза да изчакаме 6 месеца и ако не се е подобрило ще ми направят някаква операция на мускулите около ануса-били се преразтегнали-явно по-слаба тъкан имам..уж не било често това усложнение,но дано се оправи.Раждах с форцепс и може това да е усложнило.Иначе аз около 20 дена неможех да сядам,имам епизиотомия и вътрешни шевове

# 31
  • Мнения: 3 526
При мен нямаше никакви последствия - нито стрии, нито килограми, нито шевове.Дори кафявата черта изчезна напълно.Имах само една синина на дупето от подлогата, която ти слагат в коридора докато лежиш.И малко психически травми през първите дни, т.к. детето ми беше с инфекции и анемия и педиатърките се държаха ужасно, не ми даваха да си видя детето, че "не било редно".Добре, че имах връзка, за да си виждам детето и да ми се каже, че детето си е съвсем наред и ще се оправи.Че другите ми викаха "Моли се, мисли положително" и ми изкараха акъла.А като ме изписаха - Е, кво толкова, нищо страшно и необичайно не се е случило, то детето си беше много добре, една инфекция лесно се лекува - антибиотик и готово.А аз се скъсах да рева.Между другото тук е момента може би да попитам Някой знае ли какво означава "родено в тежко депресивно състояние"

# 32
  • София
  • Мнения: 159
Понеже виждам, че се интересуваш от възстановяването обвързано с нормалното раждане, ето и моят конкретен отговор - чувствах се много отпаднала първите два дни.  Тъй като имах освен вътрешните и три външни шева, до петия ден / когато се свалят външните/ е доста трудно сядането.  Спокойно мога да кажа, че за около две седмици не чувствах болки, възвърнах си силите и поех изцяло в ръцете си грижите за бебока. Така че ако се колебаеш как да родиш, аз откровено ти препоръчвам нормално раждане! Успех и здраво бебче!!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 159
чак сега видях, че ти вече имаш бебче и прочетох за конкретния ти проблем. Съжалявам за усложненията, които са настъпили при теб. Дано всичко се оправи скоро. Да пишеш!!!

# 34
  • Мнения: 2 277
Питам защото при мен минаха 35 дена някъде а имам проблем със задържане на газовете и вероятно при разстройство може да стане инцидент.Д-ра ми каза да изчакаме 6 месеца и ако не се е подобрило ще ми направят някаква операция на мускулите около ануса-били се преразтегнали-явно по-слаба тъкан имам..уж не било често това усложнение,но дано се оправи.Раждах с форцепс и може това да е усложнило.Иначе аз около 20 дена неможех да сядам,имам епизиотомия и вътрешни шевове
  Чувала съм за такъв проблем! При момичето от което го разбрах, ставаше въпрос за вътрешно разкъсване на сфинктера, но без външна руптура и лекарите така и не разбрали докато не се оплакала и не я прегледали! Отиди на гастроентеролог и го попитай за този проблем! Тъй като при мен руптурата беше и външна и вътрешна на ануса ме зашиха толкова добре, че и хемороидите ми минаха  Mr. Green!

# 35
  • Мнения: 2 677
Някой знае ли какво означава "родено в тежко депресивно състояние"

Моят хубавец също го водеха в тая графа. Причината беше, че всички си мислеха, че го преносвам, предизвикаха раждането, а той не се беше смъкнал. Съответно, много трудно се роди - след яко скачане на двама доктори върху корема ми и яко цепене!  #Cussing out Не изплака съвсем веднага и ми го взеха по същия начин. Не ми го даваха, само да го погледна - и толкоз. А като ги питам защо е така - никой нищо не ти казва. Само шашкат хората, щото на бебето нищо му нямаше. Нито лекарства му даваха, нито нищо. После се оказа, че понеже бил много омърлушен след раждането, го държали за наблюдение. Ами, и мен да ме изтикат насилствено и да се заклещя на "входно-изходна" позиция, и аз ще съм омърлушена!  Crossing Arms
Относно последиците от нормалното раждане - освен факта, че още ме болят "гоблените", за друго не се сещам (шиха ме час и половина).  #Crazy

# 36
  • Мнения: 949
Съжалявам за усложненията, които са настъпили при теб. Дано всичко се оправи скоро Praynig. Да пишеш!!!

# 37
  • Мнения: 5 576
Какви последствия имахте след нормално раждане и колко бързо се възстановихте напълно???

Много стрии, и много шевове.  Sick
Възтанових се сравнително бързо, и раждането не беше от най-кошмарните. Не е приятно. Не можех да ида до тоалетна спокойно, нямах желание за секс 5 месеца след това ...  Tired

# 38
  • Мнения: 6 461
малко стрии и няколко килца от горе Mr. Green

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 717
Освен многото стрии,и увисналият ми корем за друго не се сещам!

 Joy   Joy  Joy
"Това е най-важното"

# 40
  • Мнения: 3 089
Родих с епизотомия.Десет дни сядах много внимателно - почти не можех всъщност.
Останаха кила и увиснал корем.
Също и депресия. 

# 41
  • София
  • Мнения: 408
Шевове, хомороиди, малко коремче, 5кг отгоре (боря се с тях), стрии и целулит нямам

# 42
  • Мнения: 2 755
Малко килца отгоре останаха. И когато ми се ходи по малка нужда трябва веднага да стане - трудно се сдържам все още, но като се има предвид, че през бременността беше доста по-зле мога да кажа, че съм се пооправила.
Иначе се чувствам все уморена - това е най-гадното и не му виждам края. Бебето ми изяжда всичката енергия и нямам сила за ежедневните си задължения включително и за сексуален живот.  Детето внесе голяма промяна в живота ми и все още не мога свикна с нея поради което избухвам бързо и често. Абе всички притеснения и грижи в комбинация с недоспиване съсипват човек, правят го да се чувства парцал най-вече физически.
И въпреки всичко никога не бих заменила сегашният си живот с преди идването на детето - никога не съм се чувствала толкова удовлетворена от живота и пълноценна  Peace

# 43
  • Мнения: 3 929
Имах много шевове - външни и вътрешни, около 2 седмици не можех нормално да сядам, кървях около 40 дни. Половината килограми свалих виднага след раждането, а останалите - 5 месеца след това. Коремът ми се прибра почти веднага след раждането, нямах нито една стрия, нито нацепване. Явно съм изкарала някакъв лек вариант на следродилна депресия, защото много се дразнех от намесата на свекърва ми в отглеждането на детето, а тя всъщност се опитваше да ми помага. Ревнувах от всички почти. Не можех да се наспя. А, да не забравя, гърдите ми поувиснаха малко.

# 44
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
С първото дете - доста шевове и страхотни хемороиди, които изскочиха още при първия напън (не съм имала оплаквания преди това. 3 месеца не можех да сядам - кърмех легнала.
С второто леки охлузвания и отново хемороиди - но по-малки
Вече не броя килограмите ( те всъщност се увеличиха след 3-4 месец след като родих) и увисналите гърди. На изписването от родилното гледам снимките, изглеждам доста добре.

Общи условия

Активация на акаунт