Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...4

  • 51 000
  • 753
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 472
Заповядайте в новата тема!
 Към старите теми:
https://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=431279;;20
https://www.bg-mamma.com/?topic=975763
https://www.bg-mamma.com/?topic=1128227.msg43412505#msg43412505

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 22:46 от m a y a

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря за новата тема!
Нямам време да изчета старите,затова ще попитам направо тук:Знаете ли случай на алергия към витамин Д?
Изключително важно ми е...
Определено ходих на алерголог,на двама ревматолози...Не спирам да ходя по лекари,не са сигурни от какво точно съм правила тежките нощни спазми,това се случи след операцията на щитовидната жлеза и паращитовидните жлези.
Тогава пиех големи дози витамин Д,в последствие се оказа,че имам и пареза на гласна връзка.
Сега съм и на постоянна антихистаминова терапия.
Правих в петък изследване на витамин Д,15 е,при долна граница 20.
Умирам от болки в стави и кости,но имам и други заболявания и премахнати органи.
Казват ми на свой риск да си купя добавка и да пия.
Много съм разочарована от лекарите,видят ли алергичен пациент,вдигат рамене и толкова.

# 2
  • Мнения: 2 629
Здравейте, каква е връзката между АМХ и Витамин Д? Понеже изследвах амх и ми е на границата, също и инхибин Б, и ме посъветеха задължително да го пусна. Благодаря 🙂

# 3
  • Мнения: 5 119
Това е най-подробната статия, която съм чела по въпроса https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4488777/

На кратко - вит Д спомага за произвеждане на АМХ. Шанса при ниско вит Д да има нисък АМХ е голям. Вит Д не е панацея, има други влияещи фактори, за които само доктор може да асистира, но от моя опит те посъветвах да пуснеш и него, за да представиш по-пълна картинка. Кога имаш час за разчитане на резултатите?

# 4
  • Мнения: 2 629
Inferiya привет. ❤️Да задължително, ще пусна 2ри път АМХ заедно с витамин Д, понеже съм млада и се усмниха много в този резултат. Иначе ми ги разчетоха резултатите. Ще имам консултация в четвъртък и преглед.

# 5
  • Мнения: 1 709
Това е най-подробната статия, която съм чела по въпроса https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4488777/

На кратко - вит Д спомага за произвеждане на АМХ. Шанса при ниско вит Д да има нисък АМХ е голям. Вит Д не е панацея, има други влияещи фактори, за които само доктор може да асистира, но от моя опит те посъветвах да пуснеш и него, за да представиш по-пълна картинка. Кога имаш час за разчитане на резултатите?
Аз не разбрах как действа на ендометриозата, т.е. разбрах, че не е добре да са високи стойностите на витД. Обяснете ми, моля Flushed
Цитат
В изследването на 25 (OH) D 3 , 1,25 (OH) 2 D 3 и Ca 2+ нива, значително по -високи концентрации на VD 3са потвърдени при 87 пациенти с ендометриоза (62,15 ± 36,9 nmol/L срещу 50,9 ± 29 nmol/L, р = 0,05). Ако серумната концентрация надвишава 70,3 nmol/L (75 персентил), шансът за развитие на ендометриоза е много по -висок, с OR = 4,8 (1,7–13,5) [ 39 ].

# 6
  • Мнения: 218
Здравейте, понеже съм нова в темата - къде мога да проверя какви са препоръчителните нива на Витамин Д за нашите ширини. Зная, че трябва да сме доста над референтните стойности, но има ли някъде графа, според която да се ориентирам Дали витамин Д според вас би могло да бъде свързано със силнна форма на тревожност, депресия и т.н.?

# 7
  • софия
  • Мнения: 564
Здравейте, понеже съм нова в темата - къде мога да проверя какви са препоръчителните нива на Витамин Д за нашите ширини. Зная, че трябва да сме доста над референтните стойности, но има ли някъде графа, според която да се ориентирам Дали витамин Д според вас би могло да бъде свързано със силнна форма на тревожност, депресия и т.н.?
прикачвам таблици, от които е видно горе-долу нормалното ниво на вит.д 3 и как се постига - материалът беше от министерството на здравеопазването преди 4-5 г.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моето е 15.
Доста под нормата.
Стойностите на лабораторията са 20-50
Ужас

# 9
  • София
  • Мнения: 2 934
Привет . Миналия септември/октомври Вит.Д. ми беше 44, започнах да приемам Вигантол, пролетта пак пуснах изследвания -38. Сега пак 38.
Не знам как да го вдигна. Пия Вигантол , пробвах и всеки ден по 7-8 капки, пробвах и веднъж в седмицата по 20капки. Първо го приемах като просто накапвах в устата, после в лъжичка с мляко или масло.
Сега искам да взема някоя таблетна форма да опитам, но не знам коя. Ще се радвам на препоръки.

# 10
  • Мнения: 5 119
По дебелите книги пише, че капките са по-действащи.

Можеш да говориш с лекар. Из другите подтеми съм срещнала дами да споделят, че са с мутация и не усвояват добре вит Д или Б. Не съм спец, не твърдя нищо и не искам да те обърквам, но може да се поразровиш по темата Simple Smile

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Как се изследва тази мутация?
И аз не го усвоявам,май само алергии правя.

# 12
  • софия
  • Мнения: 564
Привет . Миналия септември/октомври Вит.Д. ми беше 44, започнах да приемам Вигантол, пролетта пак пуснах изследвания -38. Сега пак 38.
Не знам как да го вдигна. Пия Вигантол , пробвах и всеки ден по 7-8 капки, пробвах и веднъж в седмицата по 20капки. Първо го приемах като просто накапвах в устата, после в лъжичка с мляко или масло.
Сега искам да взема някоя таблетна форма да опитам, но не знам коя. Ще се радвам на препоръки.
през зимата е естествено вит.д  да спада - но не са критични стойности. може би все пак да смениш лабораторията за сравнение? вигантол са добри капки и лесно усвоими, но в аптеката могат да дадат съвет за други капки - има избор. прием веднъж седмично е неефективен. по-добре е ежедневно - по-горе качих таблици с примерна дозировка. и не се притеснявай - 38  не е лош резултат.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 934
Ами и и майка ми все с нисък вит Д, не обръщаше внимание докато не почнаха страшни проблеми , тръгна по лекари, оказа се с много тежка остеопороза, напълно липсващи прешлени (изтънели и смазани) . Та иска ми се да го вкарам в норма.

# 14
  • Мнения: 5 119
Изследване за тромбофилия? Питайте лекар, наистина, минавало ми е през очите из форума, ще се опитам да потърся Blush

Общи условия

Активация на акаунт