На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 35

  • 83 111
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Значи, да се разбира, че контролът на тестовете е завишен при влизане в България, проблем ли ще е да се влезе с антигенен тест, който вече ще бъде на 72 часа? Обратно в Турция ли връщат влизащите или в най-близката лаборатория у нас ги карат да си направят тест?
Аа, може и в най-далечната. Ти си решаваш къде да си направиш тест. Разполагаш с 24 часа за това.

Предложете ми хубав обезмаслител, който си взимате от Турция.
Не съм купувала обезмаслител от Турция, но вече няколко живеещи там хвалят този
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 02:07 от viki_1974

# 361
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Значи, да се разбира, че контролът на тестовете е завишен при влизане в България, проблем ли ще е да се влезе с антигенен тест, който вече ще бъде на 72 часа? Обратно в Турция ли връщат влизащите или в най-близката лаборатория у нас ги карат да си направят тест?

Антигенният тест не е за 72 часа.

PCR тест-72 часа -около 100лв
Антигенен тест-48 часа-30лв.

На самия документ е отбелязано в колко часа е направен теста.
Да,контролът  е на влизане в България.
Ако времето е изтекло,до 24 часа трябва да си направиш нов тест,иначе под карантина.
В големите градове има лаборатории,които работят и в почивните дни.

# 362
  • Мнения: 167
Здравей
от пред и2 седмици в D&P 50МЛ беше 60тл 100мл 110ТЛ нямаше оферти..
Но пък за мен са много много трайни
[/quote]
Къде имат магазин?!

# 363
  • Мнения: 534
Давайте съвет къде да паркираме в центъра.С шофьор който отива за пръв път сме и ни е притеснено.

# 364
  • София
  • Мнения: 1 176
Давайте съвет къде да паркираме в центъра.С шофьор който отива за пръв път сме и ни е притеснено.
Има паркинг платен, зад главната улица е точно. На кръговото, дето е табелката Одрин, веднага в дясно, самия път ви води и веднага влизате в паркинга. Най сигурно ви е, 7 лири е на час, при повече часове свалят. Как ги смятат идея нямам, миналата седмица за 5 часа платих 25 лири.

# 365
  • Ропотамо
  • Мнения: 146
Имат и модел като обезмаслител. Този е за лекета.

# 366
  • Мнения: 2 718
Назад четох за магазините от веригата ebebek,  може ли повече информация къде в Одрин да се намерят точно?

# 367
  • Мнения: 3 268
Назад четох за магазините от веригата ebebek,  може ли повече информация къде в Одрин да се намерят точно?
В Ераста  има.

# 368
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Давайте съвет къде да паркираме в центъра.С шофьор който отива за пръв път сме и ни е притеснено.

От лявата страна на джамията Селимие паркингите са затворени.
Ние паркирахме в пресечките.
Имаше доста коли там.
Няма синя зона ,като тук.
Ако хотела ви е близо до центъра,паркирайте направо там .

# 369
  • Мнения: 555
Здравейте, давам отчет за нашия пазар вчера, 3 жени с кола, аз шофирах, движението наистина е кошмарно както казахте, не спазват никакви правила, но се справих, защото карах бавно и бях много наблюдателна. Ремонта за който някой беше писал продължава, до джамията и паркингите там.
1. Бяхме на границата около 8 часа, имаше около 10 коли на двете гишета, на Бг граница на едно място паспорта, на друго сертификати за ковид или тестове, после на Турската, паспорти на едно, на друго сертификати, на друго дезинфекция и такса 30лири, после документи на колата...аз се оказа че съм си загубила зелената карта, едва се оправих на английски, изпратиха ме на гише Д3, от там 400лири и ти дават документ с който имаш право да пътуваш 3 месеца, абе като съм шматка....общо взето митничарите действат едва, едва, особено турците...
2. Времето в Одрин, явно беше валяло много, улиците и главните булеварди бяха пълни с вода, но пък сутринта изпече слънце, после следобяд леко прекапа дъжд, но не както ни валя в България и на отиване и на връщане.
3. Първа спирка бизим, бях видяла промоция на памперси, бяха ги изкупили 😂
4. Втора спирка Марги, купихме си баклава от там, много скъпа ДА, но много вкусна и мирише на мляко. Там обядвахме, не помня името на заведението, но ни хареса.
5. Последна спирка Ераста и Мигроса в нея.
 Според мен цените на дрехите са много двигнати и вече някои неща са доста по-изгодни при нас, когато има промоция, аз пазарувах основно бебешки дрехи, от лайкики и ебебек. В лайкики в бг, някой път бебешките дрехи са по-евтини, в е ебебек имаше уникални дрехи и доста попадения, количките и столчетата за кола са доста по-евтини от тези тук. От там взех чувалче за спане и бебешки бисквити които бяха на 20лири, кутията 1кг. Дребни играчки и бебешки прибори, памперсите там бяха скъпи.


Купих от тези бонбони, по ваша препоръка, кутията 42 лири, и отделно в пакет на килограм.

От Мигрос, маслини, масло, пуешки деликатеси, бебешки мокри кърпички, сладки неща,препарати, прах и омекотител, кашкавал на конци, сирене и от каймака, който препоръчахте, но не сме го пробвали още. За мен 2 плетени пуловера от лайкики и h&m, на мъжа ми чорапи и боксерки 😂😂😂. И друго всичко за бебето, маратонките са 12лв, уникални от мола.


 За главната не ни остана време. Но живот и здраве другото ми ходене мисля да пропусна Маргито и да се разходим по главната. Но както казах мисля че вече не си струва толкова, колкото преди, защото преди 2 години си купувах пуловрри от Поло, за 20лв. от новата колекция, а сега всичко беше много скъпо там и във всички други скъпи марки. А забравих майка ми купи екип на найк на баща ми 300лири.
На прибиране бяхме на границата в 17.30часа пак по 10-15 коли на две гишета, но минахме за час и половина, защото както казах едва, едва действаха. На Бг граница провериха колата, отворих багажника погледнаха и казаха довиждана, еми то чанти само от мигрос, ебебек и лайкики се виждаха. Все пак пазарувахме за 3 бебета. На отиване Турците прегледаха цялата кола и питаха за алкохол, цигари и мастика 😂😂😂
Дано не съм прекали с обясненията.

# 370
  • Мнения: 155
Здравейте, момичета! Другата седмица ще пътувам към Лозенград, но не съм ходила от 2 години. Кои наливни/имитационни парфюмерии работят? Интересувам се от Bargello и D&P основно. Ако имате представа как са и цените, ще съм още по-благодарна. Спомням си, че Bargello имаха оферта 2 парфюма за ~70 лири, но едва ли е актуална вече. Благодаря ви.

Bargello има оферта 2 парфюма за ~90 лири- Инфото е от  9.10.

# 371
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Давайте съвет къде да паркираме в центъра.С шофьор който отива за пръв път сме и ни е притеснено.

От лявата страна на джамията Селимие паркингите са затворени.
Ние паркирахме в пресечките.
Имаше доста коли там.
Няма синя зона ,като тук.
Ако хотела ви е близо до центъра,паркирайте направо там .

Има "синя зона". Макар да не обхваща всички улици около центъра, има зона за платено паркиране, така че трябва да се гледа за табели. Цената е смешна, минават служители на общината със сигнални жилетки.

# 372
  • Мнения: 26
Здравейте. Някой може ли да ми даде телефонен номер, за да ползвам отстъпките в Гратис. Ще съм много благодарна

# 373
  • Бургас
  • Мнения: 560
Здравейте Simple Smile

Най- накрая се наканихме и направихме пазар в Турция, избрахме Люлебургаз.

Границата минахме с антигенни тестове, които направихме в Бургасмед, в Бургас. Струват 20лв., като трябва да се носят международните паспорти, щом за пътуване в Турция. На Малко Търново бяхме към 8, имаше десетина коли, преди нас, хванахме смяната от турска страна, но въпреки това в 9:30 вече пътувахме към Люлебургаз. Провериха  ни документите за тестовете.

В Люлебургас паркирахме на паркинга пред джамията, точно да началото на търговските улици.
В Гратис, ни направиха отстъпка, използвайки номер на човек от опашката. Почти всичко, излиза на доста по- добра цена от България. Направи ми впечатление, че вече не продават продуктита на L''Oreal- търсих нещо конкретно и затова забелязах.

Оттам продължихме по малките магазинчета. За мен, чара на Люлебургаз е точно в тези магазинчета- пазаря за 3 деца и не търся някакво уау качество, а по- скоро интересни дрешки на добра цена! Там намирам такива, доволно Simple Smile 
От центъра, взехме и пътека на метър - за ширина 100 см, цената беше 40лири/метър; за 80 см - 30лири/метъра.
Купихме ядки -93л -шам фъстък, 86л.- смес /шам фъстък, лешник, бадем, кашу/ - другите цени не ги загледах.
В Търговският център, в магазина на Madame Coco, имаше намаления за тенджери- купи 1, вземи една безплатно. В зависимост от големината и вида, излизаха между 60 и 90 лв, за 2 броя. Взех си с титаниево покритие, 4,4л за 60лв. двете.
Близо до паркинга, има доста места за ядене- правят уникална шкембе-чорба- ММ омете 2 порции и за още питаше Smile
През Молът минахме, набързо, но все пак забърсахме едно яке от Humel за синът ми, намалено на 70лв. Купували сме техни маратонки и сме много доволни от качеството им.
Завършихме в Мигрос- олио имаше на добра цена 61л за 5л, но имаше ограничение до 2 туби. Иначе си накупихме обичайните зехтин, прах, омекотител, спагети и др., съобразно промоциите на момента Simple Smile
Във всички големи магазини и търговски центрове ни търсиха HES кодове. Ние имахме и незнам, ако нямаш, дали само с паспорта се минава.
Тъй като доста закъсняхме, бяхме на границата в 11, съответно хванахме прибиращите се от почивка + 3 автобуса, та си почакахме и минахме чак в 1. Ако имате неплатени глоби, хубаво е да имате лири, за да си ги платите - нямат пост терминал на граничния пункт.

Извинявам се за дългият пост!
Надявам се, да съм ви била полезна Simple Smile

# 374
  • София
  • Мнения: 1 170
Здравейте,
Търся някой,  който ще ходи скоро в Турция. Трябва ми едно лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт