Паническо разстройство - 51

  • 28 699
  • 765
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 350
Здравейте от мен.
При мен нещата никак не са добре. Изпадам в ненормални състояния, не знам какво искам от живота, не ям, не излизам, не спя. Имам ужасяващи мисли, че някой ще умре, и после се обвинявам супер много, че ги мисля, и мисля, че заради тези ми мисли наистина ще стане нещо на някой, но те не спират. Като някакъв ужасяващ демон са се вселили в мен. Мислих и за магии и за какво ли още не. Даже звънях на някаква по телефона, и после си мислех дълго време, че тя ще ми направи нещо, само защото съм ѝ звъннала. И пак изпаднах в криза. Днес бях убедена, че ще умра. Не, че ми е имало нещо, просто бях сигурна… вече почвам да се чудя дали нямам някаква по-сериозна диагноза от “тревожно-депресивно” разстройство. Психиатърката ме убеждава, че няма нищо по сериозно, но аз вече не ѝ вярвам. През какви ли не диагнози минавам, и само търся съвпадения. Не знам хора, помагайте, друг психиатър ли за търся, да се метна от покрива ли, какво да правя? Лошото е, че вече и в лекарите не вярвам, на никой не вярвам, и все се прокрадва тая мисъл, че ми е направена магия… тъпо
Здравей Цвети! Да те питам изследване ли вит. Д и вит. В12?  Каза за щитовидната, че си правела изследване. Прикачил снимки да видим изследванията. Сега се зачетох в една група във фейсбук, и там пишат, че причините за ПА, тревожност и други наши състояния са някакви симптоми на някакви наши липси на витамини, ИР, Хашимото. Пишат, че трябва да търсим причината, да не започваме с антидепресантите. Сподели за изследванията ако обичаш. Аз изследва Д, В12, Желязо, в долни граници са, а трябва по средата, ако не и в горни граници. И Магнезия е много важен.

# 151
  • Мнения: X
Здравейте от мен.
При мен нещата никак не са добре. Изпадам в ненормални състояния, не знам какво искам от живота, не ям, не излизам, не спя. Имам ужасяващи мисли, че някой ще умре, и после се обвинявам супер много, че ги мисля, и мисля, че заради тези ми мисли наистина ще стане нещо на някой, но те не спират. Като някакъв ужасяващ демон са се вселили в мен. Мислих и за магии и за какво ли още не. Даже звънях на някаква по телефона, и после си мислех дълго време, че тя ще ми направи нещо, само защото съм ѝ звъннала. И пак изпаднах в криза. Днес бях убедена, че ще умра. Не, че ми е имало нещо, просто бях сигурна… вече почвам да се чудя дали нямам някаква по-сериозна диагноза от “тревожно-депресивно” разстройство. Психиатърката ме убеждава, че няма нищо по сериозно, но аз вече не ѝ вярвам. През какви ли не диагнози минавам, и само търся съвпадения. Не знам хора, помагайте, друг психиатър ли за търся, да се метна от покрива ли, какво да правя? Лошото е, че вече и в лекарите не вярвам, на никой не вярвам, и все се прокрадва тая мисъл, че ми е направена магия… тъпо
Здравей Цвети! Да те питам изследване ли вит. Д и вит. В12?  Каза за щитовидната, че си правела изследване. Прикачил снимки да видим изследванията. Сега се зачетох в една група във фейсбук, и там пишат, че причините за ПА, тревожност и други наши състояния са някакви симптоми на някакви наши липси на витамини, ИР, Хашимото. Пишат, че трябва да търсим причината, да не започваме с антидепресантите. Сподели за изследванията ако обичаш. Аз изследва Д, В12, Желязо, в долни граници са, а трябва по средата, ако не и в горни граници. И Магнезия е много важен.


Витамини и минерали не съм изследвала. Аз нямам па, а постоянни натрапчиви мисли, страхове, гоня ги, опитвам се да мисля за друго, но не става. Мисля си, че с мислите ми ще навредя на някого, и става един омагьосан кръг. Започвам да мисля за ОКР…

# 152
  • Мнения: 340
Здравейте от мен.
При мен нещата никак не са добре. Изпадам в ненормални състояния, не знам какво искам от живота, не ям, не излизам, не спя. Имам ужасяващи мисли, че някой ще умре, и после се обвинявам супер много, че ги мисля, и мисля, че заради тези ми мисли наистина ще стане нещо на някой, но те не спират. Като някакъв ужасяващ демон са се вселили в мен. Мислих и за магии и за какво ли още не. Даже звънях на някаква по телефона, и после си мислех дълго време, че тя ще ми направи нещо, само защото съм ѝ звъннала. И пак изпаднах в криза. Днес бях убедена, че ще умра. Не, че ми е имало нещо, просто бях сигурна… вече почвам да се чудя дали нямам някаква по-сериозна диагноза от “тревожно-депресивно” разстройство. Психиатърката ме убеждава, че няма нищо по сериозно, но аз вече не ѝ вярвам. През какви ли не диагнози минавам, и само търся съвпадения. Не знам хора, помагайте, друг психиатър ли за търся, да се метна от покрива ли, какво да правя? Лошото е, че вече и в лекарите не вярвам, на никой не вярвам, и все се прокрадва тая мисъл, че ми е направена магия… тъпо
Най-добре ще е да полежиш в психиатрия да те наблюдават, и съответно ще ти изпишат точните хапчета, и няма да изпадаш в такива състояния, мен ми казаха ако не ми мине, ще лежа в психото.

# 153
  • Мнения: X
Не ми се струва да съм за психиатрия, ама то знае ли човек вече. Вече се чудя кое е нормално, кое не е… абе луда работа

# 154
  • Мнения: 340
Не ми се струва да съм за психиатрия, ама то знае ли човек вече. Вече се чудя кое е нормално, кое не е… абе луда работа
На мен ми поставиха диагноза шизофреник, или БАР, само за едно гадене, представям си на теб какво ще ти сложат, от вече 3ти ден пия хапове, и се чувствам върховно, страничен ефект е ОГРОМЕН апетит, ям като луд, а пък съм с еметофобия, страх от повръщане сега ми е лошо и ме е страх не знам, но хапчетата са много добри доволен съм.

# 155
  • Мнения: X
Абе важно е да се чувстваш добре. А иначе като нищо и мен да ми сложат подобна диагноза, знае ли човек…

# 156
  • Мнения: 340
Абе важно е да се чувстваш добре. А иначе като нищо и мен да ми сложат подобна диагноза, знае ли човек…
От колко време пиеш хапчета и какви?

# 157
  • Мнения: 2 764
Абе важно е да се чувстваш добре. А иначе като нищо и мен да ми сложат подобна диагноза, знае ли човек…
Често ли имаш параноични натрапчиви мисли?

# 158
  • Мнения: X
Абе важно е да се чувстваш добре. А иначе като нищо и мен да ми сложат подобна диагноза, знае ли човек…
Често ли имаш параноични натрапчиви мисли?

Последният месец да… преди бяха рядко, но съм ги имала.

# 159
  • Мнения: 2 764
Абе важно е да се чувстваш добре. А иначе като нищо и мен да ми сложат подобна диагноза, знае ли човек…
Често ли имаш параноични натрапчиви мисли?

Последният месец да… преди бяха рядко, но съм ги имала.
Може би наистина няма да е лошо да идеш малко на дневен стационар или да полежиш. Мисля, че може би тук нещата ще се задълбочат.

# 160
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Цвети, според мен това е ОКР, аз от 10 месеца някъде вече имам постоянни натрапчиви мисли - появяват се лоши мисли в главата ми както за мен, че съм болна от нещо, така и за мои близки и роднини, че са болни или че нещо лошо ще им се случи. И друг път преди съм имала подобни епизоди, но отшумяваше за около месец в най-лошия случай, а сега вече 10 месеца, но може би се задълбочи, защото боледувах от Ковид, а той влияе на психиките на хора с предразположеност към тревожност и натрапливост. Аз антидепресанти не искам да пия, решила съм го за себе си, че ще се боря по трудния път. Конкретно ОКР може да се оправи (доведе до ремисия) и с когнитивно-поведенческа терапия, с медитация и с прилагане на метода на четирите стъпки (потърси в интернет, има доста информация). Като цяло това обаче е хронично състояние, симптомите могат да се притъпят, да заглъхнат, но няма никаква гаранция, че един ден при силен стрес няма да отново да се появят.

Според мен отиди при друг психиатър, разкажи му за опасенията си. Имаш ли компулсии? Купи си книгата "Обсебен мозък" - много помага при ОКР, аз я имам и я чета като лекарство - на глътки. Паническото разстройство е отвратително, но ОКР е наистина несравнимо с паник атаките (преживявала съм и тях, даже все още се появяват периодично). С тези натрапчиви мисли и този стрес, продиктуван от тях, сякаш умираш всеки ден по няколко пъти.

Важното е да знаеш, че не си сама, Цвети. Бори се, опълчи се на тези мисли, които съсипват и вгорчават най-хубавите мигове от животите ни. Heart

# 161
  • Мнения: X
Интересно е че всичко се случва денем. Вечер не съм така, пак ми изникват някакви мисли, но най-вече денем. Георги, не искам да си помислям да лежа към този момент някъде, мисля, че ще стане по-зле. Не знам при кой психиатър да отида… компулси не знам дали имам… дори не знам какви трябва да са. Просто стоя и си мисля.

# 162
  • Мнения: 350
Скрит текст:
Здравейте от мен.
При мен нещата никак не са добре. Изпадам в ненормални състояния, не знам какво искам от живота, не ям, не излизам, не спя. Имам ужасяващи мисли, че някой ще умре, и после се обвинявам супер много, че ги мисля, и мисля, че заради тези ми мисли наистина ще стане нещо на някой, но те не спират. Като някакъв ужасяващ демон са се вселили в мен. Мислих и за магии и за какво ли още не. Даже звънях на някаква по телефона, и после си мислех дълго време, че тя ще ми направи нещо, само защото съм ѝ звъннала. И пак изпаднах в криза. Днес бях убедена, че ще умра. Не, че ми е имало нещо, просто бях сигурна… вече почвам да се чудя дали нямам някаква по-сериозна диагноза от “тревожно-депресивно” разстройство. Психиатърката ме убеждава, че няма нищо по сериозно, но аз вече не ѝ вярвам. През какви ли не диагнози минавам, и само търся съвпадения. Не знам хора, помагайте, друг психиатър ли за търся, да се метна от покрива ли, какво да правя? Лошото е, че вече и в лекарите не вярвам, на никой не вярвам, и все се прокрадва тая мисъл, че ми е направена магия… тъпо
Здравей Цвети! Да те питам изследване ли вит. Д и вит. В12?  Каза за щитовидната, че си правела изследване. Прикачил снимки да видим изследванията. Сега се зачетох в една група във фейсбук, и там пишат, че причините за ПА, тревожност и други наши състояния са някакви симптоми на някакви наши липси на витамини, ИР, Хашимото. Пишат, че трябва да търсим причината, да не започваме с антидепресантите. Сподели за изследванията ако обичаш. Аз изследва Д, В12, Желязо, в долни граници са, а трябва по средата, ако не и в горни граници. И Магнезия е много важен.


Витамини и минерали не съм изследвала. Аз нямам па, а постоянни натрапчиви мисли, страхове, гоня ги, опитвам се да мисля за друго, но не става. Мисля си, че с мислите ми ще навредя на някого, и става един омагьосан кръг. Започвам да мисля за ОКР…
Аз не разбирам много, но всичко ти е в норма. Дали да не пишеш във някоя група, която е за щитовидната да се допиташ как им се струват тези резултати. Знам ли, от някъде ти идва това състояние, но от къде... Незнам Цвети, много ти съчувствам, но не мога да ти помогна... За съжаление...  Дано някой читава психиатър ти изпише правилното лечение.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 21:13 от bubanka

# 163
  • Мнения: X
Ходила съм на ендокринолог, всичко е в норма, гледана съм и на ехограф. Не знам от къде ми дойде това, но в момента съм като инвалид… 😔

# 164
  • Мнения: X
Аз тия дни съм доста напрегната, но разбираемо, работя 7 дни в седмицата и ми идва малко в повече...
Анонимен ако не си добре, почивай ги, ти само отлагаш. Що не измислиш някво име да си сложиш, че да не става объркване с анонимните.
Рокси как си?
Няма какво да отлагам вече и за кога.
Цвети, колко време пиеш Аритави и какво пиеше към него? Спокойно, не си за стационар, не я плашете така. Попитай психиатъра за Флуанксол или нещо, което да притъпи мислите и страховете ти. Според мен ще започнеш вече да усещаш подобрение. За съжаление лесно се изпада в това състояние, а трудно се излиза.
Аз изследвах витамини, минерали, хормони и какво ли не. Само с набавянето на б12 и вит Д няма да стане. Хората често се заблуждават, че изпадат в това състояние от липса на витамини. Ти витамините си ги пий, но се и лекувай. Успех! И пиши как си.
Пабло Ескобар, ти се лашкаш в такива крайности, че не знам какво да си мисля. Един ден животът е прекрасен, после прас някакво силно лекарство, после пак си с розовите очила. Изобщо не ми звучат добре нещата. Вземай мерки.

п.с. Цвети, намерих ти поста-
Цитат
Аз от утре съм на аритави, Левид и ксанакс
Имаш АД, антипсихотик + бензо, но дали комбинацията е твоята, не знам. Мисля, че ще се подобрят нещата.
На мен ми изписаха магнезий (ударна доза), б12, вит Д и мелатонин 3мг вземам за сън + АД разбира се.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 23:54 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт