ОСМИ клас 2021/2022: Учебната година предстои, нека по вода да им върви!

  • 32 877
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 990

Отпадат до 4-ти клас.
И ние ще имаме присъствена родителска среща. В понеделник, във физкултурния салон.
Да, аз "говоря" за наборите...Но пък и за малките не е ясно дали ще остане така, защото
Учители искат задължителни маски и тестване на всички ученици

magi_sveta, полезни рецепти...Благодаря!
st.Dobri, важното е, че успяваш да извлечеш полза от всяка ситуация!

# 76
  • София
  • Мнения: 4 094
Ох, тези разговори за облекло ми напомнят моите гимназиални години. Grinning Grinning Grinning

И нашите родители (на компанията ми) се възмущаваха как се обличаме, какви са ни косите, каква музика слушаме...Сега е наш ред. И тогава, и сега смисъл няма, но колелото се върти.
Само ако прослушат чалга не знам как ще си замълча, но пък те слушат по-тежка музика от мен, та се надявам да не влизаме в конфронтация. SmileSmileSmile

# 77
  • Мнения: 4 159
а нейният мъж, с тениска и анцунг
сигурно е бил с официалния Laughing
В България повечето хора си имат такъв
странно ми е и като видя на плажа жени с вечерен грим, както и официално облечени по баирите
Това е въпрос на мислене и манталитет
В петък и аз съм на присъствена родителска, общо взето ще е загуба на време и отчитане на дейност, нито учителите казвали, нито учебниците
обвзело ме е минорно настроение, нямам мерак както след 4 клас
не я долюбвам тази паралелка на сина и това е, но той си я избра
има униформени риза и вратовръзка за първия учебен ден, друго не съм купувала, не мисля че ще ходят повече от месец, дано не съм права

# 78
  • София
  • Мнения: 2 677
Ох, това с дрехите и на мен ми е болна тема. Аз съм другата крайност - нямам официален анцуг, даже и неофициален трудно ще си намеря. Имам основно рокли, но пък токчета отдавна нямам (освен едни за нова година).
Но и аз мисля, че има места и моменти, когато трябва да се спазва определен етикет и не ми минават никакви "искам-не искам".
Не приемам къси панталони при мъжете за офицални пък ако ще с ръб да са изгладени... Кумовете ми са все официални и с грим и маникюр (няма море, няма планина, няма хотел, няма къмпинг), обаче на кръщенето на набора кумът беше с риза и къси панталони, вярно че беше 30 август, но... не ми пасва някак си - нито с повода, нито с църквата.
В основното училище на децата късите панталони бяха забранени (не знам предвид новите директори дали това правило ще издържи), аз лично го приемам, а наборът е толкова свикнал, че даже не си и помисля за къси панталони на училище. Едва отиде с "официални" такива и с риза да се записва в НГДЕК... В испанската дойде с дълъг...

# 79
  • София
  • Мнения: 2 168
Futfut, съжалявам за загубата ви. Дано намерите опора един в друг, а живот и здраве и някой друг човек, който да ви помага и подкрепя. Heart Decoration
Аз тази вечер съм на родителска. Ще видим какво ще са измислили. Смятам наборката да дойде с мен до училище, за да проиграем маршрута. А по време на родителската тя ще се разходи наоколо, за да поопознае малко района.
Тъкмо по пътя ще обсъдим на спокойствие и тоалета й за 15-ти. Simple Smile
Утре вечер пък съм на родителска на малкия. Тя ще е на двора на училището.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 352
И аз довечера съм на РС, но онлайн. Поне вече знаем паралелката и класния Wink Чакам трепетно учителката по АЕ да "видя", защото с нея ще прекарват най-много време реално. Вече са си направили и инстаграм група и се събират полека-лека съучениците. Едва ли на тази РС ще се появят учителите по другите предмети, не смея да се надявам. Но въпреки това ми е едно такова вълуващо и нетърпеливо Simple Smile Девойката от своя страна само едносрично говори последните дни, та не мога да схвана вълнува ли се. По-скоро ми се вижда притеснена.
И да похваля рецептата за лютеницата на Маги - страхотна стана, с минимум усилия! Ще правя втора доза, ММ така облиза тавата, че почти я изми и си поръча още от същото Simple Smile

# 81
  • Мнения: 263
Точно на интересните теми отидох до тъмночервената област, обаче пък там е ЛВК Търговище. Напълних си багажника с вино, готова съм за учебната година.

Купихме униформите, които са от кръста нагоре, отдолу панталон или дънки, което купим, може би утре или вдругиден. Laughing
Родителската среща е утре. Хартиени учебници със сигурност няма да има, още не знам за помагалата.

Моите деца спяха само в движение. В слънце и сняг обикалях по цял ден с количката и не трябваше да спирам, че почват да плачат. Нощем редовно ходехме до София, до Стара Загора, в колата спяха. И така до 2 години и половина. Весело беше.

От нарисувания отговор по математика се сетих за един конкурс по рисуване. На 6 години е бил Кольо, темата на конкурса беше Моето семейство. Питам го вкъщи дали има идея какво ще рисува. Да, скицира ми набързо семейството си, чудесно, много добра композиция. Отива, чакам го да излезе от залата вече, той се подава - мамо, виж ми рисунката. Елза, сестра й Ана и техните родители, в краката им лежи Олаф. Много хубава рисунка, но не знаех, че са му семейство. Подобни изненади май и до ден днешен ми спретва.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 344

не я долюбвам тази паралелка на сина и това е, но той си я избра

Защо да не я "долюбваш"!?
А моят толкова искаше Системно програмиране в МГ-то. Беше му първо желание.
Нямаше толкова бал.
Не че и на сегашния си клас не се радва... Вече са се събрали 16 (от 26) деца в Инстаграм, намерили са ФБ профила на класната...

mira70,
завиждам за багажника Wink

П.П.
по повод на облеклото, наскоро ми попадна виц  - в България тези с костюмите работели за тези с анцузите!

# 83
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Ауууу, моят ако няма опция за къси панталони на училище, жив ще го ожаля. Той обикновено обува дълги гащи някъде към края на ноември. Пак по това време, вади и якето. Всичко - с огромно нежелание. Бог да го прости, дядо му е бил така като малък - цяла зима с къси панталони.

# 84
  • Мнения: 7 167
Ние днес получихме 2 мейла от училището за 15.09 и за учебниците.
Обичам стегнатата организация.
След официалното откриване ще имат тест по английски / 2 астронимически часа /, а според резултатите ще ги разпределят по паралелки.
И от 16-ти с песен...Младежът вече няколко пъти ме предупреди да не му напомням за 15.09. Sweat Smile
И аз слушам и изпълнявам. Даже и за мейлите няма да му казвам. Sweat Smile

# 85
  • Перник
  • Мнения: 4 869
...
П.П.
по повод на облеклото, наскоро ми попадна виц  - в България тези с костюмите работели за тези с анцузите!

А дали е само виц? Wink

В нашето училище униформите са само за специални поводи. В ежедневието всеки ходи както си иска, разбирайте предимно с анцуг и къси гащи.

# 86
  • Мнения: 444
Момичета, търся информация за една госпожа по БЕЛ за много близко дете. Препоръчали са им г-жа Татяна Димитрова. Моля, ако нечий седмокласник се е готвил за НВО при нея да ми сподели малко инфо (може и на лични).

# 87
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Аз след малко отлитам на родителска, присъствена. Дано кажат учебници и помагала, та да знам какво да купувам.

# 88
  • София
  • Мнения: 4 910
Цял ден се мъча с въвеждането на информацията по Преброяване-2021.
И след многократните сривания на сайта, най-накрая получих заветния код.
Толкова нерви потроших, че накрая съобщението "Вие се преброихте успешно!" го прочетох като "Вие се преборихте успешно!". Ами направо истинска борба си беше! TriumphPersevere

Иначе, наборът мина на очен преглед - очилата си му остават същите засега. Поне не му разширяваха зениците, че щеше да има скучен и тегав следобед.

Успешни и много информативни да са родителските срещи!
Само аз май останах без насрочена такава Confused . Чудя се дали да не пиша мейл, ама не ми се нахалства.

# 89
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 718
Аз доникъде не я докарах с преброяването. Успях все пак да се регистрирам вчера, ама днес ударих на дърво. Пробвах през трите публикувани браузъри и нищо. Само дето обявяват по медиите, че работи сайта им.

Общи условия

Активация на акаунт