Име за трета девойка

  • 25 083
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
Ноеми е библейско име. Има различни форми на различни езици, една от които е Наоми.

За пръв път го чувам. Всъщност и двете ми звучат ужасно. Като имена на анимационни герои.

# 691
# 692
  • Мнения: 33
Ноеми е някаква версия на Наоми, но е много по-благозвучно. За Лейла е възможно да е мюсюлманско, а за Амира не предполагах. Както и да е, авторката беше написала, че са харесвали Ясмин, което също е мюсюлманско и най-вероятно не са ѝ проблем такива имена.

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 6 203
Ноеми (с ударение на и) е френският вариант. На мен много ми харесва името. Но би ми звучало странно с българска фамилия.

# 694
  • Мнения: 5 613
Познавам мюсюлмани Амира и Лейла. Красиви имена са.
Иначе всеки път като видя известие за коментар очаквам, че е Ния с благата вест! Hug

# 695
  • Мнения: 33
Нищо чудно вече да се е родила девойката.

# 696
  • Мнения: 2 640
Точно и аз като Алиса надничам с надежда да се чуе хубавата новина вече. :Д
Покрай тая тема, а и покрай личната ми еуфория с моето новородено момиченце, почнах и аз да кроя планове как ще се казват останалите ми две деца един ден, ако даде Бог.. Joy Ще си позволя спама да кажа, че наистина ми изглежда трудно да си пасват имената на децата. Та разбирам защо е такова чудене от части. Grinning

# 697
  • nowhere
  • Мнения: 319
Виола е страхотно име и много си пасва с имената на каките. Така се е казвала сестрата на Лора Каравелова, била е голяма красавица.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 422
Ноеми също е много приятно име, но ми е доста чуждо. Амира и аз не знаех, че е мюсюлманско, за Ясмин също не знаех, от тук разбрах, че е такова. Но в крайна сметка не са нашите имена, де. Виола не ми харесва, свързвам го с гаден човек.

И сега не по темата за името- чакаме госпожицата всеки момент. От 2 дни съм с гадни болки в кръста, тежко ми е ужасно, все ми е ревливо и тъжно, от тази вечер и повръщам, въобще.. красота…

# 699
  • Мнения: 1 464
Защо не отидете до болницата?

# 700
  • София
  • Мнения: 1 422
И вчера, и днес, ме отпращат да си ходя да си чакам вкъщи…😃

# 701
  • Мнения: 1 464
Стискам палци! Пожелавам Ви всичко да приключи по-бързо и да се радвате на своето бебе!

# 702
  • Мнения: 868
Оо, успеех ❤ стискаме палци за едни много бързо и леко раждане Simple Smile
Ноеми и на мен много ми харесва, знам го от влогърката Милена с нейната Амели, от която всъщност харесах името Амели Simple Smile
Емели също е красиво Simple Smile

# 703
  • Мнения: X
Ех, реших, че си родила! Нищо, чакаме принцесата!🥰

Имам приятелка Амира и е мюсюманско име. От там ми дойде на Амелия Ами. Друго красиво мюсюманско име е Салиха, но на мен са ми много турски.

Аз Ясмин малко я свързвам с Жасмин Дисни принцесата, че в книгите я пишат Ясмин, но нищо пак го харесвам.😁

Леко раждане Ния, малко остана!

# 704
  • Мнения: 8 578
Амира е арабско. Амир се е ползвало като титла със значение командир, принц. Отделно Амир/Амира е и еврейско име и означава "връх на дърво".

Общи условия

Активация на акаунт