Преброяване 2021

  • 50 126
  • 1 383
  •   1
Отговори
# 1 215
  • София
  • Мнения: 8 933
Имах познат, работеше в такава секретна фирма. В момента е подсъдим заради дейността й. Та има и такива случаи, да. Но масово хората крият от страх, да не разберат съседите. И за работата и за телевизора. Все едно е голяма ценност. Който го е страх, да се брои онлайн.

# 1 216
  • Мнения: 9 889
Който го е страх, да се брои онлайн.
Ето това е.
Дано следващия път повече хора изберат този начин.

# 1 217
  • софия
  • Мнения: 25 480
Ама, ако може, да не трябва да се разпечатва мейла с кода и да се праща с пощенски гълъб. Само, ако може.
Не е космическа технология базата данни да е единна.

# 1 218
  • Мнения: 9 664
Съседите обикновено са от една класа. Почти същото, което го има във вашия апартамент, го има и в съседния.
В крайна сметка милионерите от Бевърли Хилс не си купуват домове в Столипиново и представителите на Факултето не живеят до имението на покойния вече Арън Спелинг.

Никога не съм влизала в дома на комшийката, но мога да посоча без проблем 90% от нещата, които притежава.

# 1 219
  • Мнения: 3 421
Хайде сега пък ми кажете, като им кажа в коя фирма работя, какви изводи ще си направи НСИ при анализ на преброяването. Освен името няма накиква дружга информация за тази фирма от сорта на отрасъл, микро малко или средно предприятие и т.н.
Напротив, има въпрос за предмета на дейност на фирмата, дори има и място за код на дейността според класификатора.

# 1 220
  • Мнения: 859
При нас преброителката първо остави в последните дни бележка с дата (от днес - за утре в 18 часа!!!), че ще ни посети и... не дойде... После, на самия 10-и октомври отново бележка с телефон - да ѝ се пратят кодовете, защото е последен ден. Е, не, сори, ама така не се работи! И мейл да пратиш код, който си получил от същата система???
Да не коментирам пък провеждането на преброяване в условия на пандемия, когато отвсякъде ти се карат, че дишаш...
Преброих електронно и нас с ММ, и майка ми. Стига толкова. Да си свършат работата и да не тоемозят хората.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 23:08 от desenchantee

# 1 221
  • Асеновград
  • Мнения: 3 077
Откак започна учебната година куп по подробни въпросници попълнихме. То не беше къде работя, като какъв, от колко до колко, ами миналия ден ми носи и карта да чертая по какъв маршрут се движим до училище и обратно.
Та въпросите за преброяването ми се видяха шега ,с тези дето се изискват за училище.

# 1 222
  • София
  • Мнения: 7 895
Хайде сега пък ми кажете, като им кажа в коя фирма работя, какви изводи ще си направи НСИ при анализ на преброяването. Освен името няма накиква дружга информация за тази фирма от сорта на отрасъл, микро малко или средно предприятие и т.н.
Напротив, има въпрос за предмета на дейност на фирмата, дори има и място за код на дейността според класификатора.
А това пък сме им го дали в информацията по чл. 62 на КТ и си го имат. Но пак няма да разберете дали работи в малка или голяма фирма и т.н.

# 1 223
  • София
  • Мнения: 2 719
Да, сега по повод дистанционно обучение от училище питаха каква интернет връзка имаме /кабел и т.н./ какво устройство /компютър, таблет.../ имаме, не анонимна , а с името на ученика.
Отговорих точно, трябва да знаят дали и как ще учи ученика. Сега надявам се да не изтече информацията къде какви устройства има в квартала, на кой адрес.


Откак започна учебната година куп по подробни въпросници попълнихме. То не беше къде работя, като какъв, от колко до колко, ами миналия ден ми носи и карта да чертая по какъв маршрут се движим до училище и обратно.
Та въпросите за преброяването ми се видяха шега ,с тези дето се изискват за училище.

# 1 224
  • Мнения: 10 385
Айде, нищо не знаете! По време на моите ученически години в дневника се пишеше и член на коя партия е родителят. Не че имаше повече от една, де. За който не членуваше в БКП се пишеше, че членува в Отечественият фронт.

# 1 225
  • София
  • Мнения: 16 056
Айде, нищо не знаете! По време на моите ученически години в дневника се пишеше и член на коя партия е родителят. Не че имаше повече от една, де. За който не членуваше в БКП се пишеше, че членува в Отечественият фронт.
.
Това не е вярно поне за София.
Нито в 122 ОУ, нито в руската гимназия са го попълвали. Иначе даскалиците подпитваха...

# 1 226
  • Мнения: 10 385
Точно в София съм учила и съм го виждала в дневника. Едва ли е имало разлика в различните училища, тогава всичко беше унифицирано.

# 1 227
  • BG-DE
  • Мнения: 5 068
И аз съм учила в Софийски училища по това време и не се е искала подобна информация за родителите, но преди месец си взех новата кредитна карта от ОББ и ме втрещиха въпросите, които ми задаваха, като членувам ли в политическа партия и ако да в коя, дали съм член на синдикат и т.н. 😳

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 12:28 от Menerva

# 1 228
  • Мнения: 2 889
Категорично не се е искала информация за членство в партии. Но професия на родител/настойник се вписваше. Както и сега, де.
И не е била само БКП, имаше и БЗНС (Български земеделски народен съюз). Дълги години начело с Г. Трайков, дядо или прадядо на Трайчо Трайков.
И категорично никой не ни е подпитвал за родителите, пък и едва ли някой учител изобщо се е интересувал. Страхотни учители имах, с мн. малки изключения. Между тях и французи.

# 1 229
  • Мнения: 68 713
Вписваше се при нас. Помня тогова попитах нашите какво да пиша, не знаех къде членуват, казаха ми ОФ...та се е пишело все пак.

Общи условия

Активация на акаунт