Испания

  • 43 608
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 186
Препоръчайте ми моля онлайн испанска аптека, която е надеждна и сте ползвали. Благодаря

# 691
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
То зависи какво  искаш да купиш. Купувала съм хранителни добавки и някои други дреболии от различни сайтове и не съм била разочарована. Изпращали са навреме и качествена стока.

# 692
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Про такова изобилие на аптеки и щандове за парафармация, предпочитам оф лайн аптеки.
За хранителни  добавки  предпочитам Амазон.
С MakeUp Испания , имах неприятен опит, но там избрах опция наложен патеж.
След два месеца разиграване, връщане на поръчката до Полша и онратното о изпращане към Мадрид(велика глупост според мен) , накрая я загубиха, помолиха ме за трети шанс и великодушно  ми дадоха чел за 3евро отстъпка , при  стокност на поръчлата мад 100 евро.
Амазон ми  додтави същоър артикули за 3 дни.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 880
Единственото, което би могло, ако имат желание и съществува такава  практика да вкарат  парите в  тикет -регало, който да канселирате с покупка на други билети.
Попитайте
Това е чудесна идея, не се бях сетила. Ще им предложа това. Дано има развитие, не е нечовешка сума, под 100Е е, ама защо пък да им я подарявам. Мерси!

# 694
  • Мнения: 14 790
Hola señoras!Ееееееееееее...........
Скрит текст:
Макарена.
Лигаво ми е,дано не съм ви подразнила.Ще записвам час за маникюр,тук в София.Стана ми интересно,колко струва тази услуга при вас?Също в заведенията имат ли обособени зони за пушачи?

# 695
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 586
Маникюр не съм правила никога през живота си.
Относно заведенията и зоните за пушачи- няма такива. Сеща се за една бинго зала, където ме замъкнаха веднъж, в Аликанте; там имаше някаква стая, остъклена отвсякъде, ама за десетина човека само. В едно кабаре също видях обособена зона, цял балкон всъщност, остъклен към сцената и с добра климатизация. Но обикновени ресторанти и барове не съм виждала със зона за пушене.
Да не говорим, че от пандемията насам в Комунидад Валенсиана е забранено пушенето на терасите на заведенията.

# 696
  • Мнения: 14 790
Дали и в др. провинции е така?Значи и на капанче не може?Отиваш на капанче,кръчма на открито и какво ако пушиш?По-добре да не сядаш.☹

# 697
  • София
  • Мнения: 2 880
Дали и в др. провинции е така?Значи и на капанче не може?Отиваш на капанче,кръчма на открито и какво ако пушиш?По-добре да не сядаш.☹
Ставаш от масата, която е на тротоара, заставаш на метър и половина - два от нея и пушиш прав. След това се връщаш и си дояждаш или допиваш. Поне във Валенсия е така. В Мадрид нямаше проблем да пуша на масата, на която бяхме седнали. Другите да кажат техния опит също.

# 698
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Да, и в другите провинции не се пуши в заведенията, няма обособени за това помещения.
В Паис Баско може да се пуши отвън на терасите.
За маникюр - не съм особено сигурна, но обикновен маникюр е 15-20 евро. Поне така ми се струва, че видях обявено на витрината на един салон. Ето един сайт, където може да се провери:
https://www.treatwell.es/

# 699
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
При нас(Мадрид) 15÷20 вземат китайците.Остабалите както фризьорските салони, според зависи.
У дома сме непушачи, така, че  приветсваме липсата на тютюнев дим по "терасите на заведенията" .
Надявам се най накрая маските за   градския транспорт и  местата, където все още са задължителни(примерно аптеките) най накрая да отпаднат.

# 700
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 586
От утре отпадат маските в транспорта. За аптеки и болници не знам. Но пък във всяка аптека са ми давали маска, ако нямам, защото просто отвикнах да имам маски в чантата.

# 701
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
В оптиката днес ми казаха, че от утре вече махат маските. Защото и при тях бяха задължителни.

# 702
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Уж не са задължителни, но все по често виждам хора с маски по моловете.
Миналата седмица ходих на психотехнико, да си подновявам книжката и там
си  искаха маска.
За момичетата , чиито деца навършват 18 тази година, пак ще има боно културал.
Макар, че в крайна сметка, девойката се оплаква, че нещата, които и  харесват не може да се плащат с боно.Последното опита за  концерт в Wizinkcenter, уж можеше, но накрая трябваше да платя с банкова карта.
Та уж ги дават, ама  ...
Сега гледа къде да ги смести, защото трябва да се похарчат до сптември , тоест една година.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 19:32 от sl

# 703
  • Мнения: 14 790
Благодаря на всички за коментарите и отговорите.Smiley Чак сега отпадат маските при вас.....За добро или лошо,ние ги забравихме отдавна.

# 704
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Маските се изискваха само в градския транспорт, аптеките и болниците. Другаде - не. И пак добре, че бяха обикновените хирургически маски. В Австрия искат  FFP 2 в транспорта и в определени служби.

Общи условия

Активация на акаунт