За живота в Германия

  • 21 520
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
Здравейте на всички. Някоя от Вас дали е раждала в Германия? Интересувам се колко време те държат с бебето в болницата, ако всичко е наред?

# 91
  • Мнения: 6 445
1-3 дни при нормално раждане, 3-5 при секцио.

# 92
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Не ми се вярва да пускат 1 ден след раждане, обикновено бебето трябва да мине U2, което е на 3тия ден след раждането, освен ако не е уговорено предварително това да го направи педиатъра. Та по-скоро 3-4 дни при нормално раждане. Със секцио може и до 7 дни да се остане в болницата.

Но си зависи сигурно и от болницата, те как процедират по принцип.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 948
Една нощ останах със сина си след тежко естествено раждане с разкъсвания и шевове. На U2 ходихме в болницата след няколко дена. Предполагам, че е индивидуално.

# 94
  • Мнения: 7 260
Насила никой никого не държи, можеш да се разпише и да си отидеш веднага лед раждането или когато решиш. Можеш да родиш и в къщи, т.н. Hausgeburt, ако намериш акушерка, навита да се включи  в авантюрата.

# 95
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Аз след първото раждане останах 4 дни и не бързах да си ходя. След второто си тръгнах след 2 дни, като U2 си го направихме при педиатъра ни.

# 96
  • Мнения: 1 573
Насила никой никого не държи, можеш да се разпише и да си отидеш веднага лед раждането или когато решиш. Можеш да родиш и в къщи, т.н. Hausgeburt, ако намериш акушерка, навита да се включи  в авантюрата.

Може и в Geburtshaus, пак си тръгваш след това докато още държи адреналина.

На дъщеря ми беше в университетска болница - 3 дни и чао, трябват им легла.

# 97
  • Мнения: 1 110
Мен ме изписаха на 3ти ден след секцио, беше по мое желание. У2 беше на същия ден, там си подадох и документите за издаване на акт за раждане.
Най—доброто за мен беше да си се приберем вкъщи с бебчо, там храната беше ужасна и малко. Да не говорим, че половината не ставаше за ядене. Аз не можех да се движа нормално и ми беше много трудно да се грижа за бебето сама. Мм можеше да идва само за един час на ден, а други посещения не се разрешаваха така и така. Не че аз съм искала някой да идва, но имах нужда от помощ, а нямаше кой да ми помогне. Акушерките бяха отвратителни според мен. Бях в постоянен страх, че ще го изпусна при смяна на памперс или преместване от моето в неговото легло. Общо взето за мен престоя там след секциото беше оцеляване. Бебенцето на съседката по легло плачеше непрекъснато, та дори и моето да беше тихо нямах шанс да поспя изобщо.

# 98
  • Мнения: 232
Здравейте, не знам дали е по темата, но може ли някой да ми каже какво да  си взема от аптека в Германия за болки в кръста?

Общи условия

Активация на акаунт