(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 46)

  • 37 074
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 19 296
Ужас, надявах се да е по-лесно да се оттървем от тях. При нас ходят върху ламперията и според мм може да паднат на етажа. Звънях на дивите животни днес. Казаха ми май месец да напоя парцали с котешка урина и да ги сложа горе, но да оставя място, откъдето да избягат. Също да отрежем лешника. Не ми се струва реалистично да намеря котешка урина. Да не говорим за смрадта. Да пусна котката горе, ама да не вземе да се стресира? По двора съм я виждала да лови мишки и змии.
Казаха ми, че сега и да заложим капани, били в нещо като зимен сън и може да не хванем всичките. Май месец ставали активни.

# 241
  • Мнения: 5 379
От моите наблюдения, се катерят до тавана и без  да има дървета наоколо. Уж слагахме по улуците разни приспособления да им пречат, но пак намират откъде да се покатерят. И съвсем малка дупчица да има някъде,  ще се проврат.

# 242
  • София
  • Мнения: 5 190
Също влизат и през цепнатини, успяват да се сплескат.
Айла, латексовите ръковици не ми помагаха за лютото преди години, може би 2 слоя? Или 2 вида един върху друг,  или честа подмяна.

ПП искам да направя склад в земята за кореноплодни, каква мрежа да използвам, рабицовата да не е едра?

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 13:54 от ЗаСлон

# 243
  • Мнения: 5 379
Аз бях купувала от строителен хипермаркет една по-ситна мрежа, на квадратчета. Водеше се май за заешки клетки. Рабицовата наистина е по-едра, мишле може спокойно да мине през нея.
Само гледай мрежата да е с покритие или поне поцинкована, иначе бързо ще ръждяса и ще се отворят проходи за гадинките. Тази с покритие е зелена на цвят и доста по-скъпа, но издържа много дълго. А най-добре е да се сложи на два пласта.

# 244
  • Мнения: 4 892
Привет момичета,идвам с въпрос.Simple SmileНякой знае ли точното име на това "дърво" чушка?
Скрит текст:




Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 18:15 от Кротал

# 245
  • София
  • Мнения: 12 229
Част от корените ягоди за раздаване са при мен в София.
Писах на един потребител в бг мама на ЛС, но май имаше и още желаещи.
В кашона са целогодишните, дълбок е кашона, другите са еднократно връзващи, различни сортове може да са, но не ги помня. Имам още от другите нормални, те стават едри, но не сме оправили всички редове. Тези целогодишните са по-дребни, но и аз миналата година имах само десет коренчета, съвсем малки, сега направих два реда и имам както се вижда доста за раздаване ако някой прояви интерес Simple Smile
Скрит текст:

# 246
  • Мнения: 4 212
Късно ли е вече за дръвчета и рози?Докато се наканя да взема май пак пропуснах момента?

# 247
  • Мнения: 10 384
Късно ли е вече за дръвчета и рози?Докато се наканя да взема май пак пропуснах момента?
На розите не съм фенка, но миналата година по това време засадих две праскови и две круши. Хванаха се идеално.
Миналата седмица бучнах една нектарина и една кайсия... И импровизирах с една малка смокинка, да видим дали ще я бъде.

# 248
  • Мнения: 4 212
Аз искам лешник и синя свива ,ако открия ще взема и не ни застигне и нас снега.

# 249
  • София
  • Мнения: 12 229
Горичка подарява дюли - записване от 21.30 - https://www.facebook.com/events/3119179571672560/?ref=newsfeed

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Важното е, когато садите фиданките, земята да не е замръзнала. Ако ги купите и докато дойде време да ги садите, времето се влоши, просто ги заровете в една дупка, заедно всичките дръвчета и напролет като омекне времето, ще си ги сложите където искате.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 397
Важното е, когато садите фиданките, земята да не е замръзнала. Ако ги купите и докато дойде време да ги садите, времето се влоши, просто ги заровете в една дупка, заедно всичките дръвчета и напролет като омекне времето, ще си ги сложите където искате.
Точни по темата, утре ще си взема фиданките от куриер, 10 овощни дръвчета и три широколистно декоративни. Закъсняха една седмица и ето какво стана с времето! Още не е сериозно замръзнало и мисля този уикенд да ги засадим Rolling Eyes

# 252
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
А дали е късно да се пръска с бордолезов  разтвор и фиданките, които засадихме тази година пръскат ли се?

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Дръвчетата се пръскат есенно като им опадат листата. Не пръскам аз- мъжът ми, и не знам какъв точно е препарата, но знам, че есенното пръскане е най-важното, затова машината ни /едно голямо духащо чудо/ стои в готовност и чака "последния лист".
https://nivabg.com/calendar/naj-vazhnata-grizha-v-ovoshtnata-gra … o-na-koronite-94/

# 254
  • Мнения: 10 384
Пръскахме с бордолезов разтвор миналия уикенд. Само дюлите още имат листа, всичко други е голо.

Общи условия

Активация на акаунт