Студенти в Нидерландия - 11

  • 65 305
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 126
Аз чакам с нетърпение да стартират новите линии от летище Пловдив (дано!). Обявиха три нови линии от ноември с Wizz Air, като едната ще е до Дортмунд. От там с флекс бус до Грьонинген ( в нашия случай) е 3 часа. То толкова е и от Айндховен, но поне ни спестява последната отсечка София-Пловдив. Така че имайте предвид и този вариант. Иначе за миналата Коледа взехме билет в последния момент през Милано и не беше скъп, проверете и полетите през Виена.

# 181
  • Мнения: 35
Аз чакам с нетърпение да стартират новите линии от летище Пловдив (дано!). Обявиха три нови линии от ноември с Wizz Air, като едната ще е до Дортмунд. От там с флекс бус до Грьонинген ( в нашия случай) е 3 часа. То толкова е и от Айндховен, но поне ни спестява последната отсечка София-Пловдив. Така че имайте предвид и този вариант. Иначе за миналата Коледа взехме билет в последния момент през Милано и не беше скъп, проверете и полетите през Виена.

Много полезна информация, Пловдив е толкова близо като алтернатива също.
От Дортмунд обаче не намирам фликсбус до Айндховен на сайта им, има влакове, с по няколко прекачвания, което намерих, но ме притеснява дали ще се оправи сама дъщеря ми. Ако имате информация за лесен начин на придвижване Дортмунд Айндховен ще съм благодарна!

# 182
  • Мнения: 2 190
Аз пък пуснах мухата на щерката да се организират от Маастрихт да си пътуват заедно българите. И на обратно също. Само дето не знам дали словат Коледа и Нова година и до кой януари са във ваканция.
Има 3 българки, в нейната специалност, с които май доста се сдуши, а като цяло били 7,8 общо в други специалности и години, та ако си организират съвместно прибиране и връщане ще е супер!

В Маастрихт са много повече от 7-8 наши деца.
Сподели как беше пътуването от Брюксел, Завентем до Маастрихт.
Дъщеря ми пътува с ниско-тарифните, които кацат на Шарлероа. Пробва по-кратък като километри път (без минаване през Брюксел), но й отне ужасно много време над 6 ч - няколко прекачвания и връзките не са синхронизирани.

# 183
  • Мнения: 35
Днес и утре Wizz 'уж' имат 20 % намаление на билети и багаж за полети до март 2022.
пиша, ако някой не е разбрал , аз преди малко купих Колденото прибиране за скромната сума от 160 евро в едната посока без багаж Flushed

# 184
  • Мнения: 1 469
Ох, biborana! Брюксел не е вариант хич. 3 влака се сменят, с време за прекачване по 5 мин.и ако изпуснеш или се объркаш между пероните .... направо си спиш на гарата. Това, ако си с късен полет, както бяхме ние и на практика вечер влаковете са на рядко и без много възможности. Аз на връщане изпуснах единия влак поради промяна на перона в последния момент и едва се продвижих до Бр'ксел. Добре че тръгнах още сутринта за полет в 20.00 ч. та да имам време да се объркам и да изпускам влакове, ... ама все пак през деня има варианри, та стигнах за има-няма 4 часа Simple Smile Без мен повече вариант Брюксел ... После видях, че има директни рейсове от Брюксел до Маастрихт, което може да е вариант за тези, които не харесват нискотарифните полети (като мен) ... Или до Амстердам и послед с един влак (също е вариант)
И въпреки че не ги харесвам (нискотарифните), Айндховен си остава като че ли най-удобния превоз до Маастрихт и обратно. И по този повод, сега купувам билетите и се чудя какъв ще е този пилот, дето на 01.01.2022 в 10,30 ще вдигне самолета ....на Райан Еър. Бая си мисля за 02,01,2022 с Уиз еър, поне да се е понаспал човекът. Ама пък на 01.01 ще е с приятелка от Уни-то, та още малко ще се поначудя, че ше свършат билетите.
Някой летял ли е на 01,01 в 10,30ч,

# 185
  • Мнения: 1 269
Чета, Ви и си мисля, че за студентите в Амстердам България еър е добър вариант.
Студентски билет в двете посоки с ръчен багаж+ куфар в двете посоки и безплатна промяна на датите излезна 200Е.Датата за връщане е по Коледа.
Можех и на по-добро цена да го взема ако не се бях мотала цяло лято.
За моя студент този багаж е напълно достатъчен и до момента не се е налагало нищо допълнително да изпращам.

# 186
  • Мнения: 315
Чета, Ви и си мисля, че за студентите в Амстердам България еър е добър вариант.
Студентски билет в двете посоки с ръчен багаж+ куфар в двете посоки и безплатна промяна на датите излезна 200Е.Датата за връщане е по Коледа.
Можех и на по-добро цена да го взема ако не се бях мотала цяло лято.
За моя студент този багаж е напълно достатъчен и до момента не се е налагало нищо допълнително да изпращам.
Аз купувах на 29.07 билетите за Коледа. Отиването и връщането с багаж, от Айндховен, ми излезе под 150 евро. Тогава цената на България Еър, през Амстердам, беше драстично по-висока. Сега може да са идентични.

# 187
  • Мнения: 1 269
Аз го купувах края на август.
Значи, по-добре, че не тръгнах да  купувам по-рано.

# 188
  • Мнения: 1 469
Аз пък пуснах мухата на щерката да се организират от Маастрихт да си пътуват заедно българите. И на обратно също. Само дето не знам дали словат Коледа и Нова година и до кой януари са във ваканция.
Има 3 българки, в нейната специалност, с които май доста се сдуши, а като цяло били 7,8 общо в други специалности и години, та ако си организират съвместно прибиране и връщане ще е супер!

В Маастрихт са много повече от 7-8 наши деца.
Сподели как беше пътуването от Брюксел, Завентем до Маастрихт.
Дъщеря ми пътува с ниско-тарифните, които кацат на Шарлероа. Пробва по-кратък като километри път (без минаване през Брюксел), но й отне ужасно много време над 6 ч - няколко прекачвания и връзките не са синхронизирани.
А защо се отказахте от Айндховен?

# 189
  • Мнения: 2 190
Kassii, детето избира между Айндховен и Брюксел според цената. Има големи разлики, но няма правило кое е по-скъпо.  Повечето пъти е през Брюксел. Тя живя 1 година там и се ориентира в прекачванията, но е бавно.
Миналата година купих билетите за Коледа по това време - от Брюксел двупосочен без багаж 42 евро, връщане беше в средата на януари (всичко можеше да е дистанционно). Заради Ковида пътниците бяха малко и цените повече от прилични. Сега са мираж.

# 190
  • Мнения: 90
Моят син си взе  билети отиване и връщане  от Амстердам до Букурещ, с прекачване в Милано общо за 198 лв, с ръчен багаж. Търсейки билети, от Ротердам нямаше такива цени. Той ще пътува с влак от града, в който учи  до Амстердам и затова нямаше значение от къде ще лети. За нас  е перфектен вариант Букурещ, тъй като сме от Русе.

# 191
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравейте, бързо питане имам:
На моето дете за стажа й се налага няколко изседвания да си направи.
Така или иначе си ги плаща, но какви документи трябва да иска на място, за да й възстановят тук сумата?
Има допълнително здравно осигуряване, но се оказа че е валидно само за БГ.
Благодаря предварително.

# 192
  • Мнения: 208
Здравейте, когато регистрирате за личен доктор, отписвате ли децата от личния в България?

# 193
  • Мнения: 315
Здравейте, когато регистрирате за личен доктор, отписвате ли децата от личния в България?
Не. Здравноосигурителните им права в България са запазени и логиката сочи, че трябва да си запазят личните лекари тук. Аз не съм го отписала.

# 194
  • Мнения: 1 988
Има ли изобщо нискотарифна авиокомпания от София до Амстре

Общи условия

Активация на акаунт