Студенти в Нидерландия - 11

  • 65 260
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 667
Синът ми си направи холандски номер почти веднага, заради банковата сметка, кабелната, интернета. А, да и за да получава пратки от Спиди през DPD , също изискват такъв, с Бг не става. Поне при нас, може другаде да е различно! Също така, едва дочакахме да изтече договора с Теленор, та да го закрием напълно, защото след 4-5 мес, се оказа, че не ползваме нито безпл.мин., нито МБ, нищичко. Всичко платено! Но таксата си върви, защото видиш ли, имаме договор, от който не ползваме пукната услуга, ноооо имаме договор Grinning Ходих 4 пъти в офиси  на оператора и вдигат рамене и ме гледат с големи, влажни очи, но това е.
Сега с холандския номер има неогр. МБ и 200 мин в ЕС, аз имам също 100 мин в ЕС. Понякога си звъним през интернет и така.

# 736
  • Мнения: 6 294
Миналият месец, точно преди да си дойде в България, дъщеря ми беше получила предупреждение по Политиката за справедливо ползване на роуминг и ни се размина, но преди две години платихме почти 300 лева сметка.
Това за какъв период се отнася? До момента в който е получила?

# 737
  • Мнения: 68
Моят син си взе холандска карта за телефон, за да може да общува с всички по лесно. Както и с институции. Има много безплатни минути и ни звъни той. Понякога му се налага да ползва мобилен интернет и е хубаво да не се съобразява, защото първите 4 месеца там му свършваше много бързо.

# 738
  • Мнения: 317
Вашите деца ползват ли български номера, след като ги засекат че повече от 4 месеца са в Нидерландия? Интересно ми е с колко се увеличава сметката, ако някой е избрал този вариант с надценка.
И моят син е още с българския номер. Получавахме съобщения за несправедливо ползване на мобилни данни в роуминг и допълнителна месечна такса от 10 лв. Дори през декември преподписах договора с нашия оператор за още две години. За мен е по-удобно. Ще сменяме само при по-драстични разлики в сметките, каквито в момента няма. Стига му и интернета. А българският номер не е никакво препятствие да си получава колетите от Спиди.

# 739
  • Мнения: 227
Вашите деца ползват ли български номера, след като ги засекат че повече от 4 месеца са в Нидерландия? Интересно ми е с колко се увеличава сметката, ако някой е избрал този вариант с надценка.
Моят син вече 2-ра година е само с Българската карта,няма кой знае какви проблеми със сметките,приблизително 5-10 лв отгоре заради интернета,иначе не говори от него.В общи линии всички деца имат интернет в квартирите, влиза в цената и се чуваме когато си е вкъщи.

# 740
  • Мнения: 116
Имам следния казус и моля за разяснение.

Човек с две дози ваксина, като втората е преди повече от 9м. как може ли да влезе в Нидерландия? с ПСР и/или антиген?  Преболедуване след  двете дози ваксина, но доказано с антиген важи ли за полет или не?
Ако не е късно да споделя моето пътуване.Имам ваксина,но 1 ден преди полета изтекоха 9 месеца.На летището направих бърз антигенен и нито в бг нито в Нидерландия ми поискаха някакъв документ.Предполагам в холандците трябваше да проверяват.

# 741
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Здравейте, дъщеря ми учи в Маастрихт, но намери квартира в Ланакен-Белгия, моля ако нечие дете живее в Белгия да каже проблем ли е да вземе bsn с адрес в Белгия. Тя е там до юни, когато трябва да се дипломира. Имат ли студентски намаления за градски транспорт и как се кандидатства при положение, че е в друга страна? Благодаря.

Да не е в общежитието на Марион? Там беше дъщерята цяла година.
Да, не е вадила БСН, защото си го имаше от Утрехт, където изкара акалавъра, а в Маастрихт беше за магистратура. Тогава не помня да са искали ежегодно БСН-а да се подменя, както(май ) искат сега, или поне с такова впечатление останах, защото сега малката смени квартирата от Хага в Ротердам и ходи за нова регистрация в общината, а може и да сне е вадила нов БСН всъщност...
Така или иначе, моята дъщеря не е вадила БСН живеейки в Ланакен.  От Ланакен до центъра е около 3 км, с колело става ама като не духа и не вали, значи рядко, иначе е гадост, но всички го правят. Има автобус, но беше към 5 евро, ако не бъркам.
Аз й закарах колата, оказа се, че в унито, ако идваш от "чужбина" - в случая Белгия, на 3 км, можеш да паркираш на професорския паркинг без пари.... Далавера. Иначе с кола в Холандия с паркинг до 7 евро на час, - благодаря...
Тогава си изкара цялата година с българските номера, ама беше преди 7 години.
Но веднъж спука гума... Пътната помощ с лепенето беше 120 евро, още ги помня. Просто колата там е скъпо удоволствие за студент , не че за работещ е евтино, но за студент си е много, наистина. Да не говорим, ако се наложи глоба да платиш...
Някой от описаните неща не са съвсем така - холандците, както и работещите студенти се ползват с абсолютни едно и същи привелегии. Няма нещо холандеца ползва, а българският работещ студент не.
За автомобила - не може да бъде каран повече от 6м на български номера. Другото е заобикаляне на закона

# 742
  • Мнения: 349
Здравейте, дъщеря ми учи в Маастрихт, но намери квартира в Ланакен-Белгия, моля ако нечие дете живее в Белгия да каже проблем ли е да вземе bsn с адрес в Белгия. Тя е там до юни, когато трябва да се дипломира. Имат ли студентски намаления за градски транспорт и как се кандидатства при положение, че е в друга страна? Благодаря.

Да не е в общежитието на Марион? Там беше дъщерята цяла година.
Да, не е вадила БСН, защото си го имаше от Утрехт, където изкара акалавъра, а в Маастрихт беше за магистратура. Тогава не помня да са искали ежегодно БСН-а да се подменя, както(май ) искат сега, или поне с такова впечатление останах, защото сега малката смени квартирата от Хага в Ротердам и ходи за нова регистрация в общината, а може и да сне е вадила нов БСН всъщност...
Така или иначе, моята дъщеря не е вадила БСН живеейки в Ланакен.  От Ланакен до центъра е около 3 км, с колело става ама като не духа и не вали, значи рядко, иначе е гадост, но всички го правят. Има автобус, но беше към 5 евро, ако не бъркам.
Аз й закарах колата, оказа се, че в унито, ако идваш от "чужбина" - в случая Белгия, на 3 км, можеш да паркираш на професорския паркинг без пари.... Далавера. Иначе с кола в Холандия с паркинг до 7 евро на час, - благодаря...
Тогава си изкара цялата година с българските номера, ама беше преди 7 години.
Но веднъж спука гума... Пътната помощ с лепенето беше 120 евро, още ги помня. Просто колата там е скъпо удоволствие за студент , не че за работещ е евтино, но за студент си е много, наистина. Да не говорим, ако се наложи глоба да платиш...
Някой от описаните неща не са съвсем така - холандците, както и работещите студенти се ползват с абсолютни едно и същи привелегии. Няма нещо холандеца ползва, а българският работещ студент не.
За автомобила - не може да бъде каран повече от 6м на български номера. Другото е заобикаляне на закона
Благодаря Mini Mouse за уточненията. Оставам с впечатление, че живееш в Нидерландия, та да попитам, ако детето остане 5 месеца там, за да завърши бакалавър и не извади bsn за това време, ще има ли проблем? Има нидерландска сметка и адрес в Белгия, няма да работи и в края на юни /всичко ако е наред/ напуска Нидерландия с бакалавърска диплома. Друга държава планува за магистър, а  Нидерландия не я хареса и не иска да учи там. Ще съм благодарна, ако имаш отговор.

# 743
  • Мнения: 1 970
Miki ще ти отговори като живееща там,
Ако позволиш, ще ти кажа това, което аз знам - можеш да стоиш в Холандия до 4 месеца и да нямаш БСН, ако на петия по някакъв повод стане ясно, че не си го направил рискуваш глоба мисля ще 300-тина евро...

Общо взето, всеки си преценя риска, но не знам дали за един месец си струва разправията с регистрации... Още повече, че основните неща, за които е нужен БСН-а на българския студент - сметката и адреса, тя ги има.
Но си е един вид нелегална де, факт.... Или по-скоро ще бъде, петия месец.

# 744
  • Мнения: 349
Miki ще ти отговори като живееща там,
Ако позволиш, ще ти кажа това, което аз знам - можеш да стоиш в Холандия до 4 месеца и да нямаш БСН, ако на петия по някакъв повод стане ясно, че не си го направил рискуваш глоба мисля ще 300-тина евро...

Общо взето, всеки си преценя риска, но не знам дали за един месец си струва разправията с регистрации... Още повече, че основните неща, за които е нужен БСН-а на българския студент - сметката и адреса, тя ги има.
Но си е един вид нелегална де, факт.... Или по-скоро ще бъде, петия месец.

Благодаря, идеално обяснение. Тя се прибира за 10 дни в началото на март и когато се върне обратно ще се вмести точно до 4 месеца. Въобще няма да се занимава с вадене на БСН.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт