Студенти в Нидерландия - 11

  • 65 396
  • 745
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 349

Благодаря за инфото! Синът ми се е сетил и е направил запитване по мейла. Отговорили са му, че има право само на +1. Става въпрос за RUG.
Та сега с мъжа ми се чудим какво да правим. Иска ни се да отидем, но единият от нас ще трябва да стои отвън...

Не бихме се чудили на Ваше място. Преди години на голямата щерка на дипломирането, в Маастрихт бяхме на тържеството, общо взето беше стандартното, поздравления от декана, ректора, отговор от абсолвентите и връчване на всеки със снимка с ректора. Проточи се бая. Всъщност хвърлянето на шапките беше навън, общите снимки с приятели също, купона... Така че, единият чакащ навън няма да изпусне много, а ще сте заедно, после може да се поразходите - в Холандия има толкова неща за гледане, макар Гронинген да е малко по-далеч, транспорта е уреден....
Явно залата няма да е достатъчно голяма за повече гости.... А все пак, в тия времена няма да допуснат препълване.
И сега ще сме трима, с две места - кака й също ще долети от Мюнхен. Аз няма да присъствам на самата церемония, после ще си купонясваме заедно. Отделно ще се поразходим, дано времето е поносимо.

Дипломирането на дъщеря Ви отново ли е в Маастрихт? Интересувам се, защото дъщеря ми е трети курс в тамошния университет и предстои да се дипломира следващата година. Дано дотогава ситуацията да е по-добра.

# 166
  • Мнения: 1 970
Не, RSM (Rotterdam scool of management), Erasmus.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 207
Благодарна съм за споделеното, StefanB. Без повече колебание, току що резервирах билетите. И вече съм много развълнувана Heart

# 168
  • Мнения: 349
Не, RSM (Rotterdam scool of management), Erasmus.
Благодаря

# 169
  • Мнения: 1 970

 предстои да се дипломира следващата година. Дано дотогава ситуацията да е по-добра.

Присъединявам се в очакването, и на нашата предстои догодина още една церемония, живот и здраве, но вече за магистър...

# 170
  • Мнения: 5 400
Другото лято големият ни  син ще се дипломоира с бакалавърска степен.  Без значение дали ще имаме или не достъп до церемонията, ако сме живи и здрави ще сме до сина си. Такива моменти не са много в живота на човека.

# 171
  • Мнения: 35
Здравейте,
Знам че е дискутирано и преди, безумните цени на самолетни билети около Коледа 😳
Обичайно това което е оптимално при нискотарифните превозвачи е да се купува билет около месец, месец и половина преди датата.
За жалост обаче нямам опит с полети около Коледа от Айндховен.
Следя цените от седмица две и непрестанно се повишава.
Та питането ми към по-опитните тук е следното, има ли шанс да намалеят цените или за този период е винаги така и спекулират заради множеството прибиращи се студенти?

# 172
  • Мнения: 1 776
Здравейте,
Знам че е дискутирано и преди, безумните цени на самолетни билети около Коледа 😳
Обичайно това което е оптимално при нискотарифните превозвачи е да се купува билет около месец, месец и половина преди датата.
За жалост обаче нямам опит с полети около Коледа от Айндховен.
Следя цените от седмица две и непрестанно се повишава.
Та питането ми към по-опитните тук е следното, има ли шанс да намалеят цените или за този период е винаги така и спекулират заради множеството прибиращи се студенти?

Не ми е понятно защо цена от 300 евро за двупосочен билет в най-натоварения период трябва да бъде характеризирана като безумна...
И не, няма да поевтинеят билетите.

# 173
  • Мнения: 324
Здравейте,
Знам че е дискутирано и преди, безумните цени на самолетни билети около Коледа 😳
Обичайно това което е оптимално при нискотарифните превозвачи е да се купува билет около месец, месец и половина преди датата.
За жалост обаче нямам опит с полети около Коледа от Айндховен.
Следя цените от седмица две и непрестанно се повишава.
Та питането ми към по-опитните тук е следното, има ли шанс да намалеят цените или за този период е винаги така и спекулират заради множеството прибиращи се студенти?
Не би могла да падне цената.
За сравнение да Ви споделя, че купих билети за Коледа и Нова година за сина си на 29.07 и цената беше наполовина на сегашната.
Да, 1.5 м предварително е добре да купувате билети, по принцип, но за повсеместно интензивно натоварени периоди търговската логика е друга.

# 174
  • Мнения: 35
Здравейте,
Знам че е дискутирано и преди, безумните цени на самолетни билети около Коледа 😳
Обичайно това което е оптимално при нискотарифните превозвачи е да се купува билет около месец, месец и половина преди датата.
За жалост обаче нямам опит с полети около Коледа от Айндховен.
Следя цените от седмица две и непрестанно се повишава.
Та питането ми към по-опитните тук е следното, има ли шанс да намалеят цените или за този период е винаги така и спекулират заради множеството прибиращи се студенти?
Не би могла да падне цената.
За сравнение да Ви споделя, че купих билети за Коледа и Нова година за сина си на 29.07 и цената беше наполовина на сегашната.
Да, 1.5 м предварително е добре да купувате билети, по принцип, но за повсеместно интензивно натоварени периоди търговската логика е друга.

Да, наясно съм колко бяха през август гледах ги и аз, но още не бяхме заминали дори натам.
Обаче това ваше наблюдение на база предни години ли е, със сигурност ли няма прозорец в който намаляват?
Когато тръгвахме август, купих билети юни края за по 300лв, защото уж се покачваха цените нон стоп, обаче юли месец бяха по 80лв за същата дата… после пак много се качиха .
Та идеята ми е превозвачите знаят кога е наплива за пътуване именно заради студентите, изкуствено покачват цените ми се струва, после в един момент за да си напълнят самолета ги свалят.
Това някой наблюдавал ли го е по Коледа?

# 175
  • Мнения: 1 503
Аз пък пуснах мухата на щерката да се организират от Маастрихт да си пътуват заедно българите. И на обратно също. Само дето не знам дали словат Коледа и Нова година и до кой януари са във ваканция.
Има 3 българки, в нейната специалност, с които май доста се сдуши, а като цяло били 7,8 общо в други специалности и години, та ако си организират съвместно прибиране и връщане ще е супер!

# 176
  • София
  • Мнения: 1 207
Скрит текст:
Здравейте,
Знам че е дискутирано и преди, безумните цени на самолетни билети около Коледа 😳
Обичайно това което е оптимално при нискотарифните превозвачи е да се купува билет около месец, месец и половина преди датата.
За жалост обаче нямам опит с полети около Коледа от Айндховен.
Следя цените от седмица две и непрестанно се повишава.
Та питането ми към по-опитните тук е следното, има ли шанс да намалеят цените или за този период е винаги така и спекулират заради множеството прибиращи се студенти?
Не би могла да падне цената.
За сравнение да Ви споделя, че купих билети за Коледа и Нова година за сина си на 29.07 и цената беше наполовина на сегашната.
Да, 1.5 м предварително е добре да купувате билети, по принцип, но за повсеместно интензивно натоварени периоди търговската логика е друга.

Да, наясно съм колко бяха през август гледах ги и аз, но още не бяхме заминали дори натам.
Обаче това ваше наблюдение на база предни години ли е, със сигурност ли няма прозорец в който намаляват?
Когато тръгвахме август, купих билети юни края за по 300лв, защото уж се покачваха цените нон стоп, обаче юли месец бяха по 80лв за същата дата… после пак много се качиха .
Та идеята ми е превозвачите знаят кога е наплива за пътуване именно заради студентите, изкуствено покачват цените ми се струва, после в един момент за да си напълнят самолета ги свалят.
Това някой наблюдавал ли го е по Коледа?
О да, години наред "наблюдавах". Накрая ми писна и започнах да купувам коледните само от България Ер (през Амстердам), защото там ми излиза по-евтино, имайки предвид бонуса чекиран багаж.
За Коледа/Нова година никога няма да намерите кой знае колко евтино, дори и през лятото. Никога в ноември. И в никакъв случай не е заради студентите. Цял свят пътува по Коледа.

# 177
  • Мнения: 1 776
И в никакъв случай не е заради студентите. Цял свят пътува по Коледа.

Определено е заради студенти и гастарбайтери...

# 178
  • Мнения: 35
И в никакъв случай не е заради студентите. Цял свят пътува по Коледа.

Определено е заради студенти и гастарбайтери...
Нелогично е Айндховен Милано да струва полета на 23 декември 40 евро, а за БГ 180. Определено цената е изкуствено вдигната заради студентите….
Но явно ще купувам сега поне към България , прежалила съм ги вече парите, просто не ми се искаше да им ги подарявам ей така, ако има Шанс за по-нормални цени скоро. Връщането все си мисля, че ще намалят цените, там има и повече възможности за дати +/- ден два.

Живи и здрави 😎

# 179
  • Мнения: 6 392
Ами много правят с прикачване заради цената, по-миналата коледа много деца бяха точно през милано.
И не очаквайте връщането да е по-различно.

Общи условия

Активация на акаунт