Калориите броим и здравето ценим - тема 13

  • 41 368
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 566
Да обобщим тогава - менюто, което споделяш, е само в определени дни. В останалото време - по-либерално.
Воля имаш, с малко дисциплина можеш да овладееш контрола.

# 61
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
И да съм по темата:
утре дежурна съм 12 часа
250 извара+250 ябълки
180 свинско контра фила на тиган без замнина+краставица само с оцет
350 скир Кауфланд
1 яйца+2 белтъка+50 грама сирене и салата
Това ще е!

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 06:52 от siska79

# 62
  • Мнения: 2 566
Ами накратко, добра ти е актуалната форма. Всъщност много пъти съм ги виждала тези снимки. Криеш долната част, явно тя те комплексира. Ако искаш да свалиш 4-5 кг, не е толкова трагично. С търпение и дисциплина ще стане. Но и постоянна мотивация Simple Smile Кажи си, че не можеш да си позволиш хората да кажат "тя пак напълня".
Действа.
Аз съм писала много пъти - свалих 30, бавно, години наред, и никога не ги качих. Е, само 1-2. Сега от 52 искам да стана 51. Чак драма не ми е. Но мотивацията никога не ме е напускала. От инат Smiley

# 63
  • Мнения: 10 257
Siska, много си хубава и не те виждам дебела на сегашните снимки, но ние жените като си наумим нещо… Дано постигнеш  това което би желала.

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
От сърце ти благодаря!

# 65
  • Мнения: 511
Относно изварата: Аз ям нисломаслена от Лидл - в едни квадратни кутийки от 250 гр, кремообразна е. Много ми харесва и има 12 г на 100 протеин - повече от Скира(11). Всяка сутрин с нея закусвам или по-точно това описаното отдолу, любима закуска ми е, понякога(много рядко) я променям малко с други плодове, друг тахан или...малко течен шоколад Joy:
250 извара
20 гр петмез от фурми
20 гр фъстъчено масло
40 гр замразени боровинки
Протеин - 35, въглехидрати-29, мазнини - 13, ккал - 378

# 66
  • Мнения: 75
Аз разбрах, че Стел има проблем след като изяде изварата, а не със самото изяждане на  изварата.Лидълската извара е кремообразна, въпреки, че аз гледам да купувам храни, които не са ми кой знае колко вкусни, защото доста бързо омазвам количествата.Срам ме е да ви кажа цифрата на кантара от тази сутрин, само казвам, че ако бях прасе стопаните ми щяха да са най-щастливи!

Тук някъде има ли тема със снимки преди и след отслбване, случайно да знаете?
Не знам, аз само моите съм показвала/в тазе тема не де/

По снимките ми изглеждаш много добре, и за това как тренираш определено не ядеш много.

А протеина не мисля че саботира хич, аз ям по-повече от Сиска и ми се отразява много добре. Той е изключително подценен от всички макроси. Повечето хора не ядат досататъчно хич..

ии да за моята извара вкуса и не ми е проблема много ми харесва, просто не мога да я смилам добре май май..

pepa " Ами щом дори това количество протеин не води до нищо, трябва да си зададем въпрос.
Излишъкът от протеин циркулира като глюкоза." това е един много голям и недоразбран мит.. Ако тялото ти се нуждае от глюкоза то си прави точно колкото му е необходимо, не превръща всичкия протеин който се консумира в глюкоза.. Следвах високопротеиново кето с почти 200г протеин на дин, никога не съм излизала от кетозата.

# 67
  • Мнения: 476
Някой калории за агнешки черва в сурово състояние да знае??На български в гугъл няма информация, на английски търсех и го пише 94 калории и 14 протеин за 100 г.,но не вярвам, мисля, че са по - мазни...за свинските пише, че е 182 и 7 протеин, но за агнешките може и да е различно, не знам на кое да вярвам.

# 68
  • Мнения: 75
Някой калории за агнешки черва в сурово състояние да знае??На български в гугъл няма информация, на английски търсех и го пише 94 калории и 14 протеин за 100 г.,но не вярвам, мисля, че са по - мазни...за свинските пише, че е 182 и 7 протеин, но за агнешките може и да е различно, не знам на кое да вярвам.

How many calories are in a sheep intestine?
Calories: 131. Fat: 5 grams. Protein: 17 grams. Vitamin B12: 15% of the Reference Daily Intake (RDI)

дори не знаех че се яде това хаха.. явно му се вика "tripe" на английски..

# 69
  • София
  • Мнения: 274
Stell123, май беше питала с какво може да замениш изварата. Не знам дали е добре, но аз я заменям с моцарела - с ниско или високо съдържание на мазнини, немалко протеин. Върви с домати, песто, а за експериментаторите дори би могло с плодове 😀 Друг вариант е cottage cheese (другото му наименование е Frischkäse) - това е като меко сирене, но съдържа повече протеин, продава се в малки кутийки по 200 гр. в повечето супермаркети, предлага се от различни марки.

# 70
  • Мнения: 75
Stell123, май беше питала с какво може да замениш изварата. Не знам дали е добре, но аз я заменям с моцарела - с ниско или високо съдържание на мазнини, немалко протеин. Върви с домати, песто, а за експериментаторите дори би могло с плодове 😀 Друг вариант е cottage cheese (другото му наименование е Frischkäse) - това е като меко сирене, но съдържа повече протеин, продава се в малки кутийки по 200 гр. в повечето супермаркети, предлага се от различни марки.

аз под извара имах предвид точно cottage cheese. Във Великобритания съм и тук има cottage cheese от натурално до нискомаслено, безмаслено и със всякакви различнки вкусове и подправки, chives и ананас... има и quark което е като гъст йогурт/меко сирене ама не толкова меко или йогуртено, има крем който е подобен но по мазен fraiche и clotted cream, които ства хем за готвене хем за мазане и по гъст от готварската сметана от която също има 100 вида от не много рядка и лека до много гъста..., има сто милиона меки сирена, нискомаслени, високомалснеи, протейнови, топени, бити с различни вкусове и те...  , а за този "skyr" лидала до нас има цял хладилник, от ниско маслен, до високомаслен ама от всеки с различен плодов вкус, отделно има едни други на милбона протеинови плодови които са на половина някакво крем сирене (и доста вкусни) и всякакви нискомаслени висопротеинови кефири... има толкова много избор че ми се реве, кое какво е вече... Disappointed Relieved

винаги съм ммислела че котидж и извара е едно и също.. много се обърках сега Thinking

# 71
  • Мнения: 2 566
Немският frischkäse (на гранули) e по-скоро котидж , докато quark и skyr са  близо до нашата извара - тоест гъсто, сухо, почти непреглъщаемо, особено ако е 0 или 0,1 мазнини.
Като си правя сама извара, в момента на консумация сипвам няколко капки вода. То засяда иначе.

# 72
  • Мнения: 10 257
Сега за скира ме замислихте. Че той е като гъсто обезмаслено кисело мляко при мен (Щатите).  Да не се разбира като заяждане, мъча се да си сверя часовника какво ям. Иначе извара от години си правя и аз. Смесвам с някакъв обезмаслен кашкавал или овкусявам с nutritional yeast. Не знам какво е на бг. Пак на кашкавал ми бие. Много обичам на препечена филийка езекиел. Stell123 и при нас е така с млека, сирена, кашкавали. Да се чуди кое по напред да следи човек по етикети. Много често докато следя да няма захар, не съм видяла че няма и грам мазнина, а ми трябва. То стотици варияции. Но последно като си бяхме в Бг, и там така ми се видя. Голямо изобилие.

# 73
  • Мнения: 7 737
с какво мога да сменя тофуто, така че да е близо по макроси и калории?

# 74
  • Мнения: 75
и при мен нито cottage, skyr, quark са сухи като Българската извара както помня... цотиджа е като на гранули в средно гъсто кисело мляко, докато скира е много гъсто кисело мляко но по сладникаво от нашето, а куарка се води меко сирене и наистина е мек като безвкусна гъста сметана и по не креместо сравнение с филаделфията..

тофуто може с tempeh.. за калории не знам на вкус ми е почти като холуми сирене

Общи условия

Активация на акаунт