Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Калориите броим и здравето ценим - тема 13

• 3 370
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
Скир и извара нямат нищо общо.

# 76
Да, то и никой твърди че са еднакви. Ставаше дума че всяко само по себе си не е сухо.

# 77
  • София
Нашата извара, която е почти като натрошено сирене, въобще не я намирам в супермаркетите в Германия. Продава се quark (което се превежда като извара), както вече сте казали. Има 2 вида quark, доколкото знам. И двата са хомогенни, без частички. Единият е супер гъстият и трудният за преглъщане, за който пишете pepa57, по-гъст от скир. Другият вид е кремообразен и лек почти като йогурт, но май една идея по-гъст, дори има варианти с плодове и лесно се яде без преработка или вода, за разлика от първия вид. Не знам по каква логика, но и на двата вида пише "quark", в превод извара. Странно, но нямат общо с това, което в България се нарича извара 😀

# 78
Малко хелп, че ме ядосва как са го написали.Прахчето на Йоткер гледам са му написали хранителната информация за 100 грама продукт, но приготвен с мляко.Да подразбирам ли, че цялата хранителна информация се отнася за кремчето в готово състояние , т.е ако си го приготвил стриктно по рецептата, която е написана на пакетчето (включваща и 130те грама захар, която са написали на рецептата на пакета).И нещо ме мъчи как е възможно тогава прахчето на биосет да е повече калории в чисто състояние, в чисто предполагам, защото на биосет не е написано ,че инфото е за продукт с мляко 😁 И как да сметна на Йоткер някой прах колко ще излезе без да го овсусявам с мляко и въобще без захар ако искам да си го направя по мой начин, чисто с вода.Тия глупости как ги смятате, ако искате да си ги приготвите по ваш вкус и ваша рецепта.
Предполагам, че и прахчето на Йоткер (за чисто сурово ме интересува) е 364 калории като Биосета, но може и да греша.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 13:56 от annabelle_the_doll

# 79
Малко хелп, че ме ядосва как са го написали.Прахчето на Йоткер гледам са му написали хранителната информация

аз лично такива прахчета не ям, но за по сигурно дори да го приготвиш без захар и с вода вместо мляко, бих си го брояла както е написано с мляко и със захар.. На мнение съм че е по - добре данадцениш отколкото да подцениш колко ядеш ако се опитваш да сваляш.

Ако задържаш, да не ти дреме - едно кремче няма да те убие ако не го ядеш веки ден.

Общи условия

Активация на акаунт