Калориите броим и здравето ценим - тема 13

  • 41 062
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 169
Скир и извара нямат нищо общо.

# 76
  • Мнения: 10 244
Да, то и никой твърди че са еднакви. Ставаше дума че всяко само по себе си не е сухо.

# 77
  • София
  • Мнения: 272
Нашата извара, която е почти като натрошено сирене, въобще не я намирам в супермаркетите в Германия. Продава се quark (което се превежда като извара), както вече сте казали. Има 2 вида quark, доколкото знам. И двата са хомогенни, без частички. Единият е супер гъстият и трудният за преглъщане, за който пишете pepa57, по-гъст от скир. Другият вид е кремообразен и лек почти като йогурт, но май една идея по-гъст, дори има варианти с плодове и лесно се яде без преработка или вода, за разлика от първия вид. Не знам по каква логика, но и на двата вида пише "quark", в превод извара. Странно, но нямат общо с това, което в България се нарича извара 😀

# 78
  • Мнения: 476
Малко хелп, че ме ядосва как са го написали.Прахчето на Йоткер гледам са му написали хранителната информация за 100 грама продукт, но приготвен с мляко.Да подразбирам ли, че цялата хранителна информация се отнася за кремчето в готово състояние , т.е ако си го приготвил стриктно по рецептата, която е написана на пакетчето (включваща и 130те грама захар, която са написали на рецептата на пакета).И нещо ме мъчи как е възможно тогава прахчето на биосет да е повече калории в чисто състояние, в чисто предполагам, защото на биосет не е написано ,че инфото е за продукт с мляко 😁 И как да сметна на Йоткер някой прах колко ще излезе без да го овсусявам с мляко и въобще без захар ако искам да си го направя по мой начин, чисто с вода.Тия глупости как ги смятате, ако искате да си ги приготвите по ваш вкус и ваша рецепта.
Предполагам, че и прахчето на Йоткер (за чисто сурово ме интересува) е 364 калории като Биосета, но може и да греша.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 13:56 от annabelle_the_doll

# 79
  • Мнения: 75
Малко хелп, че ме ядосва как са го написали.Прахчето на Йоткер гледам са му написали хранителната информация

аз лично такива прахчета не ям, но за по сигурно дори да го приготвиш без захар и с вода вместо мляко, бих си го брояла както е написано с мляко и със захар.. На мнение съм че е по - добре данадцениш отколкото да подцениш колко ядеш ако се опитваш да сваляш.

Ако задържаш, да не ти дреме - едно кремче няма да те убие ако не го ядеш веки ден.

# 80
  • Мнения: 75
Тази тема доста замря. Поръчах си хранителен режим, но нещо не съм доволна. Уж беше съобразен с моя начин на живот и предпочитания пък то нито едното нито другото.

Някой беше препоръчал момичето тук и се свързах с нея. За нея нямам оплакване - много приятно момимче е и има знания и кфалификации, но самия план не беше каквото очаквах, нито така нареченото следене на резултат. Може би живота в Англия ме е разглезил с това какво да очаквам от такива услуги. Но общо взето това ми е опита с този режим:

-не беше скъп има хубави рецепти
- менютата за 7дни са разнообразни, но определено не бяха по мои предпочитания. Например казах във формата че не обичам много варива, картофи и т.н а ги има на поне 3 от предложените дни.
- калориите са убийствено ниски за моите размери и движения. Ако спазвам точно количествата както са и си ги приготвям по начина по който ми харесва и с подкравки, овкусяване на салати и т.н. дневните калории са 1000-1100 с протеин около 60-80г. Тренирам с тежски тежести 3-4 пъти в седмицата, вървя по поне 5км на повечето дни и кардио 2-3 часа седмично.

Ако ям на тия калории сто процента ще отслабна но не издържах повече от седмица и почнах да ям повече - съответно свалянето се забави, за някои седмици спря. Обясних на момичето, че прекалявам с дките и ям малко повече и преяждам някои дни защото просто съм постоянно изморена и гладна и че тренировките ми в залата страдат. Свалих около килограм за месец и половин сантиметър тук и там..

Съвета й беше да маха междинните храния - демек на оригиналните 1100 калории да отрежа още 200-300 (нищо че преяждам щото умирам от глад) да правя ХИЙТ и повече движение, и да спра да вдигам тежести. Ако това не работило  да си пусна изледвания - отказах се от този план гавно заради този изключително тъп съвет. Много ясно че ако ям по има няма 1000 калории и не вдигам тежести ще смъкна.. Ще си смъкна мускула дето едно година със сто зора си го трупах.

Главната ми момивация да пробвам беше следенето на резултат, ммислех че ще ме държи мотивирана, но се оаказа, че се очаква аз да изпратя меркте си и дори да пропусна седмица, те не се свързват с мен да проверят какво се случва, тоест никой нищо не ти следи.

Ако  някой от Вас има нужда от готов направен, здравословен план и можете да се мотивирате и да си го следвате, е идеално, определено се свържете. Мисля че и за някой които тепърва започва и няма много познания за хранене и тренировки също ще е полезно.

Но за някой като мен който се мотивира от това че дава отчет и не иска да разочарова или ви трябва нещо което да ви пасва на начина на живот, и да може да се придържате към него повече от няколко месеца, е твърдо не!

Мисля че ще си направя проучване и на наема онлайн фитнесс коуч, тук в Англия за 2-3 месеца да ме вкара в релси..

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 17:04 от Stell123

# 81
  • Мнения: 10 244
Ами така са. И аз бях ползвала режими преди 10+ години на Кирил Танев,  Линда РОбертович, от Йотовска, Лазар АНгелов, от още двама имам. Ами менютата им по 800-900кал. На Робертович ѝ бяха казала че морски храни/дарове не понасям. Цялото меню беше със скариди, риби и октоподи. Really? Аз не знам даже кой би могъл да си го позволи, защото не са евтини тези неща в БГ. И аз така - тежести вдигам, кардио правех 4-5 пъти седмично тогава. Как щях да карам на 800-900кал.? Освен да си прецакам метаболизма и после други проблеми. В един момент като подредих всички режими един до друг, разбрах че всеки едно и също ми е направил и повече спрях да инвестирам в онлайн режими. Карам както знам - с тяхните режими нямах кой знае каква промяна, с моите си умозаключения пак така. Та карам си на моите разбирания и което съм сметнала че е правилно. На скоро изкарах Ковид и с яденето съм много зле. Не знам дали ям по 500кал на ден. Месо, протеин не мога да погледна за сега. Та карам на въглехидрати само. Захар не. Но ям повече картофи, хляб езекил, плодове. Ще ми изяде главата в един момент тази ситуация, и няма да има добри последствия, но това са ми възможностите в момента.

# 82
  • Мнения: 3 281
Ютуб е моя треньор и диетолог, просто е изумително колко безплатна информация имаме поднесена. Много от тези режими, особено по- бюджетните изобщо не са персонално направени, имат си готови и просто изпращат гледайки да има малко съвпадения.
Бъкано е с идеи и рецепти навсякъде, имаш 300 останали калории за вечеря, пишеш 300 calorie meals и ти излизат сумати идеи, хващаш една за ушите и действаш.

# 83
  • Мнения: 75
Аз съм изненадана, че на Лазар Ангелов (другите не ги знам) му е толкова скапан плана. Би трябвало да знае по-добще нали уж е бодибилдър!? Такива менута според мен са подходящи за много ама много затлъстели хора с над 25-30кг за сваляне и то за 1-2 месеца просто за да ускори нещата, или ако ти трябва да влизаш във форма за съзтезание  и после да си ядеш, а не за хора, които имат 7-10 кила за естетика защото нямат знания да си напаснат тренировките и храненето или мотивацията и им куца, и им трябва човек да помомгне с начина на мислене и живот - ужас!

и тук ги има де сякакви инфлуенсири и коучес дето само искат лесни пари


Не мен идеите за ядене и т.н и знанията не са ми проблем. Аз взех скъпия режим 80лв всемсто 50лв защото следенето на резултати което предложи беше за 3 месеца а не за един. В моите представи  (това като ти го предложат като услуга в Англия - която не е евтина); означава всяка седмиа в определен ден и час да се свързват с теб за 10-15-20-30 минути и да питат как е минала седмицата, какво ти е харесало, какво не; да ти вземат мерките да видат как се чустваш, и да направят промени ако е необходимо. Ако очакват ти да се отчетеш в някой апп или каквото е да е и не го направиш ти пишат; обаждат;  и т.н. поне 1-2-3 пъти докато не ги отсвириш напълно...

Викам да почвам май такъв бизнес в Бъгария, определено липсва като услуга

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 17:40 от Stell123

# 84
  • Мнения: 3 281
Започвай такъв бизнес, какво ти пречи? Знаеш ли колко е лесно да вземеш такава диплома... всичко е изцяло онлайн.

# 85
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 918
Stell123,дай информация при кой поръча. Да не се лъжат и други момичета в темата.

Херци, буташ ли с твоя режим? Гледам те, че все гледаш с ниски въглехидрати да заменяш. Ей, промити са ни главите след толкова години следване.

# 86
  • Мнения: 2 516
Не мога да се сдържа - защо си давате парите. Естествено, че ще бъде оскъдно като калории, презастраховат се. Здрав разум и постоянство, без бързане и резултатите идват. Ние се познаваме най-добре.

# 87
  • Мнения: 10 244
Stell123 и на Лазар не стават режимите. Тогава като поръчвах аз, един приятел на моя мъж поръча също. Но той беше човек с наднормено тегло. Моя мъж се подведе по нас двамата и той взе че си поръча. Сравнявахме техните режими двата. Пълен абсурд. Моя мъж беше като на другия мъж теглото, но моя е само мускули и с плочки на корема. Тренира от години. Другия мъж по-дребен, но доста пълен. НИкога не се е движил спортувал. Двата режима еднакви мотамо. Що за глупост. Явно тези хора само препродават режими, сменят имената и ти вземат парите.

pepa57, вече не си ги даваме Simple Smile Аз остарях, поумнях, а и опит придобих, та отдавна се оправям сама. Но имаше период на празни надежди.

# 88
  • Мнения: 511
Аз следя един канал в тубата- Нутризнание. Момчето предлага и платена помощ в отслабването, мисля да се възползвам по някое време, ако зацикля. Доста от съветите му съм следвала. Ползвах услугите на Ник от Movement Academy-доста си промених храненето, доста свалих и продължавам. Ще се запиша и за тренировките им. Пак имат канал, разбират момчетата според мен. Не беше фиксирано меню, нямаше малки калории.Промени на моето вече съществуващо меню. Снимки на храната пращах и от MyFitnessPal.
За Руми съм чувала добри отзиви.

# 89
  • Мнения: 7 700
Херци, буташ ли с твоя режим? Гледам те, че все гледаш с ниски въглехидрати да заменяш. Ей, промити са ни главите след толкова години следване.

бутах го до мин седмица, сега работим на място, където ядеш каквото ти донесат (не е оплакване, хубава е храната, но в Родопите май на баница и картофи живеят)
заменям с ниски, защото от тесто отичам, клепачите ми стават с двойна гънка, а от картофите откровено си дебелея,
оризът май е ок, но нямам достатъчно емпирични данни по темата Simple Smile

свалих с Дерилис 1кг,  уж не е много, но на талията е видимо
много се готви там, ама след две седмици се връщам на нея

Общи условия

Активация на акаунт